Şimdi Ara

PİSİ kaldırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Pardus sonrası olan Pisi sistemini windows 7 yanına diski bölerek kurdum.
    Çok memnun kalmadığım için kaldırmak istiyorum.
    Bilgisayarı açtığımda boot ekranında 3 bölüm oluşuyor
    1-Pisi
    2-İsmini hatırlamadığım pisi ile ilgili bölüm
    3-windows 7
    Windows7 ile bilgisayarı açtım disk yönetiminden pisi nin kurulu olduğu diski biçimlendirdim ancak bilgisayarı yeniden başlattığımda boot ekranında kaldım.
    Tekrar kurulum yapmaya gerek kalmadan windowsun otomatik olarak açılmasını nasıl sağlayabilirim.
    Bilgisi olanlardan yardım bekliyorum
    İyi günler

• Elinde windows kurtarma medyası var mı? Varsa medyayı tak kurtarma araçlarından başlangıç onarmaya tıkla. sorunu düzeltmesi lazım.

Eğer elinde windows kurtarma medyası yoksa, elindeki boş bir USB'ye pisi ya da başka herhangi bir linux kur. Bilgisayarı USB'den başlatacak şekilde ayarlayıp işletim sistemi seçim ekranına gel. ordan windows seçip gir. Windows açılınca başka boş bir USB'ye kurtarma medyası oluştur. ilk seçeneğe geri dön.
  • Teşekkürler
    Dediğin yöntemle pisiyi kaldırabilirmiyim
  • hdd kısmını hallettiysen grub açılış menüsü kalmıştır sadece(yinede oradan windowsu seçince windows başlaması lazım)..aşağıdaki dosya ile windows altında onuda kaldırabilirsin ki ben hep kullanıyorum bir sorun olmadı..yinede sistem çökerse sorumluluk sana ait :)

http://s6.dosya.tc/server5/ohsivx/grub_kaldirma.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usb2.0 -- 30 Aralık 2015; 0:16:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows'un boot seçenekleri vardı.Ama benden tavsiye sakın bidaha kurulu olan kısmı biçimlerdirmeyin.Grup belli biryerden sonra hata verecektir.(2-3 sefer sonra)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.