Şimdi Ara

PLAYSTATİON oyun salonu ve kafe açıyorum yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ARkadaşlar Spot Alsam PS3 leri çok sorun çıkartırmı kafe için zaten sony de para karşılığında yapıyormuş zannedersem.Bilgi verirseniz sevinirim.
  • Bence 106 ve 100 ekran TVler bir PS3 kafe için çok büyük (eğer alan büyük değilse). Hem millet TVnin dibine girerek oynamayı sever bizim ülkede. Genelde de futbol oyunları oynanacağı için, TV nin dibine girildiğinde oyunu takip etmek zor olur diye düşünüyorum. 37" LCD TV ler bence PS3 kafeler için ideal boyutta. Bende Samsung 37A450 model var İB den 1300 civarına almıştım 4-5 ay önce. 1080p desteği var. Zaten PES, NBA, FIFA gibi oyunlar 1080p olmadığından dolayı Full HD, HD Ready çok farketmeyecek yine 720p görüntü alınacak. Kaldı ki 40" altı modellerde müthiş derecede fark oluşmuyor bana göre. Film izlenmeyeceğine göre ve oyunlar da şu an 1080p olmadığına göre (UC2, GT5 hariç) Full HD almak bence yersiz. Zaten büyük ekran dediğim gibi oyun zevkini azaltır PS kafelerde. Sürekli kafayı sağa sola çevirmek gerekir. 40" altında da görüntü dediğim gibi çok farketmiyor o yüzden biraz kaliteli 37" TV ler hem mekanda geniş alanlara imkan verir sıkışıklık olmaz hem de ideal boyuttadır diye düşünüyorum. Yakın bile olsa zorlanmaz müşteriler

• quote:

Orijinalden alıntı: mcbtrcs

Bence 106 ve 100 ekran TVler bir PS3 kafe için çok büyük (eğer alan büyük değilse). Hem millet TVnin dibine girerek oynamayı sever bizim ülkede. Genelde de futbol oyunları oynanacağı için, TV nin dibine girildiğinde oyunu takip etmek zor olur diye düşünüyorum. 37" LCD TV ler bence PS3 kafeler için ideal boyutta. Bende Samsung 37A450 model var İB den 1300 civarına almıştım 4-5 ay önce. 1080p desteği var. Zaten PES, NBA, FIFA gibi oyunlar 1080p olmadığından dolayı Full HD, HD Ready çok farketmeyecek yine 720p görüntü alınacak. Kaldı ki 40" altı modellerde müthiş derecede fark oluşmuyor bana göre. Film izlenmeyeceğine göre ve oyunlar da şu an 1080p olmadığına göre (UC2, GT5 hariç) Full HD almak bence yersiz. Zaten büyük ekran dediğim gibi oyun zevkini azaltır PS kafelerde. Sürekli kafayı sağa sola çevirmek gerekir. 40" altında da görüntü dediğim gibi çok farketmiyor o yüzden biraz kaliteli 37" TV ler hem mekanda geniş alanlara imkan verir sıkışıklık olmaz hem de ideal boyuttadır diye düşünüyorum. Yakın bile olsa zorlanmaz müşteriler

Aslında LCD tv sürekli kendini hızlı adımlarla yenileyen teknoloji olduğu için pahalı bir lcd tv almak istemiyorum full hd olmasını istememin sebebi ise kafe açacağım için uzun sürede full hd oyunlar çıkarsa 2010 2011 yıllarında tekrar tvleri yenilemek zorunda kalmak istemiyorum.Şu anda en ucuz 40' seg full hd tv aklıma yatıyor ama 32 yada 37' başka marka full hd tv de düşünebilirim .Uygun fiyata

• hocam 10 ps2 alacağınıza 3-4 ps3 alsanız daha iyi olur gibime geliyor..tabi bunu hayatında hiç ps kafeye gitmemiş biri olarak söylüyorum.
  • 4 adet PS2 yeterli diye düşünmekteyim. 860-870 e Toshiba 32" ler satılıyor diye okumuştum Sıcak fırsatlarda. Ufak bir araştırma ile bulunabilir. LG ler de keza o fiyatlarda.

LG'nin şu an LH3000 serisi
    Tosh'un 32AV500 serisi

şu an indirimde satılıyor fakat 32AV500 için bazı kimseler oyun performansı iyi değil diyor. Bu konuda LCD-Plazma tavsiyeleri başlığına bakarsanız ya da LCD-Plazma bölümüne konu açarsanız daha iyi yardımcı olabilirler Son olarak projeksiyon pahalıya gelebilir ve dolayısıyla parasını çıkarmak için projeksiyonu yüksek fiyatlı yapacaksın. Eh Sivas da her ne kadar gelişmiş olsa da gelir seviyesi çok üst düzey olmadığı için projeksiyonda geçireceği vakitte harcayacağı parayı normal makinede daha fazla zamanda harcamayı isteyecektir. Bu yüzden projeksiyonun ücretini çıkarmak zor olacaktır. Kaldı ki projeksiyon lambalarının ömrü ortalama 5-6000 saattir (yanlış biliyorsam düzeltin ama ortalama bu seviyede) LCD lerin 1/10 u kadar ve bakımı biraz zordur

• arkadaşların dediği gibi 2-3 tane ps2 olmalı bencede. bakarsın ps3 saat ücreti millete pahalı gelir ps2 de oyun oynarlar. 1 tane ps3 boş yatacağına 2 tane ps2 nin çalışması daha iyidir ama sakın 10 tane alma. 2-3 tane al dene. ayrıca çevrende ps3 cafe varsa oaralara gidip gözlem yap. kim hangi makinayı kaç saat kullanıyor falan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beynini.delerim -- 10 Ağustos 2009; 22:59:19 >
  • Hayırlı olsun ps2 10 tane yerine 3-4 tane al Ps2 tvleri için tüplü tv al
  • Hayırlı olsun
  • Teşekkürler gikhan.

arkadaşlar yer tamam ruhsat işlemlerini felan hallettimi inşallah 10 güne kadar cafemizi faliyete geçirecez bi aksilik çıkmazsa bu arad kampaya felan olursa bilgi verirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_gg

Teşekkürler gikhan.

arkadaşlar yer tamam ruhsat işlemlerini felan hallettimi inşallah 10 güne kadar cafemizi faliyete geçirecez bi aksilik çıkmazsa bu arad kampaya felan olursa bilgi verirsiniz.

metroda kampanya vardı. 80 gb ps3 ler 950 tl idi.

http://forum.donanimhaber.com/m_19863409/mpage_118/key_/tm.htm
  • Seg, grundig, saba, vs gibi lcd lerin yanına yaklaşmamanı tavsiye ederim. uzun süreli oynandığında donmalar başlıo. benim cafemde 106 ekran vestel pixellence super slim tv ler war full hd ve daha bu zamana kadar büyüklüğünden şikayet eden olmadı. o yüsden bence 106 almanda fayda war ben açarken araştırdım özellik ve fiyat olarak vestelden daha iyisini bulamadım. ara sıra sorun çıkıo ama yinede ben memnunum. ps 2 konusuna gelince tüplü tv lerde daha iyi görüntü veriyor. ben lcd de oynatıyorum görüntü berbat. 2 adet ps2 bence işini rahat rahat görecektir. projeksiyon cihazları gayet güsel görüntü veriyor. kesinlikle hdmi destekli projeksiyon cihazı almalısın. garantili ps3 bence de mantıklı ama fiyat farkı çok oluyor. ayrıca cafede kullandığın içinde arıza durumunda sony arasıra kıllık yapabiliyor. optik okuyucularda sorun yaşarsın belki ama sony göndersen bile en az 3 hafta cihaz yatacak onu düşünerek garanti pek de işe yaramıo. onun yerine bozulunca bi optiğini değiştirmek daha mantıklı geliyor ama yinede tercih sana kalmış . bu arada önce cafeyi açıp sonra ruhsata başvurman gerekmio mu ??
    şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by-reci -- 16 Ağustos 2009; 18:47:34 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.