Şimdi Ara

Portatif klima alınır mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
6
Favori
461.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sn sasuta görüşlerinizi merakla, umutla ve sabırsızlıkla bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iurista

sn sasuta görüşlerinizi merakla, umutla ve sabırsızlıkla bekliyorum...

Bende
  • Umarım faydalı olur.İnceleyin lütfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_63276762/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxyde -- 25 Temmuz 2012; 22:55:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxyde

Umarım faydalı olur.İnceleyin lütfen.

http://forum.donanimhaber.com/m_63276762/tm.htm

Camı nasıl kestiniz?
  • Açılır-kapanır kanadı menteşelerinden çıkardım.Pimapen ve cam işi yapan bir yere götürdüm.Tek cam olsa kolay kesiliyor ancak ısıcamlar (çift) biraz uğraştırıyor.10 TL'ye kestirdim.Hepsi bu.
  • Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim eğer sessiz bir ürün bekliyorsanız kesinlikle mobil klimalara bulaşmayın. Ses dışında benim tüm beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Normalde oturma odası 30-32 derece arası oluyordu, klimayı kullanmaya başladıktan sonra 22-24 derece arasına kadar serinliyor üstelik ortamdaki nemi de aldığı için baya konforlu oluyor.

Ürün minimum 16 dereceye kadar düşebiliyor bu ısıda termometre ile ağız ısısını ölçtüğümde 10 derecelik bir hava üflediğini gördüm. Daha önce klima kullanmadığım için kıyasalma yapamayacağım tecrübesi olanlar kendilerine göre kıyaslasın. Ben genellikle otomatik modda ve sessiz(!) konumda kullanıyorum bu odadaki duruma göre serinletme ve kurutmayı kendi ayarlıyor. Sessiz dememe bakmayın en sessiz durumda dahi komprösör .alışmaya başladığında televizyonun sesini 5 kademe daha açmanız gerekiyor :)

Bu arada ben aldığımdan beri su tahliye hortumundan hiç su akmadı. Birol beye sorduğumda ise komprösörün zaten buradaki suyu kuruttuğunu ve hortumdan dışarı attığını söyledi.

Benim ev 2+1 ve 90m2 sadece salon ve yatak odasının kapılarını açık bırakıyorum salon 24 derecede sabitleniyor yatak odasıda uyunabilecek kadar serinliyor yani sıcak rahatsız etmiyor. Salonun kapısını kapattığımda ise resmen üşüyecek kadar soğuyor oda.

Yukarıdakilerin dışında merak ettikleriniz varsa sorun elimden geldiğince cevaplayayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: oxyde

Açılır-kapanır kanadı menteşelerinden çıkardım.Pimapen ve cam işi yapan bir yere götürdüm.Tek cam olsa kolay kesiliyor ancak ısıcamlar (çift) biraz uğraştırıyor.10 TL'ye kestirdim.Hepsi bu.

Herşeyi kendim yapamaya şartladığım için bir an kitlendim Benimkide çift cam, bende alırsam kestireceğim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim eğer sessiz bir ürün bekliyorsanız kesinlikle mobil klimalara bulaşmayın. Ses dışında benim tüm beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Normalde oturma odası 30-32 derece arası oluyordu, klimayı kullanmaya başladıktan sonra 22-24 derece arasına kadar serinliyor üstelik ortamdaki nemi de aldığı için baya konforlu oluyor.

Ürün minimum 16 dereceye kadar düşebiliyor bu ısıda termometre ile ağız ısısını ölçtüğümde 10 derecelik bir hava üflediğini gördüm. Daha önce klima kullanmadığım için kıyasalma yapamayacağım tecrübesi olanlar kendilerine göre kıyaslasın. Ben genellikle otomatik modda ve sessiz(!) konumda kullanıyorum bu odadaki duruma göre serinletme ve kurutmayı kendi ayarlıyor. Sessiz dememe bakmayın en sessiz durumda dahi komprösör .alışmaya başladığında televizyonun sesini 5 kademe daha açmanız gerekiyor :)

Bu arada ben aldığımdan beri su tahliye hortumundan hiç su akmadı. Birol beye sorduğumda ise komprösörün zaten buradaki suyu kuruttuğunu ve hortumdan dışarı attığını söyledi.

Benim ev 2+1 ve 90m2 sadece salon ve yatak odasının kapılarını açık bırakıyorum salon 24 derecede sabitleniyor yatak odasıda uyunabilecek kadar serinliyor yani sıcak rahatsız etmiyor. Salonun kapısını kapattığımda ise resmen üşüyecek kadar soğuyor oda.

Yukarıdakilerin dışında merak ettikleriniz varsa sorun elimden geldiğince cevaplayayım.

Benim merak ettiğim konu tahliye hortumları onları nasıl çözdünüz? Ayrıca güle güle kullanın.

• Cam kanadını söktüm camcıya gittim iki köşesine iki adet yuvarlak delik açtırdım.
  • quote:

Cam kanadını söktüm camcıya gittim iki köşesine iki adet yuvarlak delik açtırdım.

Sorumun saçma olduğunu fark ettim, yukardada arkadaş aynı şeyi söylemişti
  • Suyun büyük bölümü buharlaşsada bir süre sonra hazne dolacaktır.Bende de durum aynı.
  • Güle güle kullanın, bende mobil bir cihaz almak için arayıştayım, sizin işinizi gördüğünü söylemişsiniz, ne güzel. Aslına bakarsanız evin buz gibi olmasını istemiyorum, bazı arkadaşlarında belirttiği gibi uyunabilir veya aksam durulabilir olması yeterli.

Okuduğum konularda iç anadolu bölgesi için daha verimli olduğu söylenmiş, ben Ankara'da oturduğum için almayı düşünüyorum, siz hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Bir de yazdıysanızda göremedim, ne kadara aldınız zibro PH233'ü?
  • Dün ereyondan olimpia splendid piu 12000 btu portatif klima aldım.Bir gecelik deneme sonuçlarıma göre beklenileni vermediğini söyleyebilirim. Şimdi iade başvurusu yaptım.
    Önce salondaki 23x51 cm lik camı yerinden çıkartarak aynı yere 3cm kalınlığındaki pembe izocam köpükten parça keserek ortasını boru çapında deldim. tam olarak yerine oturtum ve kenarlarını maske bandı ile hava akımı olmaması için bantladım. Eğer verim alabilseydim aynı yere baca delikli çift cam yaptıracaktım. Akşam 7 - 10 arası salon ısısı 31.8 den 30.4 e kadar düştü. salon için kapasitenin yetersiz olduğunu düşünerek klimayı yatak odasına taşıdım. Kullanma kılavuzunda max. baca yüksekliği 135 cm gösterildiği için 2 etejeri üstüste koyarak onların üstüne klimayı koydum ve baca bağlantısını yaptım. Sahurda kalktığımda oda sıcaklığı 29 küsurdu. Sahur sonrası baca bağlıtısının verimsiz olabileceğini düşünerek ve dış hava sıcaklığının (ankaradayım) düşmesini de deneyebilmek için tekrar klimayı salona taşıdım. 4:30-6:30 arası salonda uyudum kaltığımda termometre yanımda olmadığı için ölçüm yapamadım ama bütün bu demeler sırasındada olduğu gibi klimanın önünde bile buz gibi bir hava yoktu ki bütün denemlerde turbo modunda 16 derecede çalıştırmıştım.
    Sonuç olarak kimseye mobil klima tavsiye etmeyeceğim ve eğer iade edebilirsem split klima taktıracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tr06e

Dün ereyondan olimpia splendid piu 12000 btu portatif klima aldım.Bir gecelik deneme sonuçlarıma göre beklenileni vermediğini söyleyebilirim. Şimdi iade başvurusu yaptım.
    Önce salondaki 23x51 cm lik camı yerinden çıkartarak aynı yere 3cm kalınlığındaki pembe izocam köpükten parça keserek ortasını boru çapında deldim. tam olarak yerine oturtum ve kenarlarını maske bandı ile hava akımı olmaması için bantladım. Eğer verim alabilseydim aynı yere baca delikli çift cam yaptıracaktım. Akşam 7 - 10 arası salon ısısı 31.8 den 30.4 e kadar düştü. salon için kapasitenin yetersiz olduğunu düşünerek klimayı yatak odasına taşıdım. Kullanma kılavuzunda max. baca yüksekliği 135 cm gösterildiği için 2 etejeri üstüste koyarak onların üstüne klimayı koydum ve baca bağlantısını yaptım. Sahurda kalktığımda oda sıcaklığı 29 küsurdu. Sahur sonrası baca bağlıtısının verimsiz olabileceğini düşünerek ve dış hava sıcaklığının (ankaradayım) düşmesini de deneyebilmek için tekrar klimayı salona taşıdım. 4:30-6:30 arası salonda uyudum kaltığımda termometre yanımda olmadığı için ölçüm yapamadım ama bütün bu demeler sırasındada olduğu gibi klimanın önünde bile buz gibi bir hava yoktu ki bütün denemlerde turbo modunda 16 derecede çalıştırmıştım.
    Sonuç olarak kimseye mobil klima tavsiye etmeyeceğim ve eğer iade edebilirsem split klima taktıracağım.

Merhaba,

Bence klimanız ile ilgili bir sıkıntı var. 12.000BTU bir klimanın mobil bile olsa bu kadar az soğutma yapması ilginç. Klimanın ağzından üflediği sıcaklığı ölçtünüz mü?

Hoşçakalın.

• Hayır onu ölçmedim, daha doğrusu düşündüm ama anlık sıcaklık ölçümü yapan bir temometrem olmadığı için vazgaçtim. Sadece önünde hissetiğim serinlik duygusunun yetersiz olduğunu söyleyebilirim.

ek: Bebeklerin ateşini ölçmek için kullandığımız dijital termometreyle belki deneyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr06e -- 27 Temmuz 2012; 13:52:25 >
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim eğer sessiz bir ürün bekliyorsanız kesinlikle mobil klimalara bulaşmayın. Ses dışında benim tüm beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Normalde oturma odası 30-32 derece arası oluyordu, klimayı kullanmaya başladıktan sonra 22-24 derece arasına kadar serinliyor üstelik ortamdaki nemi de aldığı için baya konforlu oluyor.

merhaba bende de airfell 9000lik var. senin cihazın gazı yok büyük ihtimal. çünkü ilk alındığın da cihazların bazıların da kargodan kaynaklı içinde gazı olmuyor. Bneim de aynısı idi. Darty den aldım eve geldim üflüyür üflüyor ama bir şey yok servis te gazı basınca üflediği hava buz gibi oldu.
    benim ki 9000 lik önünde 10 derece ile üflüyor. bir vantilatörün üflemesini düşün, 10 derece ile, işte öyle olmalı. hele sendeki 12000 lik makina mükemmel soğutma yapar. istersen vermediysen servisten gaz kontrolü yaptır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertp

Güle güle kullanın, bende mobil bir cihaz almak için arayıştayım, sizin işinizi gördüğünü söylemişsiniz, ne güzel. Aslına bakarsanız evin buz gibi olmasını istemiyorum, bazı arkadaşlarında belirttiği gibi uyunabilir veya aksam durulabilir olması yeterli.

Okuduğum konularda iç anadolu bölgesi için daha verimli olduğu söylenmiş, ben Ankara'da oturduğum için almayı düşünüyorum, siz hangi şehirde yaşıyorsunuz?

Bir de yazdıysanızda göremedim, ne kadara aldınız zibro PH233'ü?

Ben İstanbul Maltepedeyim ve deniz kenarı olduğu için oldukça nemli bir hava var. Buna rağmen klimanın performansından son derece memnunum.
  • Arkadaşlar sıcaklar iyice bunalttı, ben de mobil klima düşünmeye başladım, soğutmayı planladığım odalarda balkon var, gürültüden kurtulabilmek açısından, sıcağı boruyla dışarı vermek yerine, aleti balkona koyup, soğuk havayı boruyla içeri göndermek gibi bir çözüm uygulanabilir mi ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnTheWay

Arkadaşlar sıcaklar iyice bunalttı, ben de mobil klima düşünmeye başladım, soğutmayı planladığım odalarda balkon var, gürültüden kurtulabilmek açısından, sıcağı boruyla dışarı vermek yerine, aleti balkona koyup, soğuk havayı boruyla içeri göndermek gibi bir çözüm uygulanabilir mi ne dersiniz?

bu dediğin benimde aklıma gelmişti. Olabilir. Ama nasıl. Hava üfleyen yere uygun bir ağız bulup boru ile içeriye havayı vermek. zaten soğuk içeri girerse 10 dakikada içerisi buz olur vesselam. ama çözmek için neler yapılabilir Kafa yormak lazım. malzeme lazım. çözüm bulursan yazmayı unutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder748

quote:

Orijinalden alıntı: OnTheWay

Arkadaşlar sıcaklar iyice bunalttı, ben de mobil klima düşünmeye başladım, soğutmayı planladığım odalarda balkon var, gürültüden kurtulabilmek açısından, sıcağı boruyla dışarı vermek yerine, aleti balkona koyup, soğuk havayı boruyla içeri göndermek gibi bir çözüm uygulanabilir mi ne dersiniz?

bu dediğin benimde aklıma gelmişti. Olabilir. Ama nasıl. Hava üfleyen yere uygun bir ağız bulup boru ile içeriye havayı vermek. zaten soğuk içeri girerse 10 dakikada içerisi buz olur vesselam. ama çözmek için neler yapılabilir Kafa yormak lazım. malzeme lazım. çözüm bulursan yazmayı unutma.

Sonrasında biraz düşündüm de, klimaların hızlı soğutabilmesi için soğuttukları havayı çevirmeleri gerekiyor, alet dışarıda olunca sürekli dışardaki sıcak havayı soğutmaya çalışacak o da pek verimli olmaz galiba.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.