Şimdi Ara

'''PLAYSTATION 4 ve PC İÇİN TV TAVSİYELERİ ANA KONU''' (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.882
Cevap
67
Favori
219.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ps 4 Pro aldım 4k tv olarakta haftaya sipariş vericem sony 49XD7005

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba,

sony 49xe7005 ile samsung 49mu8000 arasında kaldım. İkisi arasında hangisini tercih etmeliyim sizce? ps4 pro öncelikli kullanılacak.
  • 2 side aynı sayılır.hanhisi daha ucuzsa onu alcan :) ben bugün pro için mu7000 alıyorum

• Ps4 PRO sebebiyle odama tv bakıyorum gerçek 100hz,HDR, yazılımsal 10bit(8+2),40" bile fazla ama yapacak bir şey yok HDR ve 4klar 40"den başlıyor.

Philips'i android tv olduğu için geçtik zaten geçmişten bir alerjim var. Alerjim olmasa f/p olarak çok iyi, gece 'ambilight'ta cabası.

Vallahi ne yapacağımı şaşırdım. Kafamdaki modeller şunlar ;

LG 49SJ800V - 3700tl - 100hz avantajı fakat şu rgbw piksek dizilimi kafamı çok karıştırıyor oyun için çok iyi ama film için berbat bir dizilim siyah renk yok gibi gri var ve 3k fiyatı geçmek içime sinmiyor .
    LG 43UJ701V - 2700tl - 50hz yaptığı ürünler cezbedici ama kısa ömürlü veya sıkıntılı geri dönüşü çok okuyorum.
    Samsung 40MU7000 - 2250tl - 50hz gecikmesi düşük va panelden dolayı ama renkleri bana soluk geliyor ötekilere göre.
    Sony KD-43XE7005 - 3000tl - 50hz - sene 2018 olmuş dualband 5ghz ac desteklemiyor hoş ben gene 2.4den bağlarım ama bu kadar para vermişken insan eksiksiz olsun istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogzkrs -- 8 Ocak 2018; 14:51:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzkrs

Ps4 PRO sebebiyle odama tv bakıyorum gerçek 100hz,HDR, yazılımsal 10bit(8+2),40" bile fazla ama yapacak bir şey yok HDR ve 4klar 40"den başlıyor.

Philips'i android tv olduğu için geçtik zaten geçmişten bir alerjim var. Alerjim olmasa f/p olarak çok iyi, gece 'ambilight'ta cabası.

LG 49SJ800V - 3700tl - 100hz avantajı fakat şu rgbw piksek dizilimi kafamı çok karıştırıyor oyun için çok iyi ama film için berbat bir dizilim siyah renk yok gibi gri var ve 3k fiyatı geçmek içime sinmiyor .
    LG 43UJ701V - 2700tl - 50hz yaptığı ürünler cezbedici ama kısa ömürlü veya sıkıntılı geri dönüşü çok okuyorum.
    Samsung 40MU7000 - 2250tl - 50hz gecikmesi düşük va panelden dolayı ama renkleri bana soluk geliyor ötekilere göre.
    Sony KD-43XE7005 - 3000tl - 50hz - sene 2018 olmuş dualband 5ghz ac desteklemiyor hoş ben gene 2.4den bağlarım ama bu kadar para vermişken insan eksiksiz olsun istiyor.

Bu tip kaoslarda en iyisi en ucuz olandır.samsung iyi.ben aldım kurulum bekliorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: canbey_bjk

quote:

Ps4 PRO sebebiyle odama tv bakıyorum gerçek 100hz,HDR, yazılımsal 10bit(8+2),40" bile fazla ama yapacak bir şey yok HDR ve 4klar 40"den başlıyor.

Bu tip kaoslarda en iyisi en ucuz olandır.samsung iyi.ben aldım kurulum bekliorum.

Kararınız fiyattan dolayı mı yoksa gönlünüzdeki aslan samsung muydu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

PS4 pro ve film izleme amaçlı Tv almayı düşünüyorum. Aklımda 2 model var

1-) Samsung Electronics QN55Q7F 55-Inch 4K Ultra HD Smart QLED TV

https://www.amazon.com/gp/product/B01NAYM6JQ/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=hd02d5-20&camp=1789&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B01NAYM6JQ&linkId=a3a52b57a5ad567477d52cb824083153

2-) LG Electronics OLED55C7P 55-Inch 4K Ultra HD Smart OLED TV

https://www.amazon.com/LG-Electronics-OLED65C7P-65-Inch-Ultra/dp/B01MZF7WCT/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8&th=1

Hangisini almamı tavsiye edersiniz. İkisi de 55 ekran ,samsung un ms değeri 15 , LG nin ki 21 ms. OLED ekranlar şu an piyasadaki en kaliteli panellere sahip bildiğim kadarıyla fakat vatandaki görevli bana ekranda uzun süre kalan görüntünün iz bıraktığını söyledi pek anlam veremedim.

merhaba. samsung 2017 qled lerde 10 yıl garanti veriyormuş sanırım qled ile oled i ayrı ayrı ele almak gerekiyor. iz bırakma meselesi yönünden.

mesaj geç oldu ama önceki mesajları okuyan için bilgi güncellemesi gibi olsun.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam ama yeni yıla OLED b7 ile giriş yaptım çok mutluyum

• quote:

quote:

quote:

Doğrusu gönlümdeki phlips 100 hz lik o pus bilmemne kac modelleriydi.bayada fşyatlar indi.ama inputlag normal ps4 de 32 sn 4k da 51 miş .şimdi onu malum almam imkansız.cokda onlşne oynuprum.samsung 21 ms input lag değeri var.lg de aynıdaır muhakkak ama bu mu 7000 ler baya indşrim var piyasada ondan sec dedim.yoksa bu 10 bşndaha versem üst model 5 daha versem bmw alırım olayına dönüo.ucuz neyse onu alcan :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Doğrusu gönlümdeki phlips 100 hz lik o pus bilmemne kac modelleriydi.bayada fşyatlar indi.ama inputlag normal ps4 de 32 sn 4k da 51 miş .şimdi onu malum almam imkansız.cokda onlşne oynuprum.samsung 21 ms input lag değeri var.lg de aynıdaır muhakkak ama bu mu 7000 ler baya indşrim var piyasada ondan sec dedim.yoksa bu 10 bşndaha versem üst model 5 daha versem bmw alırım olayına dönüo.ucuz neyse onu alcan :)

43mu7000 siparişini verdim bugün. Görüşlerimi paylaşırım ps4ü bağlayınca.

• Kaca aldın dostum

• canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    2400tl. yukko'dan.
  • ogzkrs kullanıcısına yanıt
    Hocam alışveriş tamamlanınca yukko ile ilgili tecrübenizi anlatırsanız güzel olur. Nasıl kargoladağı ile ilgili bilgi veririrseniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uğur Böcüküü kullanıcısına yanıt
    Hocam xd 2016 serisi ürün. Onun yerine xe7005 lere bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 11 Ocak 2018; 14:10:18 >
  • Firma güvenilir, büyük distribütör olan arena'nın alt kuruluşu. İlk alışverişim oldu ama arena'yı çalıştığım şirketten bildiğim için gözüm kapalı sipariş verdim. Zaten hızlı gönderisi var ürünün istanbul'dan bir günde adana'ya geldi. Standart kendi kutusunda geldi ürün kenarlara plastik güvenlik şeridi çekilmişti sıkıntı çıkmadı paketten şekil A.

• ogzkrs kullanıcısına yanıt
    Hocam detaylı bilgi için teşekkür ederim. Hayırlı olsun.

• PS4 Pro için Samsung'un KU7500 4K HDR destekli 49" kavisli TV'sini satın aldım. Bir oyuncu gözüyle kullanıcı deneyimlerimi ve konsol performansını sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Öncelikle bilerek 2016 serisinden aldım, çünkü 2017 (misal bu seneki MU7000 modelinde) Active Crystal Color özelliğini bulunmuyor. Yani aynı fiyata alacağınız Samsung MU serisi, KU serisinden çok daha düşük donanımlı bir model, KU serisi Active Crystal Color sayesinde size görüntüde daha geniş bir renk paleti sağlayacaktır.

- Neden kavisli aldım? Vallahi indirimde bu denk geldi, yoksa bir dezavantaj bile diyebilirim, aydınlık bir ortamda ışık yansımasını tam merkeze topluyor ve her açıdan izlediğiniz görüntüye salça oluyor. Onun dışında estetik açıdan düz (flat) panellere göre daha iyi görünüyor, ben odamın tam köşesinde kullandığım için duvarlara tam oturdu.

- Input Lag ne durumda? 4K + HDR oyunlarda dahi 35 ms'i geçmiyor, 1080p çözünürlüklü oyunlarda sabit 20-25 ms arası seyrediyor, bu açıdan tamamen sorunsuz. Multiplayer oyuncusuysanız asla lag derdiniz olmaz.

- Siyahlar nasıl? Panel çerçevesiyle bütünleşecek yakınlıkta gayet iyi bir siyah performansı var. Korku oyunlarında ve karanlık sahnelerde detayları gayet iyi seçebiliyorsunuz. VA panellerin birçoğu zaten "siyah tonu" bakımından başarılı, ben genelde akşam saatleri oyun oynadığım için VA panellerin ışıklar kapalıyken çok daha iyi performans sağladığını duymuştum, bu bakımdan karanlık bir odada son derece güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

- Renk yoğunluğu ve parlaklık nasıl? Oyunlarınızı genelde sabah, aydınlık bir odada oynayacaksanız bu TV gibi VA panele sahip bir model tercih etmenizi pek önermem, çünkü karanlık bir oda ile bol ışıklı bir odada sağladığı performans farkı bence bir hayli büyük. IPS panele sahip LG modelleri hem renk paleti hem de parlaklık konusunda Samsung'un 7000 MU, KU serisini sollayacaktır. (IPS panellerin dezavantajına gelirsek de, bu TV'lerin karanlık sahnelerde verdiği yapay siyah tonlarından dolayı genelde çoğu video oyununda arka detayları büyük ölçüde kaçırmanız olasıdır. Yine de "ben oyunlarımı gün ışığında ya da aydınlık bir odada oynuyorum." derseniz hala güçlü bir tercih sebebidir.)

Motion performansı ne durumda? Bu konuda da tam sınırda bir TV olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlüklü aksiyon oyunlarında (örneğin Uncharted 4) motion performansının görüntüye yetişemediğini fark edebiliyorsunuz. İlk başta bu durum canımı sıktı, ancak şuan alışmış durumdayım, oyundaki kaplamalar milisaniyeler sonrasında düzgün bir şekilde yerine oturuyor, bazı detaylar hareket halindeyken net seçilemiyor.

Genel anlamda, bu TV'ye indirimden 2700 TL verdiğimi düşününce, gayet memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 8000 serisinin hem motion hem de renk yoğunluğu bakımından daha iyi olduğunu biliyorum, ancak bütçem 4000 TL olmadığı için şuanki alışverişim bana paramın karşılığını fazlasıyla verdi. Bu TV'yi 2500 - 3000 TL bütçesi olan PS4 Pro sahiplerine şiddetle öneririm, deneyimlerim bu şekilde, umarım birilerinin işine yarar. :)

Test ettiğim uygulamalar;

- Battlefield 1 (1800p + HDR)

- Gran Turismo Sport (4K + HDR)

- Uncharted 4 (1440p + HDR)

- Netflix (4K + HDR)

...

• Oziko kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın 🙂

• Samsung qled55qeqf aldım.cidden aşmış bir tv.harika oldu
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.