Şimdi Ara

Pioneer DDJ Ergo yeterli midir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
4
Favori
18.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim 30 yıllık dj'im uzun yıllar plak çaldım,belki alışkanlıktandır bilmem ama hiçbir cihaz pikabın verdiği hazzı vermedi ama çağa da ayak uydurmak lazım,öncelikle bilmeyen arkadaşlara şunu belirteyim bu işin uzman markası ilk pikaplar olduğu zaman technics'ti 90'lı
    yılların başlarında cd playerları çıktı ve bu işin uzmanıda denon olmuştur ve hala denon turntable yapısına en yakın kullanım cihazlarını üretiyor.ama artık bilgisayar o kadar kendini aştıki cd playerlarada gerek kalmadı USB'den falan okutmak bile bir değer değil adamlar yapmışlar programı
    kurup elindeki cihazla tüm kontrolleri yapıyorsun,neyse fazla uzatmıyayım öncelikle bu işin 2 uzman yazılımı var traktör ve serato ancak sanırım traktör biraz daha kullanışlı arayüzlerine sahip bir program kullandığın zaman bence sende muhakkak bu programa yöneleceksin

Ama sakın Pioneer alma bu işin yine uzman yazılım şirketi kendi yazılımıyla çok stabil çalışan makinesinide piyasaya sürmüş birkaç arkadaşın dediği gibi native instruments traktör kontrol s4 ve s2 cihazları bencede bu programla kullanılabilecek en iyi cihazlar
    Hatta 4 kanal çalışmayı düşünmüyorsan veya harici 2 cihaz daha takmayı düşünmüyorsan s2 almanı tavsiye ederim kaliteside hiç yabana atılıcak gibi değil bence gayet yeterli,scratch olayına gelince ( eğer böyle bir niyetin varsa ) ondada gayet başarılı benim ellerim uzun süre plaklara
    alışkın olduğu halde o boyuttaki joglara alışmak ta çok uzun sürmüyor zaten scratch işi jog kısımıyla alakalı değildir crossfader'ı nasıl kullanabildiğinle alakalıdır ve bu cihazın crossfader'ı yeterli derecede tepkilere cevap verebiliyor( tabii bu iş için üretilmiş profesyonel scratch mixerleri kadar olmasada)
    yine bir cihaz daha tavsiye edersem sana ama o biraz pahalı olur numark'ın ns7 fx cihazı üzerinde motorla dönen yerleşik 7'' platterları ile kaliteli kasası ile tam bir turntable setup hissi verebilen belkide en iyi cihazlardan birisidir,özellikle numarkı youtube'da bir izlemeni tavsiye ederim...

• merhaba arkadaşlar pioneer ddj-sb ve numark mixtrack pro 2 arasında kaldım normalde mixtrack pro kullanıyorum bir üst seviyeye tasımak istiyorum makinamı bu iki makinadan hangisini önerirsiniz.sanki mixtrack pro 2 daha donanımlı gibi geldi ama fazla bilgim yok yardımcı olurmusunuz
  • Öncelikle @ubtatto adlı arkadaşa cevap vereyim.

30 yıllık piyasa tecrübeniz olmuş olabilir ama bana daha çok bundan 20 yıl önce 3 4 sene çalışmışsınız da Türkiye'nin kısır ekipman şartları içinde kavrulmaya çalışmışsınız gibi geldi. Denon -bilmeyeniniz varsa- InMusic Brands'in bir yan şirketi. Yani üretilen cihazlar kalite anlamında Numark ile birebir denilebilecek kadar yakın. Pioneer'ın yıllardır DJ ekipmanı piyasasını kasıp kavurabilmesinin (DJ ekipmanları satışlarının %50'si) nedeni yeniliklere "ayak uydurabilmesi" değil, yenilikleri kendisi yapmasıdır. Turntable konusuna da açıklık getireyim: Technics alamıyorsanız Vestax alın -bu aralar almayın tabi adamlar battı ama tekrar gelecekler 2015 senesi içerisinde-. Vestax, Technics'ten ayrı olarak kendi turntable teknolojisini geliştirerek yıllardır bu alanda Avrupa'da piyasayı kasıp kavuruyordu. Stanton ve Reloop'un Serato ile MIDI destekli turntable yapması ve Vestax'ın şirket içi sorunları, son yıllarda gerilemesine neden oldu. Herkes Technics der turntable denilince; babaannem bile biliyor bu markayı. Technics turntable bulmak zor ve bulunca da pahalı bulduğunuzdan sorun yaşatıyor tabii.

Pioneer DJ cihazlarında -saçmalamadan önce farkedersek- her zaman çalışması için yapılan yazılımın sertifikası vardır. DJM-850, DJM-900NXS'ta "Traktor Sertified Sound Card" ve DDJ-S serisi controllerlar ile DJM-900SRT'de "Official Serato Accessory" ibaresi bulunması gibi. Şunu unutmayın ki cihazlar olmadan yazılımlar, yazılımlar olmadan da cihazlar işlemez artık, yani cihaz ve yazılım üreticileri birlikte çalışmak zorunda.

Küçük bir not: Native Instruments Kontrol S2/Kontrol S2MK2'de sadece 2 input bulunmakta, yani 2 deck analog+2 deck dijital kullanmak imkansız. Ancak bu olayı Kontrol S4/S4MK2 ile ya da DDJ-SX/SX2,DDJ-SZ gibi 4 channel standalone mixeri bulunan controllerlar ile yapabilirsiniz.
    Scratch'te teoride evet, jogwheel boyutu çok önemli değil ancak pratikte öyle olmuyor. Şahsen DVS ile çalıştırdığım turntable ile yaptığım scratchler CDJ-2000NXS veya DDJ-SX2 üzerinde yaptığım scratchlerden daha iyi ve rahat oluyor. Hazır konu başlığı DDJ-Ergo iken o konuya da değineyim: DDJ-Ergo ile scratch yapmanız çok zor, çünkü crossfader çok ağır ve hantal; DDJ-SR'daki kanal faderlarıı gibi.

InMusic Brands konusuna geri dönmek istiyorum. Bu şirketin çatısı altında Numark, Denon, Akai gibi şirketler bulunmakta. Ses kalitesi ve yapı kalitesi olarak Pioneer'dan çok geride kaldı Numark ve Denon. Türkiye'de tercih edilmelerinin nedeni çoğu Numark-Denon marka cihazın Pioneer cihazların yarı fiyatı ya da yarı fiyatına yakın fiyatlarda olmaları. Benim fikrimde Numark cihazlardan alınabilecek kadar iyi 2 cihaz var, bunlar da; Numark NS7II ve yeni çıkan Numark NS7III. Ses kalitesi konusunda şüpheli ancak yapı bakımından tam anlamıyla tanktır.
    InMusic Brands'in yeni cihaz geliştiricisi Karl Detken'i birebir tanıyorum. 1994'te ilk CDJ-500 ve DJM-500'ü geliştiren ve tasarlayan ana kadrodaydı. CDJ-2000'i de tasarladıktan sonra Pioneer'dan ayrıldı. Şu an çıkan Numark NV, Akai AFX/AMX, Numark NS7III kendisinin ellerinden çıkmıştır ve kendi düşüncemde oldukça iyi ekipmanlardır.

Bu sırada Scratch işine merak saracak arkadaşlarımız da varsa ilk önce yazılımlarını seçsinler, buna göre ekipmanlarını alsınlar. Native Instruments ile çok scratch yapan yoktur gerçek hayatta ama Traktor ile scratch için tek potansiyel seçeneğiniz NI Kontrol Z2'dir. Yanına 2 tane sağlam turntable attığınızda evladiyelik bir setuptır. Tabi ki DJM-909 klasik bir seçenek ancak DVS kurulum olayında çok insan sorun yaşıyor, o yuzden "Plug N' Play" ses kartlarını tercih etmeniz zaman ve enerji anlamından her zaman daha iyidir. Serato kullanacaksanız -ki tavsiyem bu yöndedir- Rane marka mixerleri -efsane Rane Sixty-Two ya da daha dijital olan Rane TTM57MKII modelleri çok iyidir- tercih etmelisiniz. İnşallah ileride DVS kurulumu ile ilgili bir makale yazacağım bloguma.

@alcnsnn : Başlangıç seviyesi için benim düşüncemde DDJ-SB idealdir, DDJ-WeGO'yu düşünme bile. DDJ-SB ile ilgili makalemi burada bulabilirsiniz:http://pioneerdjturkey.blogspot.com.tr/2014/07/digitaldj-sb-ddj-sb-minik-kardes-detayl.html

• üstadlar selam benim bir sıkıntım var

piooner sb ve vdj 8 kullanıyorum internetten stream yapmaya çalışıyorum
    ancak
    ne streamde nede record modunda sesimi mixe ekleyemiyorum sadece kendim duyuyorum
    not:laptopumda mic girişi yok mikrofoum sb ye bağlı

biraz önce vdj yardım merkezi ile chat yaptım heriflerin dediği şu:
    "senin cihazın hardware microfonlu ve sx modelindeki gibi mikrofon sesini bilgisayara geri döndürme özelliği, kanalı yok
    line in girişi olan external ses kartı al pioneer sb yi buraya aux kablosu ile bağla burdan stream yap"

şimdi ben bu herfilere tam itmat edemiyorum gevşek bunlar
    ayrıca bu olay bana kulağı tersten tutmak gibi geliyor sesi auxtan çıkıp bidaha line inden bilgisayara almak kaliteyi de bozucak gibi

sorularım:
    bu olay doğrumu böyle mi yapmalıyım yoksa doğrusu nedir
    bu olay doğruysa nasıl bir ses kartı alayım herhangibin line in olan ses kartı işimi görür mü iyi bişey mi almalıyım?

teşekkürler
    sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullettProof -- 14 Mayıs 2015; 16:42:21 >

• the bigben kardeşim öncelikle olumlu yorumların için ellerine sağlık ,20 yıl önce 3-5 sene çalmış birisi değilim önce onu belirteyim zaten öyle olsaydı yeni cihazlar hakkında bu kadar yorum yapamazdım herhalde scratch olayına gelince yazımdada belirttim zaten önerdiğim cihaz bu iş için prof. bir tercih değil elbette ama birçok cihaza görede fena değil zaten ortalama 1000-1500 liralık cihazdanda herhalde daha fazla performans beklemek doğru olmaz bu arada pikap için numarkın ttx markasıda tercih edebilir,hatta işin esasına bakıldığında yapı,ağırlık ve tork açısından belkide piyasadaki en iyi pikaptır ama bizim insanlarımızda marka hastalığından dolayı fazla tutulup bilinmiyor piyasada,bende numarkın birçok cihazını fazla tutmam kalite açısından ama pikap olarak ttx ve controller olarakta ns7 serisi bence kendini aşmış ürünlerindendir.denon'a gelince bence hala cdp olarak turntable yapısına en uygun cihazları üretiyorlar yeni d.j'lik yapan arkadaşlar için çok önemli bir husus olmayabilir fakat turntable kullanmış ve dönen platterlara alışmış insanlar için yinede en iyi alternatif olarak görüyorum.bence pioneer insanları gerçek anlamda d.j.'lik bilgisinden uzaklaştırıyor çünkü artık cihazlar öyle bir hale geldiki başına kim geçse ortalama olarak aynı şeyleri başarabiliyorlar çünkü olay artık d.j'den çok cihazın marifetlerine kalmış,diyeceksinki bu yapabildiklerinin kontrolü herkesin başarabileceği şeyler değil ama bizzat kendim test ederek şunu söyleyebilirim d.j.lik yapan birine tamamen analog şartlarda mixing yapmasını istedim tabiii bpm ayarı falan göremediği için afalladı bence iyi bir d.j olmak isteyen kişi ritim kulağını çok geliştirmeli bunuda en iyi eski usul analog sistemle yani 2 pikap bir mixerle bir kulak dışarı bir kulak içeriyi dinleyerek mixing yapabilerek geliştirebilir,yoksa şimdi nolucak basıyorsunuz cihazın tuşuna herşeyi cihaz ayarlıyor zaten peki ilerde bütün bu mixinglerine kadar her şeyi kendi yapan bir yazılım ve cihaz çıktığında ne olacak??? o zaman d.j'e ne gerek kalacak?? bence bu cihazlar ilerde birçok d.j'in işini baltalayacak gibime geliyor.....

• Saygı değer abilerim bu konularda yeniyim o kadar yeniyim ki hiç bir bilgi donanımım yok. Görüntüsü ile beni benden alan DDJ Wego 2 yada 3 için ne düşünüyorsunuz sizce başlangıç için nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o cihaza o kadar para vermeee. git 2. el daha iyi birşey al o cihaza vereceğin parayla dediğim gibi benim önerim yeni başlayanlar için traktor s2 daha sonra farklı cihazlara yönelirsin...
  • ubtatto U kullanıcısına yanıt
    Konuyu hortlatmış gibi olmak istemem fakat ben de üstte belirten arkadaş gibi bu iş için çok hevesli ve yeniyim. Çok çeşitli yazılar okudum ve yazdığınız Traktor S2'de karar kıldım. Aklıma takılan en önemli soru, 2. el bir traktor s2 veya herhangi bir controller alırken nelere dikkat etmeliyiz? Örneğin satın aldım ve bir aksanında problem var (malum çok fazla fonksiyonel düğmesi-tuşu var) yapılması gereken nedir kolay bir şekilde tamir ettirilebilir mi?
  • tamiratı hakkında bişey diyemem sonuçta elektronik cihaz,tamamen şansa kalmış ama 2. el garantili cihaz bulursan daha az riske girmiş olursun...
    pek çok araştırma doğrultusun da sizinde tecrübenizi göz önünde bulundurup traktor kontrol s2 almaya karar verdim. Yan ürün olarak önerebileceğiniz bir şey var mı, kulaklık ve monitor olarak soruyorum. Başlangıçta yalnızca kulaklık ve normal laptop ses çıkışıyla ya da gerekirse 2+1 bir hoparlör kullanmayı düşünüyorum ilerledikçe monitör olayına girebilirim sanırım. Sizin bu konuda fikriniz nedir? Tamamen bir acemi ile konuşuyorsunuz kusura bakmayın :)
  • ortalama bir kulaklık yeterli olacaktır çıkış için ise hoparlör seçimi tamamen sizin kulak zevkinize ve bütçenize kalmış birşey..ama kullanacağınız hoparlör eğer arada bir amfi yoksa mutlaka aktif olmalıdır,yoksa direkt bu cihazın çıkışından pasif hoparlörlerle ses alamazsınız...
  • 2. El Ergo alacagim, evde eglence amacli kullanacagim. Onun fiyatina sifir DDJ SB mi almaliyim? 850 TL civari butcem var , baska ne tavsiye edersiniz?
  • Abiler , kardeşler öncelikle merhaba.Ben de öncelikle hobi amaçlı ve kendimi geliştirebilirsem ilk olarak küçük eventlerde çalmak üzere bi mixer almayı düşünüyorum..Uzun zamandır araştırıyorum ve Pioneer Ddj-Sx 2 üzerinde yoğunlaştım.Sizce nasıldır ? iyi midir ? 3.500 TL'ye sıfır ve garantili.
    Ayrıca Bilgisayarda vdj kullanabiliyorum ancak ilerisi için çok amatörce olduğu söyleniyor.Vdj de 4 vuruşluk 16 vuruşun sırayla geçişi benim için çok kullanışlıydı.Sanırım Seratoda bu özellik yok.Vdj den Seratoya geçişte zorlanır mıyım? Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

Son olarak balangıçta 100 liralık bi kulaklık almayı düşünüyorum.Ama ilerde daha güzel bi kulaklık almayı düşünüyorum.Netten baktım HDJ S1500S ler oldukça iyi görünüyordu.Bu konudaki görüşlerinizi de merakla bekliyorum.Referans monitör konusunda da cihazı aldıktan sonra buraya tekrar yazarım.

Saygılar, sevgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prometheus -- 23 Aralık 2015; 17:42:30 >

http://www.hepsiburada.com/logitech-z333-hoparlor-siyah-980-001202-p-BD804111

konuya çok hakim olmadığım için soruyorum hocam, arada bir amfi olmalı dediniz yukarıdaki ürün 2+1 aktif-pasif ibaresi yok ancak sanıyorum kendi amfisi var. Örneğin bu tarz bir ürünle ses alabilir miyim?
  • evt kardeşim bu pc hoparlörü bunların hepsi aktiftir...
  • Arkadaşlar selam. Bende DDJ Ergo-v var. Virtual DJ 7 de kullanmak istiyorum. Ancak controller sağlamıyor. Bunu nasıl çözebilirim ?
  • Merhaba,bu başlık çok önce oluşturulmuş ama yardımcı olabiliceğini düşündüm.başlangıç sevşyesi için ddj ergo masıl acaba ? bir de ddj sb2 hakkında bilgin var mı ?
  • tumto35 kullanıcısına yanıt
    aslında sorunsuz çalışması gerek. kurulumu tekrar gerçekleştirmeyi deneyin, vdj kullanmıyorum fakat controller'a uymama gibi bir durumu söz konusu olamaz illa ki bir sorun vardır.
  • gizmos G kullanıcısına yanıt
    ddj sb2 başlangıç seviyesi için ideal bir controller olmasına karşın o fiyatın üzerine ekleyip Traktor S2 çok daha mantıklı bir tercih olur. DDJ-Ergo da çok kaliteli ancak Traktor S2'nin Traktor 2'nin lisanslı sürümüyle beraber gelmesi ve %100 uyumlu olması bence Traktor S2'yi bir adım öne atıyor. Tabii bu söylediğim tercih edeceğiniz programa göre değişir. VDJ kullanacaksanız o zaman sb2 iyi bir seçim. Serato ya da Traktor programlarını kullanacaksanız tavsiyem Traktor S2 MK2 olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chuckhaze

ddj sb2 başlangıç seviyesi için ideal bir controller olmasına karşın o fiyatın üzerine ekleyip Traktor S2 çok daha mantıklı bir tercih olur. DDJ-Ergo da çok kaliteli ancak Traktor S2'nin Traktor 2'nin lisanslı sürümüyle beraber gelmesi ve %100 uyumlu olması bence Traktor S2'yi bir adım öne atıyor. Tabii bu söylediğim tercih edeceğiniz programa göre değişir. VDJ kullanacaksanız o zaman sb2 iyi bir seçim. Serato ya da Traktor programlarını kullanacaksanız tavsiyem Traktor S2 MK2 olur.

Hocam sb2 almayi dusunuyorum ancak onun yerine s2 al diyenlerde var. Pek bi farkini goremiyorum sizin bildikleriniz neler acaba, bi de bu 2 controller ile canli set yapilir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.