Şimdi Ara

Piyano Çalmak İsteyip Çalamıyor musunuz? İçeri> (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
32
Favori
192.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu dünyadan keman ve piyano çalmayı öğrenmeden gitmeyeceğim. Teşekkürler.
  • en büyük hayalim !
  • 1.5 sene gitar kursuna gidipte gitar çalmayı becerememiş bir kazma olarak pes ettim ama eve bir klavye alıp öğrenesim var ama hala kazmayım
  • Uzun zaman alacak ama requem for a dream i calabiliyorum kolay versiyonunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eline sağlık kısa ve öz bir anlatım olmuş..teşekkürler.
  • kardeş teşekkür ederim yaa. Şu günlerde ne yapsam ne etsem derken bu bilgiler çok faydalı oldu. synesthesia çok yardımcı oldu. SAğol
  • bu şarkıların midisini nereden indirebiliriz? ben birkaç tane şarkının midisini indirdim ama hata veriyo sonra başka bir site buldum oradakiler düzgün çalışıyor ama benim istediğim şarkıların midisi yok acaba sizin bildiğiniz daha geniş bir site var mı ve ya direkt bana 'yisabel-my eden' şarkısının midisini nereden indirebileceğimi bulabilir misiniz?
  • Bir hevesim vardı piyona fiyatlarına baktım ve gitti evde 37 tuşlu küçüken alınmıs cin mali bir elektronik klavye var onunlada calışması imkansız
  • Arkadaslar bu konu benim icin cok onemli. 4-5 senedir gitar caliyorum fakat gitara cok fazla bi ilgim yok o yuzden de cok cok gelistiremedim kendimi yani ole acaip sololar falan atamiyorum. Neyse gelelim esas mevzuya. Gitardan cok piyanoya aşığım ben aslinda piyano sesine bayiliyorum. Calmak istiyorum ama egitimi biraz uzun ve zor.

Kafamda soru isareti cok birilerinin beni iyice aydinlatmasi lazim bu konuda. Mesela kursa gitsem ogrenmeye baslasam evede alsam bi 88 lik klavye ne ladar ilerleyebilirim. He tabi sunuda atlamayayim ipad deki garageband e baglayacagim klavyeyi oradan tum piyano seslerine ulasacagim o cok iyi olacak.

Ludovico einauidi ye bayiliyorum. Ornegin onun parcalirini calanilecek seviyeye gelebilirmiyim 1 senede veya ne kadar zamanda gelirirm. İyice aciklarsaniz cok memnun olurum. Bu arada yas 19 -ataturk uni 1. Sinif

• Konu canlanmalı, klavye tavsiyeleri gelmeli
  • piyano diyilde metal müzik için kalvye çalmak isterim sırf şunlar
    için

• Yamaha SU7 Piyano

http://www.hepsiburada.com/liste//productDetails.aspx?productId=musicyamaha358&categoryId=405067

KDV Dahil : 70.784,27 TL | Peşin fiyatına 12 x 5.898,69 TL
  • mesajim bulunsun

• Arkadaşlar piano ile bilgili abilerimiz hala burdaysa cevap atarlarsa çok iyi olur.
  • Arkadaşlar bana ümit besenin nikah masası adlı şarkısının notaları lazım elinde olan var mı do re mi fa gibi ?
  • Uzun süre önce yazılmış ama yine de yazmak istiyorum.

Sevgili arkadaşlar hiçbir zaman hiç bir şey için geç değildir. Uzun yıllardır klasik batı müziği ve özellikle piyano eserlerini büyük bir zevkle dinlerdim. Bir gün ( 8 ay önce ) neden ben de çalmayı denemiyorum ki dedim.
    Bu arada yaşım 38 !!!
    Gittim bir Yamaha YDP 161 digital piyano aldım. Bir kaç ay kursa gittim şimdi evde çalışıyorum. Sonuç mu?

Eric satie gymönopedia 1 , bir kaç bach fugue leri falan çalabiliyorum artık :). Sonuçta Rachmaninov 3 çalacak değilim. Kendime 10-15 parçadan oluşan bir liste yaptım. Bu listeyi tamamlarım diye düşünüyorum.
    Evet bu yaştan sonra bir miktar zor olduğu kesin ( Gymnopedia için 1 ay falan çalıştım. )
    Ama olmuyor değil.
    Kimsenin şevki kırılmasın, insan isterse yapamayacağı şey yok...
  • selamlar
    bende 30 yaşındayım ve 3.5 yaşımdaki kızımla beraber ders almaya başladım. hatta gaza gelip yamaha s51 piyano aldım yarın gelecek.
    yaş önemli değil. istedikten sonra herşeyi başarabilirsiniz.
  • uzun zamandır aklımda.
  • Arkadaşlar merhaba. Kawai KDP90 model piyanom var. Geçen gün bilgisayara bağlamak için internetten Usb to Midi kablosu satın aldım. Kabloyu piyanonun midi in ve midi out soketlerine takıp usb yolu ile bilgisayara bağladım. Donanımı otomatik olarak yüklendi. Synthesia programında piyanoyu görüyor ama test için tuşlara bastığımda alakasız notalar yanıp sönüyor. Mesela bir tuşa bastığımda hiç bir aksiyon olmaz iken 4-5 tuşa aynı anda bastığımda alakasız bir tuş gözüküyor. Her basışımda farklı farklı tuşlar aktif oluyor. Başına böyle bir şey gelmiş birisi var ise yardımcı olabilir mi ?

Bu arada windows 8 kullanıyorum ve aldığım kablonun herhangi bir markası yok.

Teşekkürler.
  • harika...

''insan, aklın sinirlarini zorlamadikca hicbir seye ulasamaz.''
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.