Şimdi Ara

photoshop için işlemci tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk olarak merak ettiğim photoshop kullanırken işlemcimi yoksa rammi daha çok ön plandadır.

Eğer işlemci ise photoshop ve video işleme için işlemci tavsiyenizi alabilirmiyim. En verimli çalışabileceğim işlemci nedir acaba?

Fiyat limitim yok. İş için kullanacağım dolayısıyla para kazandıracak bana.

Şimdiden teşekkürler.

• Ben yüksek çözünürlüklü resimler ile gimp de bi şeyler yapıyorken resim çözünürlülüğü çok yüksek olunca bilgisayarı direk kilitliyordu. Eğer poster tipi büyük boyutlu resimler ile çalışacaksanız, eğer ram yeterli olmazsa bilgisayar aşırı yavaşlar. Ama işlemcide %10-30 arası fark olur en fazla, eğer giriş seviyesi ile üst seviye bir işlemci karşılaştırılmazsa.
    Bence rami yüksek tutun, para sınırı da yokmuş negsel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: RCox

Ben yüksek çözünürlüklü resimler ile gimp de bi şeyler yapıyorken resim çözünürlülüğü çok yüksek olunca bilgisayarı direk kilitliyordu. Eğer poster tipi büyük boyutlu resimler ile çalışacaksanız, eğer ram yeterli olmazsa bilgisayar aşırı yavaşlar. Ama işlemcide %10-30 arası fark olur en fazla, eğer giriş seviyesi ile üst seviye bir işlemci karşılaştırılmazsa.
    Bence rami yüksek tutun, para sınırı da yokmuş negsel.

evet zati 4 gb. ram mim koyucaz zati :)

yannız bulamıyorum forumda okumuştum bi yerlerde işlemcilerin kendi içinde video işleme için veya photoshop için performansları değişiyormuş. Yani en pahalı işlemci en ii performansı vermiyormuş diye.
    O yüzden tecrübeli kişilerden fikir almak istedim. İnşallah yardımcı olan çıkar. Yorumunuz için de teşekkürler

• Çalışacağınız dosya boyutu büyükse ram daha fazla önem kazanır onun dışında çok falza işlemci kullanan bir program değil photoshop tabi bazı işlemlerinde işlemci kullanımı artıyor ama normal kullanımda çok büyük önemini ben görmedim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.