Şimdi Ara

Php arayüzü açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • php öğrenmeye başlayacaktım ki daha ilk adımda tökezledim 3 gündür sorunun çözümünü bulamadım, appserv-win32-8.6.0 ile php kurulumunu yaptım fakat localhost/127.0.0.1 paneli açılmıyor, www klasörü içindekilerinide haliyle açmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim daha önce başına gelen var mı yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

• edit: güvenlik duvarını kapattım busefer panel açılıyor fakat www klasörü içindeki sayfamı açmıyor
  • game8181 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, kurduğunuz yazılımı silip ardından Xampp'ı yükleyebilir misiniz? Ve işletim sisteminiz nedir? Birde tüm updateleri aldığınızdan emin olun.
  • win10 hocam wamp server 3.0.6 kulanıyorum programda dikkatimi çekti 2 servisin hiç biri çalışmıyor yazıyor nekadar başlatmaya çalışsamda
    localhost/127.0.0.1 paneli açılmıyor, www klasörü içindekilerinide haliyle açmıyor

demişsiniz localhost oluştururken hangi portu kullandıysanız oradan girmeyi deneyim birde :? hiç 127.0.0.1 'in kullanıldığını görmedim, genelde sadece localhost olur veya localhost:8888 şeklinde olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasiliKalanCtrl

localhost/127.0.0.1 paneli açılmıyor, www klasörü içindekilerinide haliyle açmıyor

demişsiniz localhost oluştururken hangi portu kullandıysanız oradan girmeyi deneyim birde :? hiç 127.0.0.1 'in kullanıldığını görmedim, genelde sadece localhost olur veya localhost:8888 şeklinde olur.

servis açılmadığından oluyor sanırım hocam , şimdi easyphp i denedim ondada servis başlatılamadı sorunuyla karşılaştım , evet easyphp dede 127.0.0.01:1111 şeklinde panele giriliyor
    Hocam easyphp gibi desteğini az bulabileceğin şeyleri neden deniyorsun ki :)

Wamp'ı, easyphp'yi uninstall yap lütfen, eğer dosyaları kalırsa onlarıda sil, ardından Xampp'ı yükle. Eğer bi hatayla karşılaşırsan, xampp sana hata çıktısı verecektir, böylelikle de neyse sorun rahatlıkla çözülebilir.
  • en temizi VirtualBox yükleyip içine linux kurun. Ubuntu Desktop ya da Server kurabilirsiniz. Ardından Apache ve PHP yükleyerek serveri kurabilirsiniz. Dosyalara uzaktan erişmek için Windows'a WinSCP yükleyin. Ubuntu'da ftp ayarları hazır zaten. WinSCP'de iletişim kuralını SFTP seçin sunucu adına Ubuntu'nun ip adresini yazın(konsoldan ifconfig yazınca görebilirsin zaten.). Kullanıcı adı ve parola Ubuntu kullanıcı adı ve parolası olacak. Bu şekilde giriş yaparsanız tüm kalsörleri görebilirsiniz. Apache'nin ww klasörüne girip geliştirmeye başlayabilirsiniz. Editör olarak ben Notepad++ kullanıyorum oldukça memnunum. PHP için en güzel geliştirme ortamı linux. Zaten ASP kullanmıyorsan windows ile uğraşma direk linuxa geç.
  • hocam xampp ı kurdum , apache servisi açıldı fakat mysql açılmadı port blokeli olabilir diyor şöyle bir rapor verdi :https://anotepad.com/notes/p99dfr

ayriyetten deneme isimli bir klasörde index isimli bir php dosyam var bu klasörü , php nin altındaki www klasörüne koydum fakat localhost/deneme uzantısı çalışmadı " obje bulunmadı hatası veriyor , error 404 " php ye yeni başladım buarada.
    Öncelikle www klasörüne değil htdocs adlı klasöre koyman gerek, en azından Linux'ta öyle.

Port olayı içinde Xampp açıkken Skype'yide açıyor musun? Eğer Skype açıkça her iki programı da kapat, ardından Xampp'ı aç. Eğer sorun Skype'den kaynaklıysa çok basit bi çözümü vardı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.