Şimdi Ara

Pikap Alımı (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
380
Cevap
10
Favori
51.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rega Planar hakkında arama yaparken bu konuda geçtiğini görünce bi göz attım. Son sayfaları biraz okudum. Sizlerin de düşüncesini almak isterim.

İlk Pikabım olacak. Müzikten çok anlamam, naçizane 20-30 plak topladım.

KRK Rokit 5 hoparlör, Muses MM20 Preamp, ve arkadaşımın kendisinin yaptığı kablolarım var.

Debut Carbon DC + Ortofon 2M Red yada

Rega Planar 1 + Performace Pack

almayı düşünüyorum. Alışverişimi ingiltereden yapacağım.

Carbon’un motor sesi ile ilgili şikayetleri çok olmuş. Daha sonra DC motor revizyonu ile durumu düzelttiklerine yönelik cevaplar okusam da sesten hala şikayetçi olanlar gördüm. Kimisi kablodan demiş kimisi şebekeden demiş. Emin olamadım. Yurtiçinde kullanıp da yorum yapabilecek varsa memnun olacağım.

Rega’ya daha içim ısındı. Ancak Yurtdışından temin edildiği için garanti kapsamında olmuyormuş. Project’in ise herhangi bir yetkili satıcıdan alınması yeterli diyor. Rega’yı yurda getirmeden önce deneme imkanı yok, o sebeple kutu açıldığında olası bir problemde tekrar yurtdışına göndermek eziyet olur.

Yurtiçi fiyatı da kurdan dolayı oldukça cazip ama farklı sebeplerden dolayı yurtdışını tercih ediyorum.

Bu konuda tavsiyeniz ne olur? Garantiye rağmen Rega alınır mı ? Yoksa garanti çok önemli bir husus ne yap et garantili bir ürün al mı dersiniz. Olası bir arıza durumunda servis ücretleri pahalı olsa gerek ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theunnamed -- 18 Nisan 2018; 0:22:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• theunnamed T kullanıcısına yanıt
    Bu ürünlerde en büyük soru işareti yolda başına ne geleceği, herhangi bir üretim hatası yoksa ve yurtdışından taşıma esnasında başına bir şey gelmeyeceğine inanıyorsanız alınabilir. Bu cihazlar kolay kolay arıza yapmazlar, rahat olun.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Benim endişem de tam bu aslında acaba üretim vs kaynaklı hatalı olanına denk gelir miyim. Ama söylediğinize bakılırsa binde bir iki hatalı çıkıyor diye anladım

Carbon'un motorunun basit bir yöntemle kasaya tutturulmuş olmasından kaynaklanan "rumble" sorunu halledilmiş mi bilmiyorum.

Rega Planar 1 de çok tatmin edici bir pikap değil. Anti-skating ayarı yapılamıyor...
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Anti-Skating olayının ne kadar dezavantajı var bilmiyorum.

Carbon'un bu mevcut problemi beni uzaklaştırdı kendinden. Düzelip düzelmediğine dair sağlıklı yorumlara rastlamadım çünkü.

Aynı fiyat aralığında alternatif önerileriniz olur mu bu durumda ?
    - "Anti-Skating olayının ne kadar dezavantajı var bilmiyorum. "

Şöyle söyleyeyim, ben pikaba pikap demem, antiskating ayarı yoksa...
    O zaman ne farkı kalıyor en alt düzey Pioneer PL-990'dan?

Bu arada dönen plak platformu da anladığım kadarı ile polyester...
    Nerede o döküm aluminyum platformlu pikaplar?

Arkadaşlar, marka almayın, pikap alın.
  • Herkese merhabalar, bu ay sonu iki haftaligina amerikada bulunacağım. Pikap satin almak istiyorum ama konuyla ilgili bilgim kisitli, elimde ailemden kalma eski plaklar mevcut ama calabileceğim bir cihazim yok. Herhengi bir baska ses sistemi de evimde mevcut değil. Buraya kiyasla amerikadan alabilecegim iyi bir pikap ve yaninda almam gereken amfi, hoparlor vs icin onerebileceginiz markalar nelerdir? Butcem max 2000tl civari. Yardimci olabilirseniz çok sevinirim

1500-2000 aralığında tavsiyeniz olur mu ?
    Eğer direct drive yerine belt drive tercih ediyorsanız ve ikinci el bir vintage klasik düşünürseniz:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-thorens-td-145-549488023/detay

Bakmaya değer...
  • ben Pro-Ject Debut Carbon DC 2MRed aldım ve 6 aydır kullanıyorum.Hiçbir sorun ile karşılaşmadım ve F/P olarak çok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devadam12

ben Pro-Ject Debut Carbon DC 2MRed aldım ve 6 aydır kullanıyorum.Hiçbir sorun ile karşılaşmadım ve F/P olarak çok memnunum
    Tam carbonu sipariş etmek üzereydim araya rega planar 1 girdi. Dedim onu sipariş edeyim, buna da antiskating konusu bulaştı. Audio Technica ve Thorens modellerini incelemeye başladım.

Rega birde yurtdışından alınan ürüne garanti vermiyomuş. Project veriyor yetkili bir satıcıdan alınmış olmak kaydıyla.. tekrar ele alacağım bu konuyu
    Rega Planar 3 ile Reloop Turn 3 arasında kaldım. Fiyat farkları fazla, Regayı biraz daha önemsiyorum ama Reloop'un auto stop özelliği ilgimi çekiyor. İlk defa pikap kullanıcısı olarak full manuel bir pikap tercih etmelimiyim bilemiyorum.
    Buna rağmen Rega daha başarılı der misiniz ?

Yurtiçi satın alamıyorum, yoksa ilanda bahsettiğiniz Thorens'i düşünecektim.
    Kime sorarsanız sorun size auto özelliğinden kaçın der... Özellikle plağın ortasına doğru sesin bozulmaya başlamasını istemiyorsanız...

Rega Planar 3'ün cam platformu bence platform için ideal malzeme değil.
    Bir de internette "Rega Planar 3 hum" diye bir araştırma yapın. Bir takım sorunlar var galiba.
  • Plağın ortasına gelince ne oluyor onu anlamadım. Auto özelliği sürekli çalışan bir elektronik devre gibi davranmaz. Kol plağın bittiği pozisyona gelince mekanik bir tetikleme yapar ve bir mekanizma kolu alır yerine götürür. Başlangıç da aynı şekilde. Bunun sese etkisi var mıdır şüphesiz vardır ama bu bahsedilen segmentteki ürünlerde zaten farkedilecek durumda değildir. Ha bir kuzma pikap alırsanız tabiki en ufak dokunuş bile farkını ortaya koyar. Ama bu Segmentte bence otomatik alın. Bişey oldu pikap çalışırken içeri gittiniz unuttunuz yada gece dinlerken uyuya kaldınız. Sabah yeni iğne almak zorunda kalmazsınız ;)

• Gönlüm auto dan yanaydı ama kullanılmış bir Planar 3 aldım bugun. Hum olayını biraz araştırdım, özellikle Project Carbonda çok şikayet gelmiş. Planar 3 için tek tük rastladım. Inlarda bireysel durumlardan kaynaklı olabilir diye düşünerek sonunda sipariş ettim. Bakalım nasıl olacak.

Yaıtlarınız için teşekkür ederim.
    Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Gerçi siparişi vermişsiniz ama bir şeyi aydınlatmakta fayda var; Reloop Turn3 o bilinen giriş seviye otomatik kola sahip bir pikap değil. Kol plağın sonuna geldiğinde bir sensor yardımıyla otomatik olarak motoru durduruyor o kadar. Ayrıca bu özelliği kapatabiliyorsunuz. Bu özellik Thorens'in bazı modellerinde de (TD295 mk2'de) var diye hatırlıyorum. Dönem baskı plaklarda, plağın sonlanması ile ilgili bir standart olmadığı için, son parça bazı plaklarda bitmeden motor kapanabiliyor, bu yüzden bu özelliği genelde kullanıcılar iptal ediyor.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Reloop'un otomatik motor kapatma fonksiyonunun detayları konusunda net'te bir bilgi göremedim.
    Eskiden (çok eskiden) bir pikabın testi yapılırken kolun yatay ve dikey rulman dirençleri dahi ölçülürdü.

Benim tahminim kolun altında bir levye plağın sonlarına doğru bir anahtarı itmeye başlıyor ve nihayetinde bir anahtarı veya solenoidi harekete geçiriyor. İptal edilebilir dahi olsa iptal edilen anahtar veya solenoid olacak mekanik etkiler muhtemelen değişmeyecektir.

Otomatik kapanma özelliğinin en başarılı tatbiki optik sistemle olabilir. Ancak bu tür bir uygulama istisnaidir.

Ben pikabın karşısında uyuyorum, keşke otomatik kalkışlı bir sistem alsaydım diyenler de sonradan şöyle bir aksesuar alabilir:http://www.thequp.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Reloop'un otomatik motor kapatma fonksiyonunun detayları konusunda net'te bir bilgi göremedim.
    Eskiden (çok eskiden) bir pikabın testi yapılırken kolun yatay ve dikey rulman dirençleri dahi ölçülürdü.

Benim tahminim kolun altında bir levye plağın sonlarına doğru bir anahtarı itmeye başlıyor ve nihayetinde bir anahtarı veya solenoidi harekete geçiriyor. İptal edilebilir dahi olsa iptal edilen anahtar veya solenoid olacak mekanik etkiler muhtemelen değişmeyecektir.

Otomatik kapanma özelliğinin en başarılı tatbiki optik sistemle olabilir. Ancak bu tür bir uygulama istisnaidir.

Ben pikabın karşısında uyuyorum, keşke otomatik kalkışlı bir sistem alsaydım diyenler de sonradan şöyle bir aksesuar alabilir:http://www.thequp.com/
    üstadım hem basit hem pratik bir parça.Teşekkürler.Bunu almak lazımda gümrük olayı nasıl olur bilmiyorum.

• Devadam12 D kullanıcısına yanıt
    Pikap işi pahalı ve külfetli bir uğraş.
    Bence özellikle bu külfet konusunu atlamamak lazım.
    Yani iğneyi plağın üzerine koyup mutfağa kahve yapmaya gidip plağa arka plan müzik sağlayıcı gözü ile bakmamak, plağın her notasını sindirmek, daha dikkatli dinlemek belki de bu işin özü... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Pikap işi pahalı ve külfetli bir uğraş.
    Bence özellikle bu külfet konusunu atlamamak lazım.
    Yani iğneyi plağın üzerine koyup mutfağa kahve yapmaya gidip plağa arka plan müzik sağlayıcı gözü ile bakmamak, plağın her notasını sindirmek, daha dikkatli dinlemek belki de bu işin özü... :)

Çok doğru bir tespit, analog ciddi bir uğraş.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.