Şimdi Ara

PLAYSTATION 4 [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
121.007
Cevap
561
Favori
3.399.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zindagi firmasi PlayStation Move gelişiminde büyük bir rol oynayan sirketlerden bir tanesi.

Zindagi Gamasutra üzerinde Yeni Nesil Konsol icin iş ilanı vermis, Zindagi "şimdi devam ediyor ve gelecek nesil ev konsolu üzerinde çalışıyoruz ". "Yeni nesil grafik motoru üzerinde çalışmaya" bir "Grafik Yazılım Mühendisi" için şirketin kendi web sitesinde bir liste de var.

Google ceviri

Zindagi moving on to next-gen console, graphics engine included

Kaynak :
    http://gamingeverything.com/17525/zindagi-moving-on-to-next-gen-console-graphics-engine-included/
  • Kotaku guvenilir bir kaynaktan aldigi bilgiye gore yeni konsolun 2013 son ceyrekte gelecegi haberini yapmis sanirim, linkdeki detaylari bir kardesim rica etsem cevirebilirmi.

Yeni Xbox in 2013 son ceyrekte gelecegi asikar devamli soyluyordum fakat PS4 u 2014 son ceyrekten once beklemiyordum.

Rumour: PlayStation 4 codenamed Orbis, out holiday ’13

Rumour: Next PlayStation codenamed Orbis, planning for holiday 2013 release

Kaynak :
    http://www.vg247.com/2012/03/28/rumour-next-playstation-codenamed-orbis-planning-for-holiday-2013-release/

Kaynak :
    http://kotaku.com/5896996/the-next-playstation-is-called-orbis-sources-say-here-are-the-details

Evet biliyorum henuz erken fakat boyle yeni bir haber var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 28 Mart 2012; 18:36:47 >
  • - Releasing Holiday 2013
    - Orbis means circle, ring, or orbit in Latin
    - Combining Orbis with Vita gives you Orbis Vita, meaning “the circle of life”
    - This may be an indication that the Vita will play a big role with the console
    - Might be the final name (or might not)
    - Won’t work with PS3 games
    - New games will be locked to a PSN account for anti-used games measure
    - Buy new games on Blu-ray or download
    - Specs: AMD x64 CPU and AMD Southern Islands GPU
    - Specs could change by the time it launches
    - GPU can display games at a resolution up to 4096×2160
    - Play 3D games in 1080p
    - “Secret developers” have been getting new dev kits since the beginning of this year
    - Revised/improved dev kits sent out around GDC
    - More finalized beta units shipping toward the end of 2012
    - After you download a game and lock it into your PSN account, you can play it, save the entire thing on your HDD, or peg it as “downloaded” in your account history
    - Need to have a PSN account and be online to get this process started
  • - Need to have a PSN account and be online to get this process started
    - Trading in the disc means pre-owned customers will be limited in what they can do
    - Used game sales may be limited to a trial mode or a different restriction
    - Might need to pay a free to unlock the full game

Kaynak :
    http://gamingeverything.com/17785/rumor-playstation-3-successor-codenamed-orbis-out-holiday-2013-specs-more/

Kaynak :
    http://www.computerandvideogames.com/341824/ps4-is-called-orbis-launching-late-2013-report/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 28 Mart 2012; 18:47:47 >
  • Söylenti: Yeni Playstation'un Kod Adı "Orbis"

Konsolun proje kod adının "Orbis" olduğu söylentisini alan Kotaku, yeni nesil Playstation'un çıkış tarihi olarak 2013 tatil sezonunu gösteriyor. Yayınlanan söylenti başlığında site her ne kadar kaynağın adını vermese de, daha önce yeni nesil projeler hakkında bazı bilgileri çıtlatan kişi olduğu belirtilmiş. 

Latince küre, döngü gibi anlamlara gelen "Orbis" sözcüğünü Sony'nin son el konsolu Playstation Vita ile birleştirdiğimizde ortaya "Yaşam döngüsü" çıkıyor. Eh haliyle, Sony'nin yeni nesil çalışmalar adına vereceği reklamları şimdiden görür gibiyiz...

Sistem özelliklerinden de biraz bilgi alabildiğimiz Orbis, AMD x64 CPU ve yine AMD'nin Southern Islands serisine ait bir GPU kullanacak. 4096x2160 çözünürlüğe kadar destek sağlayacağı söylenen Orbis, 3D oyunları 1080p'de de oynatabilecek. Playstation 3'te bu durum 720p'de tutuluyordu.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Soylenti_Yeni_Playstationun_Kod_Adi_Orbis-26069.htm
  • Ps3 oyunları çalıştırmamasi şaşırtıcı
  • BSC kotaku nun bu haberini daha yeni paylasmis. Haberde asil can alici nokta 2013 son ceyrege isaret etmesi
  • Kod adi cikmissa urun yaklasiyor demektir ben almayacagima gore problem yok zaten ama teknoloji meraklisi olarak tabiki heyecanla bekliyorum.
  • Kaynağın söylediklerine göre Orbis'in ilk geliştirici kiti, bu senenin başında çok özel yapımcılara dağıtılmış durumda. İlk sürümü yıl başında dağıtılan geliştirici kitinin yeni hali, GDC konferansının olduğu dönemde sunuldu. Final sürümüne yakınlaşmış kit ise bu senenin sonunda yapımcılara özel olarak dağıtılacak. 

DiKKAT !!!

GDC 2012 konferansinda Epic Games Unreal Engine 4 oyun motorunu ilk defa yeni nesil bir konsolda bu vidyoyu kapali kapilar ardinda paylasti ve Unreal Engine 4 muthis ses getirdi ve Epic Games bu Unreal Engine 4 vidyosunu bu yil icinde resmen yayinlayacagini aciklamisdi,
  • Her turlu alacağım icin problem yok heyecan var :)
    G6t uc 4 ps4 e gelir muhtemelen
    Last of us ps3 icin açıklandı trailler ps3 icin yayınlanıyor
    Gow 4 çalısmaları başladı ama resmi olarak açıklanmadı o da ps4 icin gelebilir
    Of of dedikodusu bile heyecan yaptı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: marfoglu

Kod adi cikmissa urun yaklasiyor demektir ben almayacagima gore problem yok zaten ama teknoloji meraklisi olarak tabiki heyecanla bekliyorum.

Evet canim kardesim ilk geliştirici Dev kiti, bu senenin başında çok özel yapımcılara dağıtılmış zaten. İlk sürümü yıl başında dağıtılan geliştirici kitinin yeni hali,de GDC konferansının olduğu dönemde sunuldu. deniliyorki GDC 2012 konferansinda Epic Games ilk defa Yeni nesil bir konsolda Unreal Engine 4 vidyosunu lisans sahiplerine gosterdi. Epic Games Unreal Engine 4 tech demoyu PS4 de calistirdi demek oluyor.
  • @SiPAHi_ Her haberini ayrı ayrı takip ediyor ve emeğin için teşekkür ediyorum.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_

quote:

Orijinalden alıntı: marfoglu

Kod adi cikmissa urun yaklasiyor demektir ben almayacagima gore problem yok zaten ama teknoloji meraklisi olarak tabiki heyecanla bekliyorum.

Evet canim kardesim ilk geliştirici Dev kiti, bu senenin başında çok özel yapımcılara dağıtılmış zaten. İlk sürümü yıl başında dağıtılan geliştirici kitinin yeni hali,de GDC konferansının olduğu dönemde sunuldu. deniliyorki GDC 2012 konferansinda Epic Games ilk defa Yeni nesil bir konsolda Unreal Engine 4 vidyosunu lisans sahiplerine gosterdi. Epic Games Unreal Engine 4 tech demoyu PS4 de calistirdi demek oluyor.

Anladim buda prototifin hazir oldugunu gosteriyor tesekkurler bilgi icin dedigim gibi almasamda heyecanla bekliyorum artik ps3 ve pc ile devam.
  • Neogaf ve bir kac yabanci saglam forumlarda Sony nin PS3 un 10 yillik ömrü olucak kelimesi soyle yorumlaniyor...

PS4 2013 2014 yilinda ciksa PS3 7,8 yilini doldurmus olucak.ve PS3 geriye kalan son 2,3 yilinida PS4 ile beraber surdurecek ve PS3 10 hatta 10 yildan daha fazla piyasada kalicak. Yani Sony nin PS3 icin soyledigi 10 yillik omrunun son 2,3 yilini PS4 ile beraber surdurecek.

Zira PS2 dede ayni sey soz konusu olmadimi.

Bu pencereden bakildiginda hem PS3 Sony nin dedigi gibi 10 yil omrunu surdurmus oluyor.

PS3 de ilk ciktiginda PS2 satislari halen devam ediyordu ve uzun surede devam etti. Yani PS3 cikiyor diye PS2 den nasil ozamanlar destegini Sony cekmediyse PS4 ciktigindada 2,3 yil belkide 3,5 yil Sony PS3 den destegini cekmiyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 28 Mart 2012; 19:27:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedo20

@SiPAHi_ Her haberini ayrı ayrı takip ediyor ve emeğin için teşekkür ediyorum.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

@ marfoglu @ bedo20 Ben tesekkurederim sizlere cok sagolun ALLAH razi olsun.
  • quote:

Neogaf ve bir iki yabanci saglam forumlarda Sony nin PS3 un 10 yillik ömrü olucak kelimesi soyle yorumlaniyor...

PS4 2013 2014 yilinda ciksa PS3 7,8 yilini doldurmus olucak. Geriye kalan son 2,3 yilinida PS4 ile beraber surdurecek ve PS3 10 hatta 10 yildan daha fazla piyasada kalicak. Yani Sony nin PS3 icin soyledigi 10 yillik omrunun son 2,3 yilini PS4 ile beraber surdurecek.

Zira PS2 dede ayni sey soz konusu olmadimi.

Bu pencereden bakildiginda hem PS3 Sony nin dedigi gibi 10 yil omrunu surdurmus oluyor.

PS3 de ilk ciktiginda PS2 satislari halen devam ediyordu ve uzun surede devam etti. Yani PS3 cikiyor diye PS2 den nasil ozamanlar destegini Sony cekmediyse PS4 ciktigindada 2,3 yil belkide 3,5 yil Sony PS3 den destegini cekmiyecek.

Haklisin bu konuda rahatim ps2nin son doneminde gow gibi hit bir oyun patlatmisti Sony.
  • Oyun dünyasını yakından ilgilendiren DICE konferansında yer alan Epic Games'in başkan yardımcısı Mark Rein, büyük bir duyuruyu yaptımisdi aylar once

Unreal Engine 4 üstünde çalıştıklarını belirten Mark Rein, bu yolda büyük bir kademeyi geride bıraktıklarını ve hatta Unreal Engine 4'ün "ismini veremeyecekleri" platformlarda bile çalışır durumda olduğunu açıkladımisdi.

Ek olarak Mark Rein, Unreal Engine 4'ün bu sene içerisinde basına tanıtılacağının da müjdesini verdi. En sonda da Mark Rein, "İnsanlar Unreal Engine 4'ün gücünü 2012 de bu yil görünce şok olacaklar!" diyerek işe gereken heyecanı da kattı.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Unreal_Engine_4_Yeni_Nesil_Konsollar_icin_Hazir-24535.htm
  • quote:

Oyun dünyasını yakından ilgilendiren DICE konferansında yer alan Epic Games'in başkan yardımcısı Mark Rein, büyük bir duyuruyu yaptımisdi aylar once

Unreal Engine 4 üstünde çalıştıklarını belirten Mark Rein, bu yolda büyük bir kademeyi geride bıraktıklarını ve hatta Unreal Engine 4'ün "ismini veremeyecekleri" platformlarda bile çalışır durumda olduğunu açıkladımisdi.

Ek olarak Mark Rein, Unreal Engine 4'ün bu sene içerisinde basına tanıtılacağının da müjdesini verdi. En sonda da Mark Rein, "İnsanlar Unreal Engine 4'ün gücünü 2012 de bu yil görünce şok olacaklar!" diyerek işe gereken heyecanı da kattı.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Unreal_Engine_4_Yeni_Nesil_Konsollar_icin_Hazir-24535.htm

Acik konusmak gerekirse ben bu haber Xbox bolumunde ilk paylastigimda konuyu benim gibi yakindan takip edenler hemen animsayacak ben bu konsolun Yeni Xbox oldugunu dusundugumu yazmisdim demekki Sony nin yeni konsoluymus.
  • Epic Games in yeni nesil konsollar icin uretmis oldugu hatta lisansini musterilerine sattigi Egitim Seminerini ilk defa GDC 2012 konferansinda Unreal Engine 4 vidyosuyla kapali kapilar ardinda paylastigi ve seyredenleri buyuledigi resmen biliniyor.Hatta ve hatta Unreal Engine 4 'ün yanında GDC 2011 de verilen Samaritan vidyosu komik kalıyor" demiş adamlar.

Unreal Engine 4 'ün yanında GDC 2011 de verilen Samaritan vidyosu komik kalıyor"

Bu haberide Xbox obolumunde haftalar evel paylasmisdim, Yeni nesil konsollarin gucunu gosterir nitelikte ki Samartian bie tirt kaliyor Unreal Engine 4 un yaninda :)

Ben yinede Sony nin su resmi aciklamasindan dolayi : En son Konsol duyurusu bizden gelecek"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 28 Mart 2012; 19:52:20 >
  • GDC 2011 konferansinda ilk olarak tanitilmisdi Samaritan Unreal Engine 3 Demosu, malumunuz.

isde GDC 2012 de Epic Games tarafindan ilk defa kapali kapilar ardinda Yeni nesil bir konsolda gosterilen Unreal Engine 4 'ün yanında GDC 2011 de verilen Samaritan vidyosu komik kalıyormus"

GDC 2011 konferansinda gosterilen Samaritan Unreal Engine 3 Demosu boyle ise Unreal Engine 4'ü Yeni nesil konsollarda bir hayal edelim :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.