Şimdi Ara

PO,SHELL,OPET,BP,TOTAL v.s. kimin veya hangi ülkenin malı??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
71
Cevap
1
Favori
122.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bu gulfu ilk defa duyuyorum. Acaba onun yağları fa kaliteli midir ? Mobil kadar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanayvaz

Bu gulfu ilk defa duyuyorum. Acaba onun yağları fa kaliteli midir ? Mobil kadar ?

Amerikan firması. Motor yağları satılıyor. Kullanan var mı sormak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

quote:

BP ingilizlerin SHELL Hollanda ve İngiltere ortaklığı.Hollanda'ya sempatim olduğu için hep SHELL alıyorum

Köle ticareti, sömürgecilik, kapitalizmin önderliği, sırpların boşnaklara soykırımına göz yummaları. Tam sempati duyulacak millet bravo.

Abartmayın

doğruları söylemiş

Bütün Avrupa'nın yaptığını Hollanda'ya yıkmış.

Ne alaka?

onlar daha çok yapmış sanırım.

Abartmayın diyen arkadaş kızları ve futboluyla ilgilendiğinin yarısı kadar da tarihi ile ilgilenirse az bile yazdığımı görür. Elinizin altında internet var araştırın biraz.

Arkadaş hatun demiş ama hollandalı kızlar tatil yörelerinde kötü bir üne sahiptir, çok sempatik değillerdir..Bu konuda syn Thomassee İsveçliler önerilir.

Hollandalılar soğuk ve pragmatik insanlardır.Çok yakın arkadaşı bile olsan kapısına git, randevusuz görüşmez.İnsani ilişkileride dahil sevemediğim bir millet.Bimde de satılan

waffle çok severler.

Konuya dönersek Shell markasını Türkiye de çok abarttığımızı düşünüyorum.Bp ve Omv (petrol ofisi) denen şirketlerde var.Bu firmaların mazotlarının kaliteli olduğu bilinir.

• Shell ingiltere ve hollanda ortakligi benimde ingiltereye karşı çok sempatim var çoooooooook seviyorum ingiltereyi o yUzden babama shell den V power nitro al diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

7 kardeşin hikayesi 4 bolum bu belgeseller telimde kayitli defalarca izledim. Herkesin izlemesi lazim.

• Petrolde kazanan Rockefeller ailesinin oluşturduğu tröstlerdir. Şirketler birçok ülkenin ekonomisinden daha büyük olduğu için göze batmasın diye bölünür. Diğer petrol firmaları Rockefeller ailesiyle nasıl rekabet ederiz diye toplandıklarında katılımcıların içinde Rockkefeller için çalışanlar da vardır.

Ronald Reagan döneminde ekonomiyle ilgili bakanlık yapmış biri anlatıyordu. İsmini hatırlayamadığım için veremedim.

LPG için belki çok farketmeyebilir ama akaryakıtta ismi pek duyulmamış firmalar veya franchise almadan çalışan şahıs işletmelerinin tercih edilmesinden yanayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanayvaz

Amerikan firması. Motor yağları satılıyor. Kullanan var mı sormak lazım

Bizim bir usta var bu gulf'un yağını kendisi alıp yağ değişimine gelenlere bu yağı tavsiye ediyordu.Bir keresinde sordum nasıl bu diye?
    Usta bu bugüne kadar bundan iyisini görmedim dedi.6-7 yıldan beri hala aynı yağı kullanıyor. Ve tavsiye ediyor.
    Not: Usta dürüst birisidir.Satmak için yalan söylemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebigil25

arkadaşlar petrol markaları kimin malı. en çok para harcadğımız kalemlerden biri olan akaryakıtta paramızın nereye gittiğini bilelim. ben bilmiyorum açıkçası. mesela PO aydın doğanın diyorlardı en son satıldı dediler. konu hakkında bilgisi olanlar varsa cevaplarsa sevinirim...
    po, turkoil ve petline dahil firmaların tamamı israil firması. benzin almayın şimdi bakalım ucuz ümmetçiler :)
  • Bunlar halka açık firmalar. Yani hissedarları var. mesela shell in 150 binden fazla hissedarı var. Yani shell'in kazandigi para bir ülkeye gitmiyor. bu şirketlerin hepsi özel kuruluş
  • quote:

Orijinalden alıntı: matgab

Alman'da BP istasyonu bulunmaz, neden çünkü orada ARAL var. Peki Aral kimin: 2002 yılında BP tarafından satın alınmış ama Almanların yerli malı sevdası yüzünden isim değişikliği yapılmamış.

Peki yurdum insani, "Ucuzsa vardır bir illeti" taktiği ile 'len her durumda elin oğluna güvenir yurdum markasına bir gram değer vermez...

Çünkü yurdum insanı çakallıklardan, şeytana bile pabucunu ters giydiren vatandaşından yenilen kazıklardan sonra yerim milliyetçiliği der ve yabancıdan alır. Yabancıda güven kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim diye gönülleri fetheder.

Bu sabah başıma gelen olayda aldığım 3 kilo portakal toplam 15 tane etti ve 4 ü çürük çıktı. Bende bakmadım yolda ki aklımda böyle üç kağıtçılık yok. Evde farkına vardım ve gidip bi güzel kavga çıkartayım dedim ama adamların surata tükürsen yağmur yağdı diye şükredecekler. Bende bir daha küçük esnafmış, türkmüş umrumda olmaz dedim ve markette tek tek seçtiren bölümden almaya daha sıcak baktım. Market yabancıymış türkmüş bakmayacağım. Biz daha taze diye pazara gidiyoruz adamlar çürük çarık kakalıyorlar. Ben aptalmıyım bir daha o esnaftan alacak. Bu yüzlerce örnekten 1 tanesi. Özellikle araba ev işlerinde dönen dalaverelere bi girsem sayfalarca yazsam bitiremem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenolog -- 17 Şubat 2016; 23:28:53 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.