Şimdi Ara

POLONYA MI MACARİSTAN MI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
2.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Polonya ucuzluk eglence ve pompa icin iyi.
    Lakin virus vs eglenemeyecegini dusunuyorum bu yuzden budapeste derdim. Baskent. Guzel yer avrupai hissedersin
  • Geçtiğimiz kasım ayında 1 hafta Budapeşte’de kaldık.. gecesi gündüzü, eğlencesi hüznü çok güzel.. zaman keyifle geçiyor,Eskişehir tadında bir şehir.. farklı ülkeleri gezmek için lokasyon olarakta güzel bir konumda..
  • 3 sene Macaristan’da yaşadım amacın diğer ülkeleri gezmekse Budapeşte’den wizzair ve ryanairle bir çok yere komik rakamlara gidebilirsin şehir de güzeldir ayrıca
  • Yaklaşık 4 yıldır Polonya'da yaşıyorum. Bende erasmus programı ile geldim ve burada yaşamaya karar verdim.

Macaristan Budapeste gitme fırsatımda oldu. Budapeşte harika bir şehir hatta bazı bölgeleri aşırı lüks. Şehirde yapabileceğin bir çok etkinlik var. Kısacası lodz gibi şehirler biraz sönük kalır.

Gelelim Polonya ve benim tercihim ne olurdu? Ben Polonya seçerdim. Bazı arkadaşlar Polonya ve ırkçılık üzerine yorumda bulunmuşlar. Açıkça söylemek gerekirse bana kimse ırkçılık söyleminde bulunmadı. Bazı olaylara şahitlik oldum ırkçılık adına fakat bizim ülkemizde veya Macaristan'da aynı tepkiler ile karşılaşırsın.

Neden Polonya dersen kısaca refah düzeyi ve doğası, ekonomisi diyebilirim. Tabi ki bir çok kriter daha sıralayabilirim fakat uzun uzun yazmaya gerek görmüyorum.

Umarım her şey gönlünce olur.

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt

Hadi lan ispatlasana?

• quote:

Orijinalden alıntı: 52CM

Hadi lan ispatlasana?

POLONYA MI MACARİSTAN MI
    Bak burası polonya

POLONYA MI MACARİSTAN MI
    POLONYA MI MACARİSTAN MI
    Bak burasida macaristan

Hadi yol al şimdi

Bence türkçe dersi al sonra ispatla.
    Instagramdan google dan bulmuş buraya atmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LigthOfGoder

Instagramdan google dan bulmuş buraya atmış.
    Rezil olunca bahane bulma calismalari
    Ah şu insanoğlu neden böyle
  • Bu sehirler arasindan kesinlikle Macaristan'i tercih et. Seceneklerin arasinda Cekya yok mu? Ostrava'da Erasmus yapmis biri olarak Ostrava, Olomouc, Brno gibi sehirler de degerlendirilebilir derim.

• Biraz da şehire göre seçim yapmak lazım. Polonya nın ucuzluğunu falan bilmem hiç gitmedim ama Macaristan diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça ucuzdu. Ve Budapeşte çok ama çok güzel bir şehir. Yaşamak için nasıldır bilemiyorum birkaç gün kaldım orada ama benim en çok eğlendiğim şehirlerdendi. Çok da güzel bir yer. Gezecek görecek yerleri de çok, atla uçağa git istediğin yere. Birçok büyük - güzel şehire de yakın. Prag, Viyana falan gezersin istediğin vakit.
  • Macaristana git macar salami ye
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt

Maalesef, Litvanya, Romanya ve Yunanistan var başka seceneklerim var fakat en uygun olanları bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

POLONYA MI MACARİSTAN MI
    Bak burası polonya

POLONYA MI MACARİSTAN MI
    POLONYA MI MACARİSTAN MI
    Bak burasida macaristan

Hadi yol al şimdi

Alıntıları Göster
    E hani sen neredesin bunu arkadasindan esinden dostundan veya googledan bulup atabilirsin ki

Senin mantığına göre ben de tüm ülkeleri gezdim ona ne yapacağız?

• hayalperestpanda H kullanıcısına yanıt

Budapeste'yi tercih etmeni oneririm. Daha kosmopolit bir sehir, ingilizce daha rahat anlasabilirsin. Gundelik hayati, gece hayati gayet renkli, ogrenci icin guzel vakit gecirilebilecek bir sehir kesinlikle. Polonya'nin cogu bolgesinde ingilizce anlasma konusunda cok buyuk sikinti yasarsin.

Sehir disinda arastirmani onerdigim bir diger konu da yurt mevzusu. Ostrava'da yukarida saydigim cogu sorunu yasamis olmama ragmen, inanilmaz guzel bir yurtta kaliyodum. Binden fazla ogrenci vardi ve bunlardan yaklasik 300u Erasmus ogrencisiydi. Sehir onemini yitiriyor boyle bir durumda.

• macaristan tabiki. insanlık olarak da macaristan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

E hani sen neredesin bunu arkadasindan esinden dostundan veya googledan bulup atabilirsin ki

Alıntıları Göster
  • Polonya bence
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.