Şimdi Ara

(( PORTAKAL/NAR SIKACAĞI )) HARİKAAA:) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
6
Favori
68.878
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: demirel71

valla akşam eve çok geç gittim
    gidincede evde birkaç portakal vardı onlarla hemen deneme yaptım
    gayet başarılıydı
    3-4 küçük portakal dan kendi kabı doldu ve üç su bardağı portakal suyu çıktı
    ama ne suuuu
    katı meyve sıkacağının suyuyla alakası yok gerçekten
    kıvamı olsun tadı olsun mükemmell
    nar aldığım zaman narıda yazacam
    şimdilik bu kadar
    ama ben hala iddia ediyorum
    katı meyve sıkacağından çok daha pratik
    musluğa suya tutarak tüm temizliği 10 saniyede bitiyo
    sonra tekrar kullanıma hazırrrr...

demirel71,

Sana zahmet nar sıkmaktaki performansı hakkında bilgi verebilirsen çok memnun olacağım. Portakalı bir şekilde herkes hallediyor. Asıl sorun nar.
    Cevabını bekliyor olacağız.

• aragorn un mesajı cidden güzel tebrik ederiz

aslında bu tarz aletleri almadan önce dikkat etmek lazım kullanılabilir olmasına, yani evdekilerin kullanıp kullanmayacağına... yoksa sonu cidden SsDriver arkadaşımızın dediği gibi dolap arkalarında beklemekle bitiyor...

zaten
    1- ekmek yapma makinesi
    2- katı meyve sıkacağı
    3- kollu narenciye sıkacağı
    4- yoğurt yapma makinesi

olarak sıralayabiliriz büyük hevesle alıp da bir kaç kullanım sonrasında kaldırılan ürünleri :)

ben cancan ın sanayi tipini evde cidden kullanılabileceğine inandığım anda alacağım, başka markaya yönelip fantaziye kaçmaya gerek yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: edizfbc

cancan kadar iyimidir?
    ben eminonundeyim buralarda karşılaştırabileceğim biyer var mı?

madem eminönündesin git benim aldığıım yere tüm markalar var orda cancan vs. yanyana gör ve kararını ver
    aldığım yeri yukarda yazmıştım.
  • maskot kullanıyorum. profesyonel olanı. portakalın canını çıkarıyor. nar ise eğer büyükse kenarları sıkma haznesine tam oturmuyor. kenarlardan 1 cm.lik çeperi sıkamıyor. ama dediğim narlar kocaman olan narlar. orta boy narlarda bu sorun olmaz. eğer 120 liraya cancan bulabilirseniz, ki bazı arkadaşlar yazmışlar, onu tercih edin derim. çünkü haznesi az biraz daha geniş. yani kocaman narları da tam sıkar diye düşünüyorum. ama deneme yapmadım. en iyisi ben benim makinayla nar ve portakal sıkıp ekleyeyim. biri de cancanla eklesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inch -- 28 Ocak 2011; 23:45:45 >
  • fotoları ekledim. artık kimse şu mu bu mu diye sormasın. alan ya maskot ya da cancan alsın.
    not: cancan alanlar haznesinin ve süzgecinin çelik olmasına dikkat etsin. her ikisi de profesyonel tip olsun.

(( PORTAKAL/NAR SIKACAĞI )) HARİKAAA:)
  • devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inch -- 28 Ocak 2011; 15:51:56 >
  • devam.

• büyükçe narın kenarının, basma kolunun alt kesimindeki huniden hafifçe taşması.

• nar sıkıldıktan sonra...

• portakal sıkıldıktan sonra.

• markası maskot. oğlum bile portakalı rahatlıkla sıkıyor. 100 yıl düşünsem narenciye sıkacağı ile ilgili inceleme paylaşacağım aklıma gelmezdi. :)

• hocam bende cancan prof modelini kullanıyorum.
    sadece büyük narlarda aynı sorun oluyor
    o yüzden bunu mesele yapmana gerek yok
    yani kenarlardan yarım cm noksan sıkıyor
    ama bu bahsetmiş oldugum olay büyük nar için geçerli
    orta boy narlar tam sıkılıyor
    kesinlikle tavsiye ederim
    alacaksanız kaliteli bi markaya yönelin
    narı kütürdediyor resmen
  • elinize sağlık güzel inceleme olmuş, nar konusunda ne demek istendiğini şimdi daha rahat anladık :)
  • rica ederim. neredeyse videolu inceleme yapacaktım ama yüzümüz deşifre olurdu. çizgili pijamamız görünürdü.
    quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

elinize sağlık güzel inceleme olmuş, nar konusunda ne demek istendiğini şimdi daha rahat anladık :)
  • bir reklam vardı, toz sahkeplerin yapılmasının hayatımıza getirdiği boyut hakkında. meyva sıkacaklarının da bu boyut değiştirmede etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçektir.
  • faydalı paylaşım olmuş, maşallah delikanlıda öyle bir bastırıyor ki taş olsa, onun bile suyunun çıkması muhtemel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURTO -- 28 Ocak 2011; 19:59:06 >
  • bu akşam nar sıktım :))
    iki nardan bir su bardağı su çıktı
    kabuklarında damla su bırakmadı
    sonuç olarak portakal ve nar olayında başarılı benim özlem :))
  • Ben de bugün Eminönü'nden Özlem'in sanayi tipi olanını 110'a sıkı bir pazarlıkla aldım. Üzerinde 145Tl fiyat vardı.

Benim aradığım kriter de yarım meyveyi kapakladığımız delikli kısmın ince çelik yerine döküm alüminyum olması idi.
    Maskot'unkiler genelde ince çelikti. Çeliklerin piramite benzeyen köşeli kısımları keskin değil, meyve kayıp, kenarları dışarı çıkıyor. Alüminyumlar meyvenin kaymasını önlediği için daha iyi sıkıyor. Bir kaç gün sonra eve döndüğümde fotoğraflarını çekip daha detaylı anlatırım.
  • arkadaslar selamlar,
    http://www.kaletermos.com/urunlerimiz/item/37/asInline.html

esse magazasından 3 taksit 79 tl'ye yukarıdaki naranciye presini aldım. aluminyumdan sıkma baslıgı var. ancak eve gelince hayal kırıklıgına ugradım soyleki;

portakallar buyuk olunca dıs ceperden yarım ~1 santim kısmını sıkamıyor. usenmedim gittim marketten en kucuk boydan en buyuk boya kadar yaklasın mandalina boyutundan buyuk potakal boyutuna 4-5 farklı buyuklukte portakal aldım. portaklaarı sıkarken portakalın tepesini yarıyor ve cok verimli bir sıkma elde edilemiyor. sıkılan kalan portakal yarım kuresi ust kutubundan deliniyor ve malesef portakal sularının belli bir kıusmı sıkılmadan posa icinde kalıyor.

narda sıktım. nar buyuk olursa onun da buyuklugune gore yarım santimden 1 santime kadar dıs ceper kısmı sıkılmadan kalıyor.

bu sebeple temizledim kutuladım iade etmeyi dusunuyorum. cancan ve maskot kullananarkadaslardan ricam benim yasadıgım probleme benzer durum yasadılar mı. ozellikle sıktıgım her boy portakalda insanın cope atamaya kıyamayacagı miktarda sulu posa kalıyor. (portakalın ust kısmının yırtılması ve buyuk portakallarda cepere yakın kısmın sıkılamaması nedeniyle) anlattıgım nedelerle portakal alırken de boyutlarını tek tek ayarlayarak almak da sime gelmiyor acıkcası. bu yuzden motorlu narenciye sıkacagıyla sıkmaya devam edecegiz anlasıla (su uzerine bastırınca donen tiplerden bahsediyorum.)

bu dediklerim kale markasında boyle olabiir. diger markaları denemedigim icin yorum yapamayacagım ancak ben memnun kalmadıgım icin iade edecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

Bu ürünler iyi ama meyve suyunda kabuk tadı oluyor. Çok bastırınca kabuk aşağı yukarı hareket eden parçaya yapışıyor vs. En iyisi motorlu narenciye sıkacakları 80watt civarı bir ürün olursa sorunsuz çalışıyor... Linkteki ürün bence güzel haznesi geniş olduğu için sıkarken sağa sola şıçrama az oluyor...

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-hr275290-ultra-sessiz-85w-narenciye-sikacagi/ProductDetails.aspx?productId=mtphhr275290&categoryId=22020

Çok doğru, Portakal, greyfurt vs. de en iyisi narenciye sıkma makinasıdır. Çünkü kullandığınız aletlerde çok fazla meyve suyu çöpe gidiyor. Bende aldım kullandım 2. günü iade etmiştim. 40 liraya alacağıız bir narenciye sıkacağı ile çok daha fazla meyve suyu elde edersiniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.