Şimdi Ara

Php ile webTabanlı oyun geliştiriyorum Eksiğim var...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba , ben PHP ,HTML ve PDO aracılığıyla web tabanlı oyun geliştiriyorum veri tabanım mysql . asker üretirken mesela 1 asker 1 dakika ve maaliyeti de 100 altın 100kaynak olacak ama ben bu sureyi nasıl ayarlicam ve üretimi nasil bitircem gibi kısımları nasıl yapicam tam ayarlayamadım. Lütfen kodları verirmisiniz ve de biraz anlatim yaparmisniz... SAYGILARIMLA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bunun için ayrı bir tablo oluşturulabilir.örneğin event tablosu

eventin sahibi

eventin baslangic tarih saati

eventin süresi

event

• Öncelikle ilgin için Teşekkürler.

Bem hic event kullanmadım ilk senden duydum bu yüzden nasıl yapabilirim onu php pdo aracılığı ile siteye nasil çekerim ve oyuncu üretimi nasil başlatacak. Kisaca mantığını anlatirsan sevinirim

• Buradan php deki zaman/tarih fonksiyonlarına bakabilirsin http://php.net/manual/en/ref.datetime.php
    Örnek olarak asker yaratmaya başladığı tarihi alıp 100 dakika ekleyerek veritabanına kaydettirebilir terkar sorgu çalıştırdığında eğer zamana gelmiş veya geçmiş ise asker sayısını arttırablirsin
  • Dashertman D kullanıcısına yanıt
    Daha önce maalesef hiç php pdo ve mysql ile böyle birşey yapmadım. Kisa örnek bir kod verirmisiniz

• oğuzhan.acun kullanıcısına yanıt
    Dile yeni giriş yaptıysan basitten alman lazım sabırlı bir şekilde yoksa kendini geliştiremessin istediğin şey 2 sayfalık kod ki şu an senin framework kullanıp kullanmadığını veya herhangi bir veritabanı sınıfı kullanıp kullnamadığını bile bilmiyorum benimki tavsiye ister dinle ister geç
  • Dashertman D kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeleriniz benim için her zaman çok değerlidir teşekkürler..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.