Şimdi Ara

Pikap Alımı (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
380
Cevap
10
Favori
51.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kef yada monitör audio felan bunların uygun fiyatlı olan hoparlörleri var özellikle kef in sesi iyi gibi geldi bana c3 ün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, sadece dinleme amaçlı kullanılacak max. 500 TL'ye kadar pikap önerisi rica edeceğim. Hediye edilecek, sıfır bilgim var. Takıldığım konu; hoparlörlü, hoparlörsüz kavramlarının yer alması. Zaten plak takıldığında bunlar dışarı ses vermiyor mu diyeceğim ama cahil cahil konuşmak istemiyorum. Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 üzerinde çok satan markalar var GDL, Ion Max LP falan. Bir de Lenco L-3867 var simsiyah. Çalışma amaçlı bir ürüne benziyor. Ahşap tasarımlılar da var. Var da var; bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler.
  • kırmızı pelerin kullanıcısına yanıt
    Günümüzde insanların bilmedikleri konuda araştırma yapmaları o kadar kolay ki...
    Başlangıç olarak aşağıdaki yazıyı okumanız gerekir:
    https://www.mserdark.com/plak-olayina-giris-ve-pikap-secim-rehberi/

Bu forumda yazıları da dikkatli okursanız bir fikir sahibi olabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devadam12

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: hyperborea61

Sıfır olarak Ikon 1 mk2 bulabilseydim Ikon 2 mk2'lerimi satacaktım ama malesef bulamadığım için ilanımı geri çektim. Raf tipi Ikon bulmak iyice zorlaştı. Yoksa arkadaşa hoparlörlerimi teklif ederdim. Bu arada stakanar hocam iyice öldürmüş Ikon 2 mk2'yi. 1500'e satan varsa ben de alayım. :)

İkon 2 icin 1800 2000

İkon 6 icin 2100 2600

İkon 7 icin 3000 3500

Arası genelleme yapılır ilanlara bakınca

ikon 2 ile ikon 6 arası pek fazla değilmiş.peki ikon 6 almak mantıklı olmazmı acaba eray üstadım.diyelimki 2000 bine buldum 100-200 fazla verip ikon6 olmazmı mantıklı.yoksa sisteme uymazmı.

Bana göre tam sizlik

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-proac-studio-130-highend-tower-kule-tipi-hoparlor-2-el-405226368/detay

İkon dan falan çok baska segment

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sıfır olarak Ikon 1 mk2 bulabilseydim Ikon 2 mk2'lerimi satacaktım ama malesef bulamadığım için ilanımı geri çektim. Raf tipi Ikon bulmak iyice zorlaştı. Yoksa arkadaşa hoparlörlerimi teklif ederdim. Bu arada stakanar hocam iyice öldürmüş Ikon 2 mk2'yi. 1500'e satan varsa ben de alayım. :)

İkon 2 icin 1800 2000

İkon 6 icin 2100 2600

İkon 7 icin 3000 3500

ikon 2 ile ikon 6 arası pek fazla değilmiş.peki ikon 6 almak mantıklı olmazmı acaba eray üstadım.diyelimki 2000 bine buldum 100-200 fazla verip ikon6 olmazmı mantıklı.yoksa sisteme uymazmı.

Bana göre tam sizlik

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-proac-studio-130-highend-tower-kule-tipi-hoparlor-2-el-405226368/detay

üstadım yeni görebildim.ama ilan yayında değil. :( ikondan çok başka segment der iken daha iyi olur dediniz değilmi.daha iyi anlamında algıladım doğrumu.Bulursam bunada bakacağım ekledim listeye.aramaya devam

• Ne amaç için edindiğinize göre değişiyor cevaplar

Kaynak cihaz olarak pikabı seçmenizin nedeni bir obje edinmekse, yani salonunuzun bir köşesinde durup aksesuar olarak kullanacaksanız, görüntüsüne önem verin.

Bir kaç romantik parça çalıp, "bakın benim pikabım var" modunda iseniz yine aynı durum geçerli,

Pikap çalarken ortaya çıkan törensel ve görsel durumu seviyorsanız yine aynı durum geçerli,

Kaliteli, analog müzik dinlemek istiyorsanız, belki 60-70'li yılların soundunu yakalamak istiyorsanız işiniz zor. Bana göre ciddi bir bütçe ayırmanız lazım, öyle 300-500-1000 lira değil.

Bakın sadece cd player cd kalitesine yaklaşmak için bile en az 2.000 € pikap ve kola, minimum 500 € kartuşa, 1.000 € phono preye vermeniz gerekir. Bir de kablo olayı var, seçeceğiniz kablo öyle speaker kablosu veya sıradan interconnect kablo gibi olmaz,

Pikap&kol kablosu ile phono kablosuna bir miktar bütçe ayırmalısınız. Üzücü ama gerçek bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsek07 -- 2 Mart 2017; 17:15:14 >

• simsek07 S kullanıcısına yanıt
    yok hocam bu işte "ne kaa para o kaa köfte" olduğunu baya bi tecrübe ettim az çok tahmin edebiliyorum.ben technics klonu 2 pikap arasında siz olsanız hangisini seçerdiniz lenco mu alınır yoksa 300-500 daha eklenip audio technica mı alınır bunu merak ettiğim için sordum.at biraz daha oturaklı gibi geldi bana ikisi arasında.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İkon 2 icin 1800 2000

İkon 6 icin 2100 2600

İkon 7 icin 3000 3500

Bana göre tam sizlik

üstadım bu hop u yakalasaydım iyi olacaktı.anında satılınca olmadı.arayışlardayım.

CD kalitesine yaklaşmak için harcamanız gereken verdiğiniz rakamlara pek katılmıyorum.
    Her ne kadar "ne kadar ekmek o kadar köfte" prensibi çoğu kez geçerli ise de bunun istisnaları da sık sık karşımıza çıkıyor. Bu nedenle gözü kapalı daha pahalısını almak her zaman iyi netice vermeyebiliyor.

Bir örnek vermek gerekirse... Zaman zaman değiştirdiğim 4 adet kartuşum var...
    Shure V15 Type IV (~$150-$300+ [üretimden kalkmış model])
    Shure SC35C ($60)
    Shure Whitelabel ($110)
    Audio Technica AT-F7 ($280)

Bunlardan hangisi ile benim sistemimde en iyi neticeyi alıyorum dersiniz? En ucuzu olan Shure SC35C ile...
    Esasında bu kartuş hakkında Stereophile dergisinde de bir yazı var:
    http://www.stereophile.com/content/gramophone-dreams-3-shure-sc35c#eIzO3OLWtBKcVRKi.97
    Bu yazıya tamamen katılıyorum.

• Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılmasın kaliteli müzik dinlemek için illa çok para harcanması gerektiğini savunmuyorum. Fakat analog sistem, iyi bir analog sistem için gerçekten çok sağlam bir bütçe ayrılması gerekiyor.
    Tek tek sistemin parçaları değerlendirildiğinde daha ucuz olan görece diğerlerine göre daha iyi çalabilir, peki sisteminizin toplamı ne durumda, aynı şeyi pikap, phono pre ve kol içinde söyleyebiliyor musunuz?

Tek tek bakıldığında daha ucuz olan size daha iyi gelebilir fakat sistemin diğer elemanlarından biri mutlaka tökezleyecektir.

Ana Fikir: Analog kaynak için bütçeniz düşükse, kendinizi zorlamayın, dijital kaynak edinin.
  • benden bilgilisiniz bu konuda saygı duyarım ama kişisel fikrim sanki tam tersiymiş gibi bir durum var.dijital kaynak kullanıyorsanız çok kaliteli olması gerekli.yoksa teneke gibi çıkıyor ses.
    "Ana Fikir: Analog kaynak için bütçeniz düşükse, kendinizi zorlamayın, dijital kaynak edinin."

Bu ana fikre katılmamak mümkün değil. Haklısınız.
  • Elime bir yerden set şeklinde bir ürün geçti, ses çıkışlarında kesinlikle sorun yok bu radyosundan anlaşılıyor ancak pikap kısmı çok fena cızırtılı çalıyor. Aklıma iğnede sorun olabileceği geldi, kaliteli bir iğne ne kadardır?

Sorunun ne olduğunu tam anlamanız için video da koyabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Yanlış anlaşılmasın kaliteli müzik dinlemek için illa çok para harcanması gerektiğini savunmuyorum. Fakat analog sistem, iyi bir analog sistem için gerçekten çok sağlam bir bütçe ayrılması gerekiyor.
    Tek tek sistemin parçaları değerlendirildiğinde daha ucuz olan görece diğerlerine göre daha iyi çalabilir, peki sisteminizin toplamı ne durumda, aynı şeyi pikap, phono pre ve kol içinde söyleyebiliyor musunuz?

Tek tek bakıldığında daha ucuz olan size daha iyi gelebilir fakat sistemin diğer elemanlarından biri mutlaka tökezleyecektir.

Ana Fikir: Analog kaynak için bütçeniz düşükse, kendinizi zorlamayın, dijital kaynak edinin.

Çok şakacı sınız

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt

Bu arkadaşı da tanıyorsundur. Bu işleri bilirsin sen... fiyatı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

benden bilgilisiniz bu konuda saygı duyarım ama kişisel fikrim sanki tam tersiymiş gibi bir durum var.dijital kaynak kullanıyorsanız çok kaliteli olması gerekli.yoksa teneke gibi çıkıyor ses.

Est, ne bilgilisi yahu, herkesin birbirinden öğreneceği bir şeyler vardır. Bizimki deneyimlerimizin şekillendirdiği görüşler. Giriş seviye cihazlar arasında tercih
    yapacaksanız, dijital kaynak her zaman öndedir.

Mesela 1.000 € ya alabileceğiniz cd player, aynı fiyata alacağınız bir pikaba göre(kartuş, kol, phono dahil) performansı daha iyi olacaktır. Rakam düştükçe fark daha da belirginleşir.
  • arkadaşlar sanırım mantık hatası yapıyoruz.100 binlerce dolara da dac var burada mevzu hangisinin daha pahalı olabileceği değil.heleki bu sektörde sıfırları ne kolay yanyana koyduklarını bildiğimize göre.normal şartlarda atıyorum 1000-2000 dolarlık pikap ve onun düzeneğinden alacağın ses için belki dijitale onbinlerce dolar ödemen gerekebiliyor diye düşünüyorum.dijitalin olayı pratikliği.üreticiler ve dinleyenler üşengeçlikten dijitale yöneldi.hayatımızın her kesimi gibi bu da teknolojinin getirdiği kolaylıklara yenildi.ama o oranda da kalitesiz analog sistemlere göre.iyiyi kaliteliyi almak istersen de fazla para ödüyorsun.
    hocam eminmisin 1000 dolarlık cdplayerin kalitesinin 1000 dolarlık pikap ve düzeneğinin vereceği sesten daha iyi olacağına?

bide benim mesajlarım neden ilkinde görünmüyor da arka arkaya ikinciyi gönderince görünüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Bu arkadaşı da tanıyorsundur. Bu işleri bilirsin sen... fiyatı nedir?

200 Laz'ım buna

Hocam boyleleriyle muhattap olmayın. Birazdan konuş mesaj çekebilir bmw5 te 250 giderken yazıyorum diye.

Bloklayin geçin naçizane tavsiyem.

Konuda o kadar güzel yazılar bilgili üyeler varken boşuna vakit kaybedip boş yere sinir olmayın.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.