Şimdi Ara

PHP login scripti mysqli_query() Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mergaba ben kendi üyelik sistemimi yapıyorum kayıt olmayı sorunsuz bir şekilde yaptım fakat iş giriş yapma kısmına geldiğinde aşşağıdaki gibi bir hata aldığımı gördüm nedenini bilmiyorum ve nasıl hatayı önlerim bilen varsa anlatabilir veya çözümünü söyleyebilir mi ?

HATA: Fatal error: Uncaught ArgumentCountError: mysqli_query() expects at least 2 arguments, 1 given in C:\xampp\htdocs\mesaj\login.php:17 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\mesaj\login.php(17): mysqli_query('SELECT * FROM u...') #1 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\mesaj\login.php on line 17

KOD;

HTML;

Kod

Yığını:
    <!DOCTYPE html> <html> <head> <title></title> </head> <body> <form action="" method="POST"> <input type="text" name="kullanici_adi" placeholder="Kullanıcı Adı"><br/> <input type="text" name="parola" placeholder="Şifre"><br/> <input type="submit" name="kayit_buton" value="Kayıt Ol"> </form> <a>Bir hesabın yok ise <a href="index.php">Kayıt Ol</a></a> </body> </html>

PHP;

Kod

Yığını:
    <?php ob_start(); session_start(); include 'baglan.php'; if ($_POST) { $kadi = $_POST["kullanici_adi"]; $sifre = $_POST["parola"]; if (empty($kadi) == TRUE || empty($sifre) == TRUE) { echo "Lütfen boş alan bırakmayınız"; } else { $kontrol = mysqli_query("SELECT * FROM uyeler WHERE kadi='$kadi'"); if (mysqli_num_rows($kontrol) > 0) { $bul = mysqli_fetch_array($kontrol); $gsifre =  $bul['sifre']; if ($gsifre == $sifre) { echo "Giriş yapılıyor lütfen bekleyiniz"; header("reflesh: 3 url=anasayfa.php"); $_SESSION['kuladi'] = $kadi; } } } } ?>

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.