Şimdi Ara

Popüler Mac uygulamalarının yarısı, M1 işlemci için destek sağlamıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçiş biraz sürecektir ama çözülemeyen bir problem olarak görmüyorum bu durumu.m1xli 16" pro çıksın direk alacağım.Ben böyle bir performans görmedim.

• harcanıyon buralarda madem çok biliyon appleda ceo ol

• M1 işlemcili Mac'lere sahip kullanıcılar, şu an için uygulamaların tamamına erişebilmek için Rosetta 2'yi kullanıyorlar. Rosetta 2, temel olarak Intel işlemciler için yazılmış talimatları, Apple'ın yongalarının anlayabileceği komutlara çeviriyor. Bu da programların çalışma hızını çok yavaşlatıyor. Bu durum işletim sisteminin aynı olmadığını ortada MacOs 'leştirilmeye çalışılan bir farklı bir işletim sistemi olduğunu gösteriyor.

• Apple için üzerinden kalkılamayacak problem değil. İlla ki çözülecektir ama hızlı verilmiş kararla birden M1'e geçmek sıkıntı yaratacaktır. M1'lere ek olarak 11. nesil Intel işlemcili modelleri de piyasaya sürmesi iyi olurdu gibime geliyor.

• m1 işlemcilerin oturması çok uzun sürecek gibi geliyor. Daha çıkalı ne kadar oldu ama sorunları bitmedi . Bu zamana kadar intel işlemcili cihazlarda sorun duymadık desek yeridir

• Bir Mac i Mac yapan uygulamaları ve performansıdır. Bunca yıllarıdır Intel ile çalışan bir firmanın bu denli dengesiz bir adım atmış olması kullanıcılarını ciddi anlamda üzecektir. 11. Nesil Intel işlemcilerin performansını konuştuğumuz şu günlerde Apple bence M1 yerine Intel ile devam ediyor olmalı. Neden mi Mac kullanıcıları beklemeyi sevmez. Zaten bu yüzden değil midir Mac tercih etmelerinin sebebi.

• Geçiş süreçlerinde böyle sıkıntıların yaşanması olağan bir durum ancak Apple İntel işlemciler ile çok iyi bir hız ve performans elde etmiş durumda. Bunu sarsacak her hamleden kaçınması gerekli bence. Çünkü tüm Apple kullanıcılarının ilk söylediği şey, Hız. İntel işlemci mimarisi ile bu süreç sağlanmışken, dertsiz başına dert aldılar bence.

• Bu derece kendini ispatlamış bir firmanın hazırlıklarını tamamlamadan aceleci bir şekilde piyasaya bir işlemci çıkarması bence yakışmadı. Emülatörle app lerin çalışması vs. gibi durumlara muhattap olmamalıydı.

• Upcoming macOS 11.3 update may remove Rosetta 2 in some regions

Ayni web sayfasindan yeni bilgi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.