Şimdi Ara

Pioneer VSX-430 + Pioneer S-SES2TB 5.1+ S-21W

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar slm n11 de bu paket 1700 civarına satılıyor 55 inç 4k bir televizyonum var 5+1 alacaktım ama avr li sistemleri görünce kafam bi hayli karıştı sistemi alıp sonrasında sürekli değişiklik yapma gibi bir lüksüm yok bu bile bütçemi zorlayacak bir sistem ve konu hakkında çok bilgi sahibi değilim o yüzden size birkaç sorum var.

1.Bu avr ve hop seti beni uzun süre götürürmü ?
    2.Amacım film izlerken dts yada dolby 5+1 seslerin tatmin edici olması ve tv nin youtube ve radyo uygulamasından müzik dinlemek çünkü genelde bunları yapmaya anca vakit ayırabiliyorum bu konuda beni tatmin eder mi?
    3.Avr deki 4k özelliğinin amacı nedir 4k bir kaynak bağlayıp sesi avr nin çözmesi görüntüyü tv ye aktarması mı ben genelde harddiskimi tv ye bağlayıp arc üzerinden sesi avr ye yollarım diye düşünüyorum ideal kullanım şekli bu değil mi? Play station gibi ürünler yada harici medya oynatıcı kullanmayı düşünmüyorum .

Özetle samsung lg gibi 800 tl ye alabileceğim sistemlerden kayda değer bir fark elde eder miyim daha önce bu tarz bi ürün kullanmadığım için mukayese edemiyorum ama film izlerken müzik dinlerken keyif almak istiyorum şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

• Lg ve samsung gibi paket sistemlerden çok daha iyi.Uzun süre sizi götürü mü, bunun cevabına evet demek zor. fikirleriniz değişebiliyor o nedenle o konuda yorum yapamıyorum.
    Dinleme imkanınız varsa öncelikle dinlemenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gence0088

Arkadaşlar slm n11 de bu paket 1700 civarına satılıyor 55 inç 4k bir televizyonum var 5+1 alacaktım ama avr li sistemleri görünce kafam bi hayli karıştı sistemi alıp sonrasında sürekli değişiklik yapma gibi bir lüksüm yok bu bile bütçemi zorlayacak bir sistem ve konu hakkında çok bilgi sahibi değilim o yüzden size birkaç sorum var.

2.Amacım film izlerken dts yada dolby 5+1 seslerin tatmin edici olması ve tv nin youtube ve radyo uygulamasından müzik dinlemek çünkü genelde bunları yapmaya anca vakit ayırabiliyorum bu konuda beni tatmin eder mi?
    3.Avr deki 4k özelliğinin amacı nedir 4k bir kaynak bağlayıp sesi avr nin çözmesi görüntüyü tv ye aktarması mı ben genelde harddiskimi tv ye bağlayıp arc üzerinden sesi avr ye yollarım diye düşünüyorum ideal kullanım şekli bu değil mi? Play station gibi ürünler yada harici medya oynatıcı kullanmayı düşünmüyorum .

Özetle samsung lg gibi 800 tl ye alabileceğim sistemlerden kayda değer bir fark elde eder miyim daha önce bu tarz bi ürün kullanmadığım için mukayese edemiyorum ama film izlerken müzik dinlerken keyif almak istiyorum şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Kardes home theatre pismanliktir. Soylediginiz avr iyi. Bir cok avr ciye gore coptur. Lgnin samsungun 800 degil 1500 tl lik hts leri ile dahi kiyaslamayin. Her turlu avr alin gecin. Paraniz cope gitmesin fazlasi ile deger !!! Soyledigi iz model piooner holarlorler bir htsnin kilere gore cok cok iyi olmakla birlikte kalibinin adami degiller. Goruntusundeki ihtisam kadar performansta gosterseydi bu para olmazdi zaten. Ama bu kafanizi karistirmasin ona ragmen herhangi bir hts ile kiyaslamayiniz.

Avr deki 4k ozelligi olmasa hdmi in e bagladiginiz 4k goruntuyu aktaranaz. 4k avr diye bisi yok 4k pass tir o yani 4k goruntu aktarabilir demek oluyo. Goruntuyu iskeme gibi durumu yok aletin amacida o degil 4k pass 60p dir. Yani 60 hz de tam diyafram 4k yi ajtariyorum diyor. Senin icin olmazsa olmaz bi ozelliktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @PRODJ @can-can-can Teşekkür ederim mesajlarınız benim için önemli artık kesinlikle bir avr ve hop takımı almaya karar verdim çok temiz ikinci el falan da olabilir çok acele etmiycem peki bu hoparlör takımı yerine Magnat Monitor Supreme 800 Set tavsiye eder misiniz ikinci el satılık vardı kıyaslama şansınız var mı?

• Bence 1700e ikinci el daha guzel sistem kurarsin. Ama dersinki ben ugrasamam uzun sure idare eder. Magnat bundan kat kat iyidir mesela ne kadar istiyo fiyat olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkerdi -- 2 Kasım 2016; 1:19:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gence0088

Arkadaşlar slm n11 de bu paket 1700 civarına satılıyor 55 inç 4k bir televizyonum var 5+1 alacaktım ama avr li sistemleri görünce kafam bi hayli karıştı sistemi alıp sonrasında sürekli değişiklik yapma gibi bir lüksüm yok bu bile bütçemi zorlayacak bir sistem ve konu hakkında çok bilgi sahibi değilim o yüzden size birkaç sorum var.

Sisteminin sizi uzun süre götürmesi sizin bekletiniz butceniz cihazın kendisine bu işe devam edip isteyip istemediğinize vs vs bağlı bir durumdur... Sanırım bu sistemde +sub yok 5.0 yani o yüzden duruma göre film izlerken sub eksikliğini hissedebilirsiniz veya sistem yeterli de gelebilir... 4k için dedikleriniz aynen doğrudur ayrıca bu arc özelliği bence tam oturmuş bir sistem değil denerseniz olursa ne ala olmaz ise optik kablo ile bağlantı yaparsınız olur biter... Hazır sistemlerde de güzel cihazlar var ama avr+hop yani dec sistemler daha çok opsiyonel olduğu ve ses performansı daha iyi olduğu veya olma durumu yapilme açısından iyi oluyor... Umarım yardımcı olabilmişimdir :) saygılarımla

• O hoparlör setine o para verilmez, çöp bir set.

Temiz ikinci el adam gibi bir set bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

O hoparlör setine o para verilmez, çöp bir set.

Temiz ikinci el adam gibi bir set bakın.

Mesela ikinci elde hangi marka modellere yönelebilirim tavsiyeniz var mı bütçemin kısıtlı olduğunu da belirteyim ama 1500 ü pek geçmeyi düşünmüyorum.

• gence0088 G kullanıcısına yanıt
    Tannoy mx set topla bir tanede vsx921 çak uygun fiyata olayı bitir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

Tannoy mx set topla bir tanede vsx921 çak uygun fiyata olayı bitir.

Hocam iyi ürünler tavsiye etmişsin ama ikinci el bile almaya kalksam 2000 i geçecek şu anda kaldıramam o yükü

• gence0088 G kullanıcısına yanıt
    Mx3 600-700 lira
    Mxc 150-200
    Mx1 200-250

Min tutar 950 , max tutar 1150. Bu seti topla kardeşim kesinlikle. Bütçesinde en iyi sinema setidir. Kalan paraylada vsx520 alırsın olmadı idareten 322 felan alırsın ama olayı çözersin. Bütçe oluşunca vsx921 alırsın setup'ı tamamlarsın.

• İkinci el Magnat 800 set ile ikinci el tannoy mx1 mx3 mxc seti karşılaştırabilecek bir arkadaş var mı

• selamlar.

aşağı yukarı sizinle aynı durumdayım. fakat neye nasıl ihtiyacım var konusunda karar veremiyorum. soundbar bakarken bir anda kendimi av receiver paketlerin içerisinde buldum. sebebi iyi denilebilecek soundbarlardan daha uygun fiyatlı olmaları. 5.1 sistem ve artı olarak bir de av receiver. ses kalitesinden hiç bir şüphem yok fakat ucsuz bucaksız bir dünya. soundbar ise daha kısıtlı bir dünya. hts ler bence zaten bir pişmanlıktır.

4k tv ile uyumlu olan bir soundbar veya av receiver paket arasında kaldım. o kadar kabloyla uğraşmak istemiyordum fakat vereceği ses kalitesi insanı düşündürüyor.
    yamahanın htr-3068 modeline bakıyorum, 4k passthrough var. hdmi2.2 destekliyor. giriş seviyesi için iyi bir seçim olacağı yazıyor. bilen arkadaşlar fikir verirlerse çok makbule geçer açıkcası

başlığı takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esersurucu

selamlar.

aşağı yukarı sizinle aynı durumdayım. fakat neye nasıl ihtiyacım var konusunda karar veremiyorum. soundbar bakarken bir anda kendimi av receiver paketlerin içerisinde buldum. sebebi iyi denilebilecek soundbarlardan daha uygun fiyatlı olmaları. 5.1 sistem ve artı olarak bir de av receiver. ses kalitesinden hiç bir şüphem yok fakat ucsuz bucaksız bir dünya. soundbar ise daha kısıtlı bir dünya. hts ler bence zaten bir pişmanlıktır.

4k tv ile uyumlu olan bir soundbar veya av receiver paket arasında kaldım. o kadar kabloyla uğraşmak istemiyordum fakat vereceği ses kalitesi insanı düşündürüyor.
    yamahanın htr-3068 modeline bakıyorum, 4k passthrough var. hdmi2.2 destekliyor. giriş seviyesi için iyi bir seçim olacağı yazıyor. bilen arkadaşlar fikir verirlerse çok makbule geçer açıkcası

başlığı takipteyim.

Ben nispeten iyi sayılabilecek 4.1 kanal bir soundbar kullandım ve elden çıkardım sana tavsiyem avr işine bulaştıysan hiç soundbar bakma çünkü kablo kalabalığı yok derli toplu tvnin sesinden çok daha iyi ses alıyorsunuz ama dts film dahi izleseniz çevresel sesleri surround sesleri 5+1 ler gibi veremiyor hiç kullanmadım ama avrli bir sistem çok daha iyidir diye tahmin ediyorum.

• dostum şimdi ürünleri uzunca inceledim. avr güzel. 4k pass desteği var. biri 5.0 demiş ama öyle bişi yok. 5 kanala poer veriyor. 0.1 kanal pre out olduğu için anfiden güç cekmez aktif woofer kullanmak gerekiyor. dediğin sistem de 2s1w aktif woofer veriyor 150 waat rms 200 watt peak diye hatırlıyorum 25-30 metre kare bir salonda yeterli bir woofer. bende aynısını kullanıyorum. ama hoparlorler cop ciddi anlamda bu hopları alma yani.

benden sana bir tavsiye. bir ara teknosada piooner htp 329 set diye bir şey satılıyordu. 329k anfi cıkıyor. 430 un bir altı ama özellikleri aynı. kule kononlar daha güzel s21w woofer veriyor. center yeterli surroundlar ise giriş seviyesi için eh işte ama iş görüyor efektleri ağız tadı ile hissedersin bence bu seti al. ileride paran olunca surroundları öndeki kulelerin aynından alırsın. 4 kulen olur 2 kule 800-1000 arasıdır. 4 kuleyle on nuamra tat verir uzun yılalrda götürür. centerede +3-4 db ses verirsin altta kalmaz. bu dediğim htp 329 set ten cıkan kolonlarda bass reflex olduğu için müzik dinlerken subb woofer acmaya bile gerek kalmıyor. filmlerde oyunlarda sub acıyorum ben.

giriş bir settir ama sen burdakilere bakma bu adamlar ucmuş 9-10 bin lik setler kullandıkları için onlarla kıyaslıyorlar. fiyat performans olarak kıyaslamaları gerekir. senin de bütçen tam bu sete göre :)

1300-1400 fiyat aralığında bu seti alabilirsin ekstra başka bir şey almana gerek yok. biraz araştır yalnız bulman biraz zor. ama başlıkta paylaştığın setin kule hoparlorleri tam bir çöp :) google ye htp 329 set diye yazıp aratmanı öneririm. saygılarımla.

• dediğim setin hoparlorleri bu bak.

http://urun.n11.com/5arti1-ev-sinema-sistemi/pioneer-hoparlor-P126284219

bunlar daha iyi senin dediğin setinkilerden. surrounlarla center aynı muhtemelen ama kuleler. aslında bu kullerden 4 tane olacak. surroundlara bu kulelerden sürücen on numara 5 yıldız :)
  • dostum bu konu ile ilgili son mesajım imkanın varsa bu seti al ve geç

http://www.hepsiburada.com/pioneer-htp-430-ev-sinema-paket-sistemi-p-HBV000000SG4K?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla.ses-goruntu-sistemleri&gclid=CLTHr7nbjtACFRVuGwodfE8Ftw

uzun yıllar kullanırsın kafan rahat olur;) pişman olmayacağına ben eminim. farklı yerlerde daha ucuza bulabilirsin ama hb güvenilir bir site . cok fark yoksa direk hepsiburadadan al geç

görüşmek üzere. hea bidaha yazamassam ve bu seti alırsan en iyi ses alacağın ayarı yazıyorum.

hdmi inde game ile bd yi girişlerine bağla cihazı önceliğin bunalrı tercih etmek olsun. arc kullanmayacaksan kapat. arc yerine tv sesini optikle aktarman daha mantıklı.

ama diğer hdmi cihazlarda hdmi kullan. cnko spdif kablo dts in üzerindeki sesi taşıyacak bit e sahip değil.

kumandadaki ev tuşuna basıyorsun sp setup a giriyorsun. front=large surround = small sub=plus center=small secip kaydedip çıkıyorsun yoksa alttaki koni basslar devreye girmez kulelerde. x over ı 100 ayarlıyorsun yapacağın o kadar.

stereo filmlerde dts neo 6 movie modunu tavsiye ederim. musis tede extra stereo var kumandada tuşuda var zaten.

gerçek 5.1 kaanlarda zaten otomatik tanıyacak. ekran da dts dolb digital doby digital + yazar zaten.

örneğin 1 aylık netflix üyesi ol beleş bir ay ama kredi kartı numarası istiyor. windows 10 yüklü bir pc varsa yada tv ye indirdiğin netflix uygulaması üzerinden(siteye giriş acarsan olmaz) filmleri izle adamlar 5.1 kalitede dolby digital + yayın yapıyorlar.

tabiki bluray in dolby isine benzemez ama. 20 gb film indirmekten iyidir. tıkla sec beğen izle hemen hemen coğu film 5.1 zaten. 5.1 içerik sıkıntınıda gidermiş olduk. oyunalr için zaten pc nin ses simgesinden hoparlor yapılandırmasından 5.1 surround u secmeden. oyunalrda 5.1 ses alamazsın. o şekilde kabloların için en ince kanal dan al kroşe ile fln uğraşma kablolarını kanaldan geçir 4 tl tanesi tekzende 5-6 tane alsan bütün evi dönersin.

mevcutaki hoparlor kablon yetmezse gene hop kablosunuda tekzen den bauhouse dan fln al metre cinsi satıyorlar ve bir çok elektronikçinin kinden cok cok kaliteli.

evet dostum benden bu kadar benim dediklerimi harfiyen uygularsan cok rahat edersin ve mutlu olursun kesinliklede pişman olmazsın. yada tercih senindir.

elindeki bütçeye göre en uygununu düşündüm senin için ama 1700 ünü 2000 yap kafan rahat etsin. yaşlanana kadar da kullanırsın :)

yaşını bilmiyorum gerçi eğer yaşlı bir insansan ölene akdar kullanırsın :):)::)

• can-can-can kullanıcısına yanıt
    Tam benim kafadansınız valla bu ses bölümünde en gıcık olduğum mevzu hiç milletin bütçesine bakmıyorlar kendileri iyi prof ve pahalı ekipmanlar kullandıkları için bunların altında kalan ne varsa işe yaramaz çöp olarak nitelendiriyorlar... Dolayısıyla fayda sağlamadıkları gibi gıcık cins bir tutum da sergiliyorlar arkadaşa güzel sistem onermişiniz ilave olarak magnat 800 set + ikinci el Pio amfi de güzel olur

• quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Tam benim kafadansınız valla bu ses bölümünde en gıcık olduğum mevzu hiç milletin bütçesine bakmıyorlar kendileri iyi prof ve pahalı ekipmanlar kullandıkları için bunların altında kalan ne varsa işe yaramaz çöp olarak nitelendiriyorlar... Dolayısıyla fayda sağlamadıkları gibi gıcık cins bir tutum da sergiliyorlar arkadaşa güzel sistem onermişiniz ilave olarak magnat 800 set + ikinci el Pio amfi de güzel olur

dediğin sistem daha güzel ama. kulakla farkedilecek çok anım şanım bir fark yok arada. bide ben bu tarz şeylerde ikinci ele karşıyım ya sıfır al kafan rahat olsun. özellikle 8-10 yıl bu bana yeter kullanırım diyorsan direk sıfır alcan hacı abi. hiç maceraya girmicen.

bi de forumda baba parasıyla geçinipte şuyum var buyum var diye millete hava atan arkadaşlar biraz fazla. genellikle 20 li yaş grubu takılıyor o da normal. allah hepsine akıl fikir versin ne diyim :) sanırsın enbe orkestrasında çalıyolarda 15 binik avr set topluyolar. ule sizde 15 binlaralık kulak mı var. demi yani heç :D tamam para yalan söylemezde. arkadaşa son kararımda önerdiğim 2 bin olan sistem bence gayet ideal. deniz sahnesi olan bir filmde dev bir dalga geldiğini düşün foşurt diye böyle ihtişamlı bir bass la dalga üstünden geçiyor.

bir çok insan içinde bu yeterli bence. işin hastasısındır yapta yani fantezini kendine sakla. millete niye boş boş konuşuyosun. bende sinir oluyorum dostum ya facebook youtube fln calısmıyor foruma sarayım dedim.

• can-can-can kullanıcısına yanıt
    Belli neyse herkesin işine kimse karışamaz kimisi o şekil sistem kurar kimisi bu şekil lakin ki bu iş böyle değildir... Gelde anlat işte bunlara zamanında hepsini ile kavga ettim bunlarla ama nafile böyle gelmiş böyle gidiyorlar işte... Ben genel olarak ikinci ele prensip olarak karşıyım... Ve uzun vadeli kullanılacak ise tamamen haklısınız sıfır sistem en iyisi olur ama ikinci el dede gerçekten çok iyi sistemler uygun fiyatlı olabiliyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.