Şimdi Ara

Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü Resimli Anlatım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
4
Favori
8.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu anlattıklarım sayesinde 12 TB arşivimdeki altyazıları 15 dk. Plex uyumlu hale getirdim.
    Böylece hem Türkçe karakter sorunu ortadan kalktı hem de Plex içersinde altyazı dili Unknown olarak değil Türkçe şeklinde listelendi.

Bize gereken program Replace Pioneer 21 Günlük deneme süresi olduğundan herhangi bir ilaç vs. gerekmiyor. Çünkü bizim işimiz 21 gün sürmeyecek :)

Tools Menüsü altından Batch Runner!a tıklıyoruz.

Srt uzantılı altyazı dosyaları üzerinde işlem yapacağımızı belirtiyoruz.

Eğer alt klasörlerde de arama yapılacaksa Search Subdirectory işaretlemeyi unutmuyoruz. Böylece sadece sabit diski seçip tümünü taratabilirsiniz.

Yedeğe gerek yok, dosyaların ismine de .tur eklenmesin diyorsanız Set output filename kısmına dokunmayın.
    Ama ben resimde olduğu gibi yapılması taraftarıyım.

Son olarak herşey tamamsa Encode Convert'e tıklayıp Output Encoding kısmında UTF8-BOM seçerek start'a tıklıyoruz.

İşlem çok kısa sürüyor. Her hangi bir dizine baktığımızda hem orjinal ANSI hem de yeni oluşturduğumuz plexle hem ismiyle hemde
    UTF8 haliyle uyumlu altyazımızı görüyoruz.

Önemli Not: BU işlem sonucu eğer varsa aşivinizdeki UTF8 dosyalar üzerinde tekrar conver yaptığından bu dosyalar bozuluyor.
    Ancak orjinali durduğundan bu bende pek sıkıntı yaratmadı. Bendeki arşivde kendinden UTF8 olan dosya sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
    Bundan dolayı dosya ismine .tur uzantısı ekleyip orjinal dosya üzerinde işlem yapılmamasını ısrarla öneriyorum.

Yapacağınız hatalı bir işlemden sonra başınıza geleceklerden sorumlu değilim. :)

Herkese iyi seyirler.

Alıntı değildir.
     Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü Resimli Anlatım Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü Resimli Anlatım Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü Resimli Anlatım Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü Resimli Anlatım Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü Resimli Anlatım Plex Altyazı sorunu kesin ve kolay çözümü Resimli Anlatım

• güzelll , bende bir deneyeyeyim gerçekten güzel çalışma olmuş
  • atobaba A kullanıcısına yanıt
    Yeni dosyalar oluştu fakat maalesef halen TV'de altyazıları görememekteyim :(..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

Hocam burada anlattıklarım alt yazıyı görebilmekten ziyade Türkçe karakterleri doğru görüntüleyememe ile alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atobaba

quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

Hocam burada anlattıklarım alt yazıyı görebilmekten ziyade Türkçe karakterleri doğru görüntüleyememe ile alakalı.

Anladım. Ben altyazıyı Tv de hiç göremiyorum. Problem ne olabilir bir fikriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honour81 H kullanıcısına yanıt
    Plex kullanmayıp direkt televizyonun oynatıcısından izliyorsanız, televizyonun kumandasında "altyazı" veya "subtitle" gibi bir buton olmalı.
    Plex kullanıyorsanız menüden altyazıyı seçmelisiniz.
  • atobaba A kullanıcısına yanıt
    Tv de subtitle pasif görünüyor. Yani secemiyorum.
    Yaptığım işlem Tv de smartshare e girip aygıt olarak plex media server ı seçmek ve oradan izleyeceğim filmi seçmek. Ama altyazı görünmüyor.

Bilgisayar ın ekranında plex veya başka bir medya oynatıcı ile filmi izlediğimde altyazıları görebiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honour81 H kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgi için teşekkürler.

Arşivinize eklediğiniz yeni filmler için nasıl bir yol izliyorsunuz? Programın 21 günlük deneme süresi dolunca mesela? Teşekkürler.
  • BTMWTMP B kullanıcısına yanıt
    Arşive yeni eklenenleri tek tek yapıyorum artık.
    Onun içinde Notepad++ kullanıyorum.
    Notepad++ ile açıp Encoding altından Convert UTF8 seçiyorum.
  • hocam hakikaten sağolasın, donanımhaberde yine bir sorunuma muhteşem bir anlatımla çözüm buldum :)
  • Yöntem güzel ancak daha pratik yöntemi de biz verelim.

~~~~~~~~~~~

Library ye her film/dizi/belgesel attığımızda encoding'i değiştirmek için uğraşmamak için PMS üzerine "SRT2UTF-8" eklentisini kuruyoruz.

SRT2UTF-8 isimli eklenti bi kere kurup ayarladığınız zaman, library deki altyazı utf-8 değil ise program mevcut altyazıyı yedekliyor, yerine encoding'i utf-8 yapılmış dosyayı otomatik olarak koyuyor, siz bir şey yapmıyorsunuz, farketmiyorsunuz, kontrol etmenize dahi gerek kalmıyor, Plex'in kendi iç dünyasında ilgili çevrim otomatik olarak gerçekleşiyor.

https://github.com/ukdtom/SRT2UTF-8.bundle

• xnor2001 X kullanıcısına yanıt
    denedım ama kodinin yaninda son derece zor ve kullanisli degil Turkce karakter meselesini cozemedim cihaza es dosya sitemi ile dediklerinizi yapmaya calistim olmadi ayrica cift dilli fimlerde ses degistiremedim ben beceremedim kisaca
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.