Şimdi Ara

Plazma Tv-Pc Hdmi Bağlantı Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Biraz karışık gelebilecek bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum. Problemim bir bağlantı sorunu. Bağlantıyı Philips PF5331 Plazma Televizyonumdan masaüstü bilgisayarıma hdmi-dvi kablosu ile yaparak sağlıyordum, ve rahatlıkla görüntü alabiliyordum son birkaç güne kadar. Fakat son denemelerimde bağlantı yaptıktan sonra t.v. de giriş sinyali yok uyarısı alıyorum. Aynı bağlantıyı notebook bilgisayarımda da denedim, sonuç yine olumsuz (önceki denemelerimde notebook bilgisayarımdan da sinyal alabiliyordum). Kablodan şüphelendim ve yeni bir kablo aldım durum değişmedi yine olumsuz. Son olarak t.v. nin her iki hdmi çıkışını divx player'ım ile denedim sinyal alabiliyorumbu da t.v. nin hdmi girişlerinde bir problem olmadığını gösterir. Kısaca, hiçbir değişiklik yapmama rağmen ve t.v. hdmi girişlerinde bir sorun olmamasına rağmen, daha önce masaüstü ve notebook bilgisayarımdan sinyal alabiliyorken, şimdi neden sinyal girişi yok uyarısı alıyorum ve görüntüyü plazma t.v. ye aktaramıyorum, yeni bir kablo ile denememe rağmen. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var ise, yardımlarını rica ediyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.....

• aynı sorun dostum bndekıyle:(( bnde konu actım ama cevap veren olmadı daha

http://forum.donanimhaber.com/m_27042836/mpage_1/key_//tm.htm#27042836
  • quote:

Orjinalden alıntı: sastim

Arkadaşlar Merhaba,

Biraz karışık gelebilecek bir sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum. Problemim bir bağlantı sorunu. Bağlantıyı Philips PF5331 Plazma Televizyonumdan masaüstü bilgisayarıma hdmi-dvi kablosu ile yaparak sağlıyordum, ve rahatlıkla görüntü alabiliyordum son birkaç güne kadar. Fakat son denemelerimde bağlantı yaptıktan sonra t.v. de giriş sinyali yok uyarısı alıyorum. Aynı bağlantıyı notebook bilgisayarımda da denedim, sonuç yine olumsuz (önceki denemelerimde notebook bilgisayarımdan da sinyal alabiliyordum). Kablodan şüphelendim ve yeni bir kablo aldım durum değişmedi yine olumsuz. Son olarak t.v. nin her iki hdmi çıkışını divx player'ım ile denedim sinyal alabiliyorumbu da t.v. nin hdmi girişlerinde bir problem olmadığını gösterir. Kısaca, hiçbir değişiklik yapmama rağmen ve t.v. hdmi girişlerinde bir sorun olmamasına rağmen, daha önce masaüstü ve notebook bilgisayarımdan sinyal alabiliyorken, şimdi neden sinyal girişi yok uyarısı alıyorum ve görüntüyü plazma t.v. ye aktaramıyorum, yeni bir kablo ile denememe rağmen. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var ise, yardımlarını rica ediyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.....

giriş sinyal yok uyarısı alıyorsanız sorun masaüstü ve notebookunuzda demektir.bence ekran kartınızın sürücülerini kaldırıp ,en son sürücüleri yükleyin.büyük ihtimalle düzelecektir.ama ne oldu da daha önce görüntü aldığım halde şimdi alamıyorum diyorsanız bilmiyorum,bilmem için sisteminizi bizaat incelemem gerekir.buda mümkün olmadığına göre, büyük olasılıkla yazılımsal bir problem. üzgünüm ama dafa fazlası elimden gelmiyor.ancak çözümü bulursanız,burada paylaşın ki ,herkez faydalansın.kolay gelsin

• mert kardeım şöle söliyim- wındowsa format dahı attım,en az 4 surucu denedım sonuc yıne aynı.yalnız benım suphelendgım nokta- bu tak kullan aygıtya-surucuyu yukledgını sanmıyorum yada yukledıysede ben gormedım.sızden rıcam pc yı tv ye baglayan arkadaslara seslenıyorum, tv ye tajktgınızda ( ılk taktıgınızda) pc nın sag alt kosesınde "LG tv tak kullan aygıt bulundu yazımlım yuklendı" gıbı bır yazı cıkıyormu,yada donanım aygıtlarında bu gozukuyormu.suphelendgım nokta bu.suan servıs packsız wındows kullanıyorum sorun bu olabılırmı. baska bı olasılık aklım ermıyor.donanım haberdede cozulmesse hıc bıyerde cozulmes bu sorun deyıp bılgı paylasımlarınızı bklıyorum ( ekran kartını dahı degıstrdım sonuc aynı)
  • peki ekran kartınızın çözünürlük ayarlarını değiştirip denediniz mi?bence en iyisi msn'den konuşalım böyle olmayacak.adresim:celikeczanesi@hotmail.com
  • eyvallah ozelden atsaydın-ekledım. saolasın yardım etme ıstedgın ıcın
  • ekran çöüzünürlügünü başka bir monıtordeyken 1024*768 yap oyle bagla düzelecektir..
  • zaten hep monıtore baglı,hem tv yee tv yı goruyor,usbden yanı hdmıdan. seste gelıyor grdgune daır. vga dan bagladgımda dırek gotruntu var.hdmıdan yok:) hdmı ıcın aldım tvyı ole kenarda duruyor.napcam bılmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.