Şimdi Ara

PİKAP TAVSİYESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
29
Favori
113.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba,
    arkadaşım almanya'dan pikap getirecek 1 haftadır araştırıyorum ama kararımı veremedim. kafam davul gibi oldu.
    bütçem 150 € aşağıdaki ürünlerden hangisini benim için daha uygun olur ?
    *aktif monitörlerle kullanacağım pikabı
    * 7', 10' , 12' plaklarım var
    *acemiliğe uygun bu işi öğreneceğim 4 yıl kadar beni üzmeyecek plaklarıma zarar vermeyecek bir şey olması lazım çünkü plaklarımı öğrenciliğimden sonra daha güzel idarelik olmayan bir sistemde kullanacağım.
    *uygun fiyatlı uyumlu iğne de önemli.

+Dual DTJ 301.1 USB DJ-Plattenspieler (http://www.amazon.de/Dual-301-1-DJ-Plattenspieler-Magnet-Tonabnehmer-System-Nadelbeleuchtung/dp/B0076Z72RQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1438427007&sr=8-1&keywords=dual )

+Dual DT 210 USB Schallplattenspieler (http://www.amazon.de/DT-210-USB-Schallplattenspieler-USB-Anschluss/dp/B00402JUBE/ref=zg_bs_571846_2 )

+Audio Technica AT-LP60USB Plattenspieler (http://www.amazon.de/Audio-Technica-AT-LP60USB-Plattenspieler-silber/dp/B00EUSMFPQ/ref=sr_1_22?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1438427850&sr=1-22&keywords=audio+technica )

ayrı konu açma gereği duymadım umarım sorun olmaz. teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barancilo -- 1 Ağustos 2015; 14:21:56 >

• Tekrar merhaba,

Eşime doğum günü hediyesi olarak alacağım için dün bu işi bitirmem gerekiyordu. Arkadaşlar da hediye bütçesine katılınca bütçemiz 1.350 TL oldu. Ve...
    Audio Techinac LP 120 aldım. 1.350 TL ye tek çekim yaptılar.
    Hediyeyi 14 Ağustos'ta vereceğim için şuan açıp deneyemiyorum.

Umarım doğru seçim yapmışımdır.

Izlenimlerimi buradan yazacağım. Project de aklımdaydı ama Project' in bu fiyat seviyesinde ve kendinden pre amp' ı olan tek modeli June box' dı.
    Audio Technica ile ilgili genel yorumlar daha iyi olduğundan bunu tercih ettim.

Yalnız özellikle iğne kurulumu konusunda yardımcı olacak bir link paylaşırsanız çok sevinirim.
    Internette bir kaç video var ama Türkçe bir kaynak bulamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • barancilo kullanıcısına yanıt
    Lp60 sizi üzmez, biraz daha zorlayıp lp120 de alabilirsiniz. Tam evladiyelik olur

• Tigerxcx T kullanıcısına yanıt
    Kendi içerisinde ayrıntılı anlatıyordur. Oraya bakabilirsiniz. Lp120 çok iyi cihaz ama bana biraz pahalı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

Lp60 sizi üzmez, biraz daha zorlayıp lp120 de alabilirsiniz. Tam evladiyelik olur

yorumunuz için teşekkür ederim. dual dtj 301.1 hakkında ne düşünüyorsunuz ? pitch ve kol ağırlığı çok gerekli mi ? en düşük plaklarım verygood+ ihtiyaç duyar mıyım bu ayarlara
  • Elimde Project elemental pikap (http://www.project-audio.com/main.php?prod=elemental&cat=turntables&lang=en ) var. Bunun için nasıl bir amfi ve ses sistemi almalıyım?
  • arkadaşlar merhaba

sistemim:
    nad c372 amfi
     PİKAP TAVSİYESİ
     PİKAP TAVSİYESİ

jamo c407 hoparlör
     PİKAP TAVSİYESİ

bir pikap almak istiyorum
    1.000 TL civarı bütçe ayırmayı planlıyorum
    sabit kullanılacak, dj performansı kolaylığı değil de ses kalitesi ve pikapta yeni olduğum için bakım kolaylığı ön planda

sistemimin özelliklerini de göz önünde bulundurarak tavsiyelerinizi rica ediyorum
    sizce bütçemi arttırmalı mıyım?
    hangi marka ve modelleri önerirsiniz?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdensin -- 12 Kasım 2015; 15:59:13 >

• Pikap alacak arkadaşlar; (Giriş seviyesi için konuşuyorum, Hi-Fi ile ilgilenenler için değil)
    Vintage almak en mantıklısı, Technics bu konuda en iyisi. Sahibindeni takip edin bazen kondisyonu ve kozmetiği tertemiz aletler düşüyor. Plak çalar da önemli ama bence bütçeyi hoparlörlere ayırın, zira iyi bir plak çalarınız olsa bile zayıf ve renksiz bir hoparlörde ölür gider.
    Ayrıca alacağınız hoparlörün hava portu olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sterilsenfoni -- 12 Kasım 2015; 18:56:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sterilsenfoni

Pikap alacak arkadaşlar; (Giriş seviyesi için konuşuyorum, Hi-Fi ile ilgilenenler için değil)
    Vintage almak en mantıklısı, Technics bu konuda en iyisi. Sahibindeni takip edin bazen kondisyonu ve kozmetiği tertemiz aletler düşüyor. Plak çalar da önemli ama bence bütçeyi hoparlörlere ayırın, zira iyi bir plak çalarınız olsa bile zayıf ve renksiz bir hoparlörde ölür gider.
    Ayrıca alacağınız hoparlörün hava portu olmasın

Neden hava portu olmasın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdensin

arkadaşlar merhaba

sistemim:
    nad c372 amfi
     PİKAP TAVSİYESİ
     PİKAP TAVSİYESİ

jamo c407 hoparlör
     PİKAP TAVSİYESİ

bir pikap almak istiyorum
    1.000 TL civarı bütçe ayırmayı planlıyorum
    sabit kullanılacak, dj performansı kolaylığı değil de ses kalitesi ve pikapta yeni olduğum için bakım kolaylığı ön planda

sistemimin özelliklerini de göz önünde bulundurarak tavsiyelerinizi rica ediyorum
    sizce bütçemi arttırmalı mıyım?
    hangi marka ve modelleri önerirsiniz?

teşekkürler

Thorens td190 olabilir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Creedence Clearwater R. kullanıcısına yanıt
    düşük frekans aralıklarında hava portsuz kabinler çok daha başarılı, bu da plak dinlemeyi çok daha keyifli hale getiriyor. Aynı şeyi CD kayıtları için söyleyemeyeceğim.
    Amaç sadece plak dinlemekse doğru seçim hava portsuz kabin tipleri olmalıdır. Ayrıca Hava portu olan hoparlörlerin bass karakteristliği bana ve pek çok kişiye göre rahatsız edicidir.
    en anlaşılır tabirle "Tok Bass" arıyorsanız hava portsuz olsun, "deep bass" tarzı daha derin basslar seviyorsanız hava portu olmalı.
  • sterilsenfoni kullanıcısına yanıt
    Pikap ile hoparlör arasındaki phono pre, amfi ve kabloları ne yaptınız? Bunların bir önemi yok mu?
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Yahu var tabii ama bakın yazının başında söylediğim bu tavsiyeler giriş seviyesi kullanıcılar için.
    Yani bu işlerin sonu yok ki, şimdi bütçesi kısıtlı olup sahaftan, mezattan aldığı pikapları dinlemek isteyen, bu işlere merak sarmış insanlara kalkıp hi-fi sistem tavsiyesi vermek bence yersiz. Milletin bi kabloya verdiği paraya sistem toplamaya çalışıyo insanlar.
    Tamam 'da bu platformda doğru bilgiler vermek gerekiyor. Giriş seviye pikabı direk mi bağlayacaksın hoparlöre yahu.

Önerdiğiniz Technics pikabı aldık diyelim, "portsuz" hoparlörü de aldık, sonra ne olacak, giriş seviyede olsa phono pre, amfi, kablo aramayacak mıyız?

Bence kaynak cihaza göre hoparlör seçmek tam bir saçmalık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Tamam 'da bu platformda doğru bilgiler vermek gerekiyor. Giriş seviye pikabı direk mi bağlayacaksın hoparlöre yahu.

Önerdiğiniz Technics pikabı aldık diyelim, "portsuz" hoparlörü de aldık, sonra ne olacak, giriş seviyede olsa phono pre, amfi, kablo aramayacak mıyız?

Bence kaynak cihaza göre hoparlör seçmek tam bir saçmalık.

Ben sadece marka önerdim, Technics in şu modeli demedim, ki diyemem o bütçeyle doğru orantılı.
    amfi vs gelince, bunları alan adam amfisiz çalışmayacağını bilir elindeki hoparlörü besleyecek yeterlilikte bi şey alır. ama yine söylüyorum her zaman önceliği hoparlör ve pikapa vermek gerekir. sanki adam 5 liralık kabloyla 1000 liralık kablo arasındaki farkı anlayacak durumda. ha ileride konuyu ilerletir, bu iş için kenara bi 10 bin lira atar, gider eli yüzü düzgün bi hi-fi sistem yaratır, işte o zaman haklısın. her parça önem arz eder.
    Bence kaynak cihaza göre hoparlör seçmek tam bir saçmalık. demişsin, baştan sona yanlış. O zaman sen genel kullanıcısın, yani bir önceliğin yok. Dactan flac, pikap, tunerden radio hatta ses kartından pc ye bağla çıkış al; yani diyorsun ki ne bulursam mevcut cihazın üzerinden dinlersin. Bak ben üstüne basa basa söyledim "amaç sadece plak dinlemekse" diye...
    tüm argümanlarımı parası az olup da evde plak dinlemek isteyen insanlar üzerine kurdum. bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek dimi değerli kardeşim..?

Ok, bir şeyler anlatmışsın, giriş seviye.. tamam, ekonomik olması o da tamam, ama ben hala kaynak cihaza göre (özellikle pikaba göre) hoparlör seçimi yapılması gerektiğini hala anlayamadım.

Amfi masrafından kurtulmak için aktif hoparlör alınmalı dersen anlarım.

Phono pre masrafından kurtulmak için dahili phono preli pikap olabilir dersen onu da anlarım ama sizin bu konudaki düşüncelerinizi pek anlayamıyorum değerli kardeşim.
  • Tchibo'dan aldığım Lenco L-3807 replikası pikabımı hem kullanmaya vakit bulamadığım hem de plak almak için ayırdığım bütçeyi başka yöne kanalize ettiğim için satmaya karar verdim arkadaşlar. Pikabım sıfırdan farksız olup toplamda en fazla birkaç saat kullanılmıştır.
  • Ben de Pioneer M-6500 var.Bayağı eski.Ama pek anlamam bir bakımı yaptırmak istiyorum.Acaba sorun var mı ? Ve kesinlikle hoparlör değiştirmek istiyorum.Çünkü sıkıntı var hoparlörlerinde ..Uyumlu olup olmadıklarını falan nereden bileceğim ?
    Ve son olarak Pioneer 6500 iyi bir model midir ?

• hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    Merhabalar pikap için istediğiniz fiyatı öğrenebilir miyim ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.