Şimdi Ara

PIC ileLCD Göstergeli Termometre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pic ile displayli termometre yapmam gerekiyo delikli plaket mi yoksa baskı devre mi ?hangi entegre? daha önce yapanlar varsa yazabilir mi ?

• yok mu daha önce yapıpta bilgilerini paylaşmayan arkadaş...
  • Biraz araştırsaydınız epey devre vardı...
    Hemen hemen hepsi aynı sadece çizimler biraz farklılık gösteriyor...

Çoğunda saat var saatli devrelerde RTC önemli, zaten çoğundada var. Kısaca RTC'yi devrenin kapanıp açıldıktan sonra saatin güncelliğini koruması şeklinde özetleyebiliriz.(gerçek zamanlı saat)
    Bu tür devrelerde istersen saat uygulamasınıda çıkarabilirsin tamamen sana kalmış birşey...

PİC ile yapılan devreler çoğunlukta, farklı işlemci istiyorum dersen biraz daha fazla araştırma ve emek harcaman gerekebilir. Şunu yapabilirsin diye buraya şimdilik devre eklemiyorum, farklı bir siteden kopyala-yapıştır olacak,e zaten bunlarda senin arayıp bulduklarınla aynı...
    Buraya birşeyler getirirsen yardımcı olmaya çalışırım(z)...
  • bu devrenin pcb şemasını nerden bulabilirim.Baskı devreden pek anlamam klasik kalemle çizme yöntemini biliyorum sadece yardım lütfen...
    pic 16f877 ile yapılcak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi martin_eden -- 28 Kasım 2010; 15:32:46 >
  • Kalemle çizilirmi? Evet çizilir, ama bu tür bir devreyi çizmek insanı epey yorar, zaten bu işler için pc programları var...
    Dediğim gibi genel bir arama yaparsanız yapılmış birçok devreye rastlayabilirsiniz.
    Yapmanız gerekenler;
    1)Projeye ait devre şemasını oluşturmak, yada bir yerden temin etmek...
    2)Projeye ait baskı devre şemasını çizmek yada bir yerden temin etmek...
    3)Projenin programı yazmak yada bir yerden temin etmek...
    4)Karta montajını yapmak, kendinize güvenirseniz delikli plakete montajını yapmak yada bir yerden temin etmek...

Dediğim gibi yapım aşamaları bunlar, hatta birde size fikir olması açısından devre şeması ekliyeyim..
    http://ccspic.com/wp-content/uploads/2008/05/ds18s20.JPG

• en kolay yöntem hangisi delikli plaket ve kalem harici ? internette baskı devre hakkında şeyler fazla göremedim sadece ares te çizilmiş halleri var ben bunu plakete aktarabilcek en kolay yolu arıyorum...
  • Baskı devre tekniklerine girmemiz gerekiyor... PCB oluşturduktan sonra;
    1)Amatörler için Ütü ile baskı yöntemi (Amatör kelimesine takılma gayet iyi şeyler çıkabilir)
    2)Pozlandırma - Pozitif 20 yöntemiyle yapılan bir işlem var. Birazdaha kaliteli baskı için iyi olur fakat biraz masraflı gelebilir.
    Bunlar dışında hazır(fabrikasyon)kart seçenekleride var..

Bu sebeple yukarıda yazdığım 2 konuyu araştır, hatta ütü ile baskı devre yapımının forumda anlatımı vardı?
    Devreni yukarıda yazılı yöntemlerle plakete bastıktan sonra montaj,programlama v.s gibi basit şeyler kalıyor...
    Hazır birdevre yapımında uğraştıracak tek şey plaket...

Tüm bunları hazır olarak temin etmenizde mümkün tabi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.