Şimdi Ara

php hastane randevu sistemi için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mrb arkadaşlar hastane randevu sistemi ödevim var.şartlar şu : hastane için günün 8 saati alınabilir ve 15 er dakika aralıklarla olacak. mesela 08.00 - 08.15 - 08.30 - 08.45 - 09.00 ve 3 servis 6 doktor olacak. dolu olan saatler seçildiğinde dolu oldugunu belirtecek.

ben saat kısmını option kullanarak yaptımda dolu olan saatler kontrolü veritabanından çekip nasıl yapabilirim veya farklı bir yöntem bilen varmı ?

php hastane randevu sistemi için yardım

• Php / Php+xHtml / jQuery / Psd
  • MHRS web uygulamasını incele derim. Orada farklı versionu var. (dropdown güzelde dolu boş göstermek için daha iyi yöntemler de var)
  • saat tarihi timestamp olarak dönüştür ilgili doktor idsi ile bir rezervasyon tablosu oluşturur orada kaydedersin, kontrol ederken de tekrar tarihe dönüştürüp bir array içerisine at, in_array fonksiyonu ile listelediğin tarihin varolup olmadığını kontrol eder ona göre basarsın, en basit yöntem sana
  • appointments adında bir tablo oluşturursun, buraya randevuları kaydedersin
    yeni bir randevu alınmak istediğinde, o saatin dolu olup - olmadığını kontrol edersin

if doluysa lütfen başka bir zaman seçin
    else boşsa randevuyu al

ve yukarıda ki arkadaşın dediği gibi timestap olarak dönüştürmek gerekli veriyi

bununla beraber başlangıçtan itibaren tüm randevularıda kontrol altına almış olursunuz

hatta jquery kullanarak doktora göre optionu seçerken sadece boş zamanları bile göstertebilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.