Şimdi Ara

Pokémon GO [ANA KONU] (1863. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.340
Cevap
188
Favori
1.134.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18611862186318641865
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fake gps ile oynayanlar pvp ve takas için özelden ulaşabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 kalp seviyesinde arkadasligim var ama pvp yapamiyorum uzaktan. Pvpye basla dedikten sonra oyle kalip bekliyo. Bunun icn karsi tarafın da online mi olmasi gerekiyo acaba?

• Emredermisiniz E kullanıcısına yanıt
    Evet, karşı tarafında online olup onaylaması lazım o an.
  • V0.153.0 çıktı hemde ne çıktı, Pokemon Go tarihindeki en büyük güncellemelerinden birisini içeren versiyon oldu.
    Öncelikle şu resmi ekleyelim;
    Pokémon GO [ANA KONU]

Bu resim 2017 şubat ayında Pokemon GO etkinliğinde , bahsedilen yenilik haritasıydı. Hava durumu henüz oyuna eklenmemişti bile.

V.153 ile birlikte

-GEN V Pokemonlarınn tamamı Dex'e ekleniyor, ancak her zamanki gibi ilk başta starter pokeler olacak

-Buddy pokemon 2.5 yıl sonra yanımızda yüreyecek, dahası bir lure gibi sanırım çekim oluşturabilecek. Hatta diyelimki efsane yürüttünüz, vahşi doğada buddy'deki efsane bulma şansına sahip olacagız(tabi çok kısıtlı efsaneler için buda)

-Unova pokemonları evrimleştirmek için "unova stone" adı altında bir taşa ihtiyacımız olacakPokémon GO [ANA KONU]

-"V Seeker" adı altında bir özellek var. Bu , oyunda aktif olan oyuncular arasında PvP yapmamıza izin veren zamazingo(Anladıgım kadarıyla arkadaş olmanıza gerek yok , bu düğme aktif oldugunda anda PvP yapmak isteyenler listeye düşecek sende göndereceksin istek )Pokémon GO [ANA KONU] "combatMatchmakingRpcService" diye geçiyor kodlarda.

-Route Maker yani rota oluşturucu oyuna ekleniyor ingress vari pokestoplar arası mesafe, harita rotalandırmasını içeriyor. Buda şöyle bişi sanırım. Hatırlarsanız hangi noktada pokestop var internetten haritalara bakardık ilk zamanlar. İşte bu oyuna ekleniyor. Nerde hangi mesafede pokestop var gym var oyun içinden bakabileceğiz.Buna da rota oluşturma adını vermişler ,Şöyle bir komut setine sahip

.INVALID_NUM_FORTS
    .INVALID_NUM_CHECKPOINTS
    .INVALID_TOTAL_DISTANCE
    .INVALID_DISTANCE_BETWEEN_FORTS
    .INVALID_DISTANCE_BETWEEN_CHECKPOINTS
    .INVALID_FORT
    .DUPLICATE_FORTS
    .INVALID_START_OR_END
    .INVALID_NAME_LENGTH
    .INVALID_DESCRIPTION_LENGTH
    .TOO_MANY_CHECKPOINTS_BETWEEN_FORTS

-Yeni Buddy Sistemi (Buddy V2) oyuna ekleniyor. Yukarıda bahsettiğim gibi oluşturulan rotalarda buddy pokemonumuzu yanımzıda gezdireceğiz. Kim bilir sihay charizard'ımın üstüne binerim belkide:D

Yeni buddy komut setleride şöyle:
    .BUDDY_LEVEL_UNSET
    .BUDDY_LEVEL_0
    .BUDDY_LEVEL_1
    .BUDDY_LEVEL_2
    .BUDDY_LEVEL_3
    .BUDDY_LEVEL_4
    .BUDDY_LEVEL_5
    .BuddyActivityCategory
    .CATEGORY_UNSET
    .FEED
    .BuddyActivity
    .ACTIVITY_UNSET
    .ABUR CUBUR

- Iris ve Uber adlı iki karakter geliyor, bunlar rocket takımı mı yoksa bize yeni görevlendirme yapacka profesörlermi bilinmiyor

-PvP rekabetçi mevsimsel olacakmış. Ve turnuva derecelerimize göre madalyalar, rütbeler falan kazancagız ,(Animedeki rozet toplama gibi düşünün)

-Pinsir Gölge Pokemonu olarak kullanılabilir olacak
    Pikachu, Charmander, Squirtle ve Bulbasaur'un Özel Güz 2019 versiyonları geliyor .

Tabiki hepsi bir anda değil, peyder pey veriliyor. Nihai hedefleri o 2017'deki etkinlikte bahsedilen yapı. Önümüzdeki birkaç ay bölüştürerek dağıtacaklar, olgunlaştıracaklar veya genişletecekler.

Büyük değişim olacka oyunda, hani "Pokemon go V2" diyebileceğimiz türrde komple bir yapıdan bahsediyoruz, daha alt yapıda çok şey varmış ama çözülememiş.

Yarın kısmetse telefon işini hallediyorum, önümüzdeki hafta tekrar sahalara döneceğiz inşAllah. Görüşmek ümidiyle.
    HINATORIX coming back very soon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 23 Ağustos 2019; 0:46:30 >

• Haberler güzel, kaynağın ne ve ne zaman gen 5 geliyor tam tarh belli mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Belo Betty

V0.153.0 çıktı hemde ne çıktı, Pokemon Go tarihindeki en büyük güncellemelerinden birisini içeren versiyon oldu.

Bu resim 2017 şubat ayında Pokemon GO etkinliğinde , bahsedilen yenilik haritasıydı. Hava durumu henüz oyuna eklenmemişti bile.

V.153 ile birlikte

-GEN V Pokemonlarınn tamamı Dex'e ekleniyor, ancak her zamanki gibi ilk başta starter pokeler olacak

-Buddy pokemon 2.5 yıl sonra yanımızda yüreyecek, dahası bir lure gibi sanırım çekim oluşturabilecek. Hatta diyelimki efsane yürüttünüz, vahşi doğada buddy'deki efsane bulma şansına sahip olacagız(tabi çok kısıtlı efsaneler için buda)

-Unova pokemonları evrimleştirmek için "unova stone" adı altında bir taşa ihtiyacımız olacak

-"V Seeker" adı altında bir özellek var. Bu , oyunda aktif olan oyuncular arasında PvP yapmamıza izin veren zamazingo(Anladıgım kadarıyla arkadaş olmanıza gerek yok , bu düğme aktif oldugunda anda PvP yapmak isteyenler listeye düşecek sende göndereceksin istek ) "combatMatchmakingRpcService" diye geçiyor kodlarda.

-Route Maker yani rota oluşturucu oyuna ekleniyor ingress vari pokestoplar arası mesafe, harita rotalandırmasını içeriyor. Buda şöyle bişi sanırım. Hatırlarsanız hangi noktada pokestop var internetten haritalara bakardık ilk zamanlar. İşte bu oyuna ekleniyor. Nerde hangi mesafede pokestop var gym var oyun içinden bakabileceğiz.Buna da rota oluşturma adını vermişler ,Şöyle bir komut setine sahip

.INVALID_NUM_FORTS
    .INVALID_NUM_CHECKPOINTS
    .INVALID_TOTAL_DISTANCE
    .INVALID_FORT
    .DUPLICATE_FORTS
    .INVALID_START_OR_END
    .INVALID_NAME_LENGTH

-Yeni Buddy Sistemi (Buddy V2) oyuna ekleniyor. Yukarıda bahsettiğim gibi oluşturulan rotalarda buddy pokemonumuzu yanımzıda gezdireceğiz. Kim bilir sihay charizard'ımın üstüne binerim belkide:D

.BUDDY_LEVEL_UNSET
    .BUDDY_LEVEL_0
    .BUDDY_LEVEL_1
    .BUDDY_LEVEL_2
    .BUDDY_LEVEL_3
    .BUDDY_LEVEL_4
    .BUDDY_LEVEL_5
    .BuddyActivityCategory
    .CATEGORY_UNSET
    .FEED
    .BuddyActivity
    .ACTIVITY_UNSET
    .ABUR CUBUR

- Iris ve Uber adlı iki karakter geliyor, bunlar rocket takımı mı yoksa bize yeni görevlendirme yapacka profesörlermi bilinmiyor

-PvP rekabetçi mevsimsel olacakmış. Ve turnuva derecelerimize göre madalyalar, rütbeler falan kazancagız ,(Animedeki rozet toplama gibi düşünün)

Pikachu, Charmander, Squirtle ve Bulbasaur'un Özel Güz 2019 versiyonları geliyor .

Tabiki hepsi bir anda değil, peyder pey veriliyor. Nihai hedefleri o 2017'deki etkinlikte bahsedilen yapı. Önümüzdeki birkaç ay bölüştürerek dağıtacaklar, olgunlaştıracaklar veya genişletecekler.

Büyük değişim olacka oyunda, hani "Pokemon go V2" diyebileceğimiz türrde komple bir yapıdan bahsediyoruz, daha alt yapıda çok şey varmış ama çözülememiş.

Yarın kısmetse telefon işini hallediyorum, önümüzdeki hafta tekrar sahalara döneceğiz inşAllah. Görüşmek ümidiyle.
    samsung apps versiyonunu indirdim anlattığın farkların hiç biri yok oyunda.

• Bu oyun maalesef diğerleri gibi değil, güncelleştirme ekleniyor, birkaç sürüm geçiyor sonra Niantic bir etkinlik ile duyuruyor, oyuna eklediği özelliği tanıtıyor.

Niantic, geçmişte yaptıgı açıklamada her 4 ayda bir major update ekleyeceğini bildirmişti.(Yılda 3 )

Bu yılın 4. ayında, lucky friends özelliği, ikinci 4.ayında rocket takımı eklendi. son 4. ayda eklediği güncelleştirmelerin bazılarını, yada tamamını salar. Belli bir takvimleri var şaşmıyorlar.

Her yıl ekledikleri nesillerde de bu böyledir. Ekim gibi o jenerasyonun starter pokemonlarını eklerler, cadılar bayramında da o neslin hayalet, psicik türü pokemonlarını, şubatta büyük kısmını, geri kalanlarıda yıl boyunca yedirir vs

Kendilerine "madenci" diyen bir grup her pokemon go sürümünü didik diidk eder, gelecek yenilikleri önceden haber verir. Hatta Niantic ile tatlısert sürtüşme yaşarlar bu yüzden.
    Niantic bazı güncellemelerde inceden bunlara gönderme yapar ( minor text files:(() diye güncelleştirme açıklamalarına yazarlar.

Şubat ayında baya bir tepesi atmıştı ama Niantic'in . Shiny Rayquaza geleceğini duyurdular, Niantic Rayquaza'yı saldı ama shiny yaza kadar eklemedi.

Sonrada cripto uyguladılar yenilikleri önceden bildirmesinler diye ama reddit'deki canavarları durduramamış demekki, seceresini döktüler zira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 23 Ağustos 2019; 16:23:32 >

• quote:

V0.153.0 çıktı hemde ne çıktı, Pokemon Go tarihindeki en büyük güncellemelerinden birisini içeren versiyon oldu.

V.153 ile birlikte

-Unova pokemonları evrimleştirmek için "unova stone" adı altında bir taşa ihtiyacımız olacak

-"V Seeker" adı altında bir özellek var. Bu , oyunda aktif olan oyuncular arasında PvP yapmamıza izin veren zamazingo(Anladıgım kadarıyla arkadaş olmanıza gerek yok , bu düğme aktif oldugunda anda PvP yapmak isteyenler listeye düşecek sende göndereceksin istek ) "combatMatchmakingRpcService" diye geçiyor kodlarda.

.INVALID_NUM_FORTS
    .INVALID_NUM_CHECKPOINTS
    .INVALID_TOTAL_DISTANCE
    .INVALID_FORT
    .DUPLICATE_FORTS
    .INVALID_START_OR_END
    .INVALID_NAME_LENGTH

.BUDDY_LEVEL_UNSET
    .BUDDY_LEVEL_0
    .BUDDY_LEVEL_1
    .BUDDY_LEVEL_2
    .BUDDY_LEVEL_3
    .BUDDY_LEVEL_4
    .BUDDY_LEVEL_5
    .BuddyActivityCategory
    .CATEGORY_UNSET
    .FEED
    .BuddyActivity
    .ACTIVITY_UNSET
    .ABUR CUBUR

Sağolasın bilgilendirme için. Anasayfaya ekliyorum, şu resimdeki gibi olsa konsept yine yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 23 Ağustos 2019; 16:51:32 >

• Belo Betty kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam çok bilgilendirici ve aydınlatıcı olmuş

• -Bane kullanıcısına yanıt
    Gidişat o yönde, çünkü şuana kadar yaptıkları çalışmalar ve yenilikle 2.5 yıl önceki o etkinlik (yada toplantı) ile örtüşüyor.

O yılları hatırlarsanız ,hava durumu olayı daha gündemde bile yoktu. Günün saatlerine göre değişen "dinamik arkaplan" mart veya nisan ayındaki sürümlerde kodlara eklenmişti. Mesela oda henüz aktif değil ama kodlara eklenmesi 2019 bahar aylarını buldu.

Oyunda birçok yenilik arka planda var ama nerdeyse hepsi uyku halinde.

Zaten dikkat ederseniz oyuna yenilik eklendiğinde ,boyutunda sadece birkaç mb'lık artış oluyor. Çok önceden ekliyorlar sonra test aşamasına tabii tutup salıyorlar.

En yakın örnek Pvp. geçen sene Agustos ayında İspanyol merkezli geliştici "bu yılın sonunda gelecek" dedi, kasım ayında GOHUB'dan bir ekip gitti test etti. Aralıgın son günlerinde oyuan eklediler
    Bir başka örnek madencilik yapanlar sayesinde Görevlerin geleceğini 2017 aralık ayında öğrenmiştik, nisan 2018'de aktif olmuştu bildiğiniz gibi

(Görev gelmeyeceğini, gelirse bana yemek ısmarlayacak olan bir arkadaş vardı hala unutmadım :D )

Velhasıl oyuncular zaten Niantic'e yenilik eklemiyor diye kızmıyor, çok yavaş ekliyor diye kızıyor.
    O zamanlar bize gösterilen nihai haline ulaşması belkide bi iki yıl daha alır, yada bir bakarsınız yılbaşında V2 diye sürüm çıakrmışlar hop birebir aynısı olmuş, yada küçük değişiklikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 23 Ağustos 2019; 17:36:30 >

• arkadaş gelmesin yenilik falan zaten pokemon go oynadığım telefon kaldırmıyor, harita o hale gelirse benim telefon alev alır normal telefonumu da pokemon go ile bozmak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96B6D01A8

arkadaş gelmesin yenilik falan zaten pokemon go oynadığım telefon kaldırmıyor, harita o hale gelirse benim telefon alev alır normal telefonumu da pokemon go ile bozmak istemiyorum
    Bne ilk Mi4 ile başlamıştım, 2015'de duyrulmuştu "aha dedim ben oyunumu buldum" araya askerlik girince beta sürecine kayıt olamadım, Mayıs'ta askerlik bitince "Temmuz ayında pokemon go oyunu çıkacak" diye telefon bakmaya başlamıştım

Sonra Mi4 yetersiz gelmeye başladı, redmi Note 5 aldım 1 yıl sonra da rami yetersiz gelmeye başladı, çokda iyi fiyat veren olunca sattım, şimdi telefonsuz kaldım 10 gündür giriş dahi yapmıyorum, bıraktı diye silmeyin.

İnşallah önümüzdeki hafta telefon işini halledip sahalara döneceğiz. Herhalkukarda şu Shiny mewtwo olayına yetiştireceğiz inşAllah.

Bu arada Shiny mewtwo için verilecek Psystrike moveseti yine çöpmüş maalesef.
    Solar beam ile aynı doluyor diyorlar,üstelikaz hasar veriyormuş.

Yani shadow mewtwo edşnmeye çalışın bir yerlerden.

• quote:

Bne ilk Mi4 ile başlamıştım, 2015'de duyrulmuştu "aha dedim ben oyunumu buldum" araya askerlik girince beta sürecine kayıt olamadım, Mayıs'ta askerlik bitince "Temmuz ayında pokemon go oyunu çıkacak" diye telefon bakmaya başlamıştım

Sonra Mi4 yetersiz gelmeye başladı, redmi Note 5 aldım 1 yıl sonra da rami yetersiz gelmeye başladı, çokda iyi fiyat veren olunca sattım, şimdi telefonsuz kaldım 10 gündür giriş dahi yapmıyorum, bıraktı diye silmeyin.

İnşallah önümüzdeki hafta telefon işini halledip sahalara döneceğiz. Herhalkukarda şu Shiny mewtwo olayına yetiştireceğiz inşAllah.

Bu arada Shiny mewtwo için verilecek Psystrike moveseti yine çöpmüş maalesef.
    Solar beam ile aynı doluyor diyorlar,üstelikaz hasar veriyormuş.

Yani shadow mewtwo edşnmeye çalışın bir yerlerden.

Alıntıları Göster
    telefonu alda ben shadow mewtwo için sana ayırdım o pokemonu

• Bugün sözde alacaktım tok satıcıya denk geldik adam hiç oralı olmuyor, ilanı açıp gitmiş.
    Neyse haftasonu girdi araya pazartesiye kaldı iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 23 Ağustos 2019; 17:59:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emredermisiniz

3 kalp seviyesinde arkadasligim var ama pvp yapamiyorum uzaktan. Pvpye basla dedikten sonra oyle kalip bekliyo. Bunun icn karsi tarafın da online mi olmasi gerekiyo acaba?
    4 gün sonra 3 kalp oluyor bizim arkadaşlık hocam yaparız her gün haberleşip şu itemler çıkmıyor başka türlü.
  • Bizim bölgede herkes çatır çatır fake ile oynuyor adamlar pata küte lure atıyor stoplara bakıyorum etraf bomboş. Gymlere saldırıyorlar bakıyorum etrafta kimse yok. Çalıştığımızdan sadece belirli bir süre oynayabiliyorum. Androidde yapmanın bir yolu yok mu hocalar şu işi

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Theodore Cartman.

Bizim bölgede herkes çatır çatır fake ile oynuyor adamlar pata küte lure atıyor stoplara bakıyorum etraf bomboş. Gymlere saldırıyorlar bakıyorum etrafta kimse yok. Çalıştığımızdan sadece belirli bir süre oynayabiliyorum. Androidde yapmanın bir yolu yok mu hocalar şu işi
    Root atılması gerekiyor Android'e. Magisk diye bir olay varmış onu kurmak gerekiyormuş öyle anlatıyorlar.
  • Arkadaşlar 40 level reel hesap , 1000 de coins var tahmini olarak fiyatı ne kadar ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: IntoTheStorm

Root atılması gerekiyor Android'e. Magisk diye bir olay varmış onu kurmak gerekiyormuş öyle anlatıyorlar.

Alıntıları Göster
    Oo baya çetrefilli herhalde neyse teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Theodore Cartman.

Oo baya çetrefilli herhalde neyse teşekkür ederim hocam

Alıntıları Göster
    Öyleymiş. Ben haftaya deneyeceğim yapmayı bakalım. Olursa anlatırız burda başka bi arkadaş var o da yapacaktı. Bilen birisi var da sorunu cevaplamadığına göre anlatmaz. Haftaya haberleşiriz hocam.
  • 
Sayfa: önceki 18611862186318641865
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.