Şimdi Ara

PIONEER BDP-170 [SACD YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Pioneer BDP-170 Blu-Ray cihazım var. Bu cihazla alakalı ufak bir sorunum var;

SACD CD koyduğum zaman HDMI üzerinden sinema amfisine ses alabiliyorum fakat, Analog L-R çıkışlarından stereo amfiye sinyal alamıyorum. Bu durum sadece SACD CD koyduğum zaman meydana geliyor.

Normal bir müzik CD si koyduğum zaman hem HDMI dan sinema amfisine hem de analog L-R çıkışlarından stereo amfiye ses alabiliyorum.

Bir prosedür veya atladığım nokta var mıdır? Bir çok ayarını değiştirdim fakat sonuç değişmedi.

Şimdiden teşekkür ederim.
     PIONEER BDP-170 [SACD YARDIM]

• Analog Audio Out----DOWNMIX to STEREO seçeneği var mı?
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    DOWNMIX var evet.
    Dün akşam baktım tekrardan. DOWNMIX-- Stereo ve L-R seçeneği olmak üzere 2 seçenek var. Fakat 2 seçenekte de Analogdan ses alamadım
  • Mer_SL kullanıcısına yanıt
    Hiç Analog çıkıştan ses alabilmiş miydin daha önce. Yoksa sadece SACD 'de mi sıkıntı oluyor...
    Sürekli kullanıyorum cihazı, normal CD lerde hiçbir sorun yok. Analog çıkışta bir sorun yaşamıyorum fakat SACD lerde iş değişiyor. Aynı anda Pioneer DV-400V ile de denedim, o cihaz analogdan sinyal verebildi. Fakat ne hikmetse BDP-170 de analog SACD lerde çalışmıyor.
    HDMI AUDIO OUTPUT --- Bitsteam ayarlı ise onu değiştirip denermisin...
    Aynen dediğinizi de yaptım. Kısacası AUDIO OUT ile ilgili tüm ayarları değiştirdim fakat bir türlü analogdan ses alamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mer_SL

Aynen dediğinizi de yaptım. Kısacası AUDIO OUT ile ilgili tüm ayarları değiştirdim fakat bir türlü analogdan ses alamadım.
    Bende de aynı sorun var. Çözümü bulamadım. Firmwareli BDP-150 kullanıyorum, normal cd koyduğumda hdmi den, coax dan ve analogdan ses alabiliyorum. Ama sacd koyduğumda ekranda sacd yazıyor fakat sadece hdmi den ses geliyor. Analog çıkış alamıyorum. Menüden tüm çıkış ayarlarını değiştirdim, stereo yaptım, decode edip ver dedim ama hiçbir şekilde analogdan ses çıkışı alamıyorum.
    Bilen biri çıkar umarım.
  • Mecanica kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırma yaptım konu derin arkadaşlar.
    Özellikle SONY menşeeli SACD disk kullanıyorsanız Analog çıkıştan kayıt yapmayı engellemek amacıyla COPY PROTECTION yüklenmiş şekilde piyasaya veriliyormuş. Yani sadece PCM veya Bitstream Digital aktarıma izin var...
    Sorununuz bu olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Biraz araştırma yaptım konu derin arkadaşlar.
    Özellikle SONY menşeeli SACD disk kullanıyorsanız Analog çıkıştan kayıt yapmayı engellemek amacıyla COPY PROTECTION yüklenmiş şekilde piyasaya veriliyormuş. Yani sadece PCM veya Bitstream Digital aktarıma izin var...
    Sorununuz bu olabilir...
    Ben iso dan dvd ye yazdım ama menşei ne idi bilmiyorum. Sence bu şekilde de bu sorun olabilr mi?
    ISO bildiğim kadarıyla formatı sıkıştırmak için değil aynen taşımak için kullanılıyor bu sebeple Copy Protection verisi de aktarılmış olmalı...
    Sacd kopyaladığınız zaman zaten normal cd den ne farkı kalırki.Orjinal bir Sacd Cd takarsanız muhtemelen cihaz oluyacaktır..
    Acaba orjinal Sacd Cd mi kullanıyorsunuz yoksa kopyamı?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Acaba orjinal Sacd Cd mi kullanıyorsunuz yoksa kopyamı?..
    Standart Technics CD çalara bu CD yi taktığımda analogdan ses alabildim ayrıca önceki mesajlarda belirttiğim gibi, Pioneer'ın DVD oynatıcısında da analogdan ses alabildim.

COPY PROTECTION olmuş olsa bu cihazlardan da ses alamamam gerekmez miydi? Tabi şu da var; Technics ve Pioneer DVD oynatıcı normal CD olarak okuyabiliyorlar bu CD yi.

Bende Mark Knopfler'in ''Shangri-La'' albümü var. Orjinal albüm.
    CD formatında Copy protection yoktu ki sadece SACD (DSD) katmanına koyuyorlar...
    O zaman sorunun kaynağını bulmak için tek yol, başka marka bir SACD okuyucu bulup test etmek diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?
    Hayır başka bir SACD albüm bulup denemek gerek ...

Copy protection[edit]
    SACD has several copy protection features at the physical level, which made the digital content of SACD discs difficult to copy until the jailbreak of the PlayStation 3. The content may be copyable without SACD quality by resorting to the analog hole, or ripping the conventional 700 MB layer on hybrid discs. Copy protection schemes include physical pit modulation and 80-bit encryption of the audio data, with a key encoded on a special area of the disc that is only readable by a licensed SACD device. The HD layer of an SACD disc cannot be played back on computer CD/DVD drives, and SACDs can only be manufactured at the disc replication facilities in Shizuoka and Salzburg.[33] [34] However, PlayStation 3 with a SACD drive and appropriate firmware can use specialized software to extract a DSD copy of the HD stream.[35]
    Bence tüm SACD'lerde aynı sorunu yaşayacağım. Zaten bildiğim kadarıyla bu SACD olayını çıkartan SONY. Zaten SACD'ler zor bulunuyor, bir de SONY menşaisi olmayanını bulmak zor olacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Hayır başka bir SACD albüm bulup denemek gerek ...

Copy protection[edit]
    SACD has several copy protection features at the physical level, which made the digital content of SACD discs difficult to copy until the jailbreak of the PlayStation 3. The content may be copyable without SACD quality by resorting to the analog hole, or ripping the conventional 700 MB layer on hybrid discs. Copy protection schemes include physical pit modulation and 80-bit encryption of the audio data, with a key encoded on a special area of the disc that is only readable by a licensed SACD device. The HD layer of an SACD disc cannot be played back on computer CD/DVD drives, and SACDs can only be manufactured at the disc replication facilities in Shizuoka and Salzburg.[33] [34] However, PlayStation 3 with a SACD drive and appropriate firmware can use specialized software to extract a DSD copy of the HD stream.[35]
    Sacd ları bi torrentten indirirken bazıları iso formatında ki bunları jriver çok rahat içeriğiyle görüyor, bazıları da dsf formatında. Bu dsf dosyaları makina görmüyor. Ama iso kalıbını dvd ye yazınca sacd diye görüyor. Iso larda da copy protection aktarılması durumu varsa ben dsf olarak ayrılmış haldeki albümleri dvd ye yazayım. Ama nasıl?
    Kalıbı dvd ye yaz dedim oldu ama dsf leri sacd olarak dvd ye nasıl yazacaz?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.