Şimdi Ara

Philips TV 8. Kez Bozuldu :) Servis 3. Kez 450 TL Para İstiyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
14.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cgunday

Dostum fişi takınca stand-by ışığı yanıyor mu acaba?

Hiçbir şekilde elektrik gelmiyor ışık yanmıyor
  • Orada Olmayan Adam O kullanıcısına yanıt
    O zaman sanırım güç kartı ile alakalı bir problem görüntüden ziyade.
    Muhtemelen çat diye ses geldiği için yanma veya kısa devre olmuştur.
    Geçmiş olsun diyeyim, servisten bir fiyat alın diyeceğim ama, adamlar da gelip baklım diyeceklerdir haklı olarak.
    Gelip bakınca da 50-60 TL servis ücreti alıyorlar eğer yaptırmazsanız.
    Ama yine de takribi fiyat sorarsanız belki yardımcı olurlar.

Bu arada Philips'in kendi sitesinde de televizyonlarla ilgili aynı sorunlardan yüzlerce şikayet var.
    Belli ki serilerin tamamında üretim hataları mevcut.
    Hiç kimse bir daha alırım demiyor ve herkes tavsiye etmediğinden bahsetmiş.

http://www.philips.com.tr/c-p/42PFL6008K_12/6000-series-ambilight-2-tarafli-xl-ve-pixel-precise-hd-oezelligine-sahip-3d-ultra-ince-smart-led-tv/yorum-ve-oduller

• quote:

Geçmiş olsun diyeyim, servisten bir fiyat alın diyeceğim ama, adamlar da gelip baklım diyeceklerdir haklı olarak.

Bu arada Philips'in kendi sitesinde de televizyonlarla ilgili aynı sorunlardan yüzlerce şikayet var.

http://www.philips.com.tr/c-p/42PFL6008K_12/6000-series-ambilight-2-tarafli-xl-ve-pixel-precise-hd-oezelligine-sahip-3d-ultra-ince-smart-led-tv/yorum-ve-oduller

evet 50 lira servis ücreti var. peki hocam güç kartıysa fiyatı hakkında bilginiz var mı acaba
    çat diye ses gelmiş kapanmış tv

• quote:

Tek olumlu şey, Philips kendi sitesine yazılan olumsuz yorumları silmemiş. Takdir edilesi tek hareket.

• dün vatana baktım PHILIPS 32PFS4131 32 vardı 1200 tl. teknosa'da ise satıcı grundig marka bir modeli önerdi, onun da fiyat 1150 civarı full hd miydi hatırlamıyorum...
    vestel ise 1100 tl civarı ama vestel full hd değil sanırım.
    philips ile vestel arasında fiyat olarak büyük bir fark yok ama vestelin tv'leri full hd değil, philips hakkında son yıllarda artan şikayetler kafamı karıştırıyor.
    sizce hangisini alayım, kararsız kaldım.
    http://www.vatanbilgisayar.com/philips-32pfs4131-32-80-cm-fhd-ultra-slim-led-tv-dahili-uydu-alicili.html

[link=https://www.vestel.com.tr/led-tv?19677=32%22-40%22][/link]https://www.vestel.com.tr/led-tv?19677=32%22-40%22

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 17 Mayıs 2017; 14:2:38 >

• quote:

Tv yi dün gelip aldılar. Şimdi aradılar power arızalı tamir edip yollicaz 400 lira kabul ediyor musunuz dediler
    Mecbur kabul ettik Allah belanızı versin dedim içimden napim. Lan sıfırı olsa anlarım da tamir ya tamir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 18 Mayıs 2017; 16:40:54 >

• mozzika kullanıcısına yanıt
    Yani bu kadar şey yazdıktan sonra Philips'i tavsiye etmem abes olur :)
    Şaka bir yana kesinlikle televizyon konusunda Philips almak cesaret işi.
    İyi düşünün derim. Yani Vestel'in aynı modelin Full HD olanı da vardır muhtemelen isterseniz bir sorun.
    Ama bence Philips belasına bulaşmayın. Sonra servise 400-500 mutlaka bir arıza nedeniyle ödersiniz, TV size 1600 - 1700 TL'ye gelir
  • Orada Olmayan Adam O kullanıcısına yanıt
    Tam da dediğim gibi olmuş :)
    Artık servise TV gide gele bütün varyasyonları öğrendim.
    Aldıktan sonra bol bol TV nizi açıp kapayın.
    6 ay parçanın garantisi var.

Geçmiş olsun, işte en başta demek istediğim buydu.
    Siz şimdi TV yi alırken atıyorum 2500 TL verdiniz ama bu tamir vs ile Philips hem başa bela oluyor, hem de ürün ücreti en pahalı ve bence en kalitesizini tercih etmiş oluyorsunuz.
  • En pahalı mal ucuza alınmış kalitesiz mal

48PFS8109/12 aldığım günden beri kendi kendine kapanıyor bekliyorum canı isterse açılıyor açılmaz ise kalkıp fişi çıkar tak yapıyorum. Servis güncellemë yapınız diye oyaladı. Garantisi bitti 8 gün sonra fişi çekip taktım.. PHILIPS ekranı sabit kaliyor. Ne yapabilirim?
  • tv değil ampul satıyorlar
  • Arkadaşlar konuyu yine hortlatıyorum.
    Benim Televizyon 8. kez bozuldu :)
    Servis Tezel Elektronik yine 450 TL para istedi.
    Sonra ben carlayınca işçilik almayalım diye 300 TL'ye düştüler...

Onlara yaptırmayacağım.
    TV'yi eve getirmek için de 50 TL para istiyorlar :)

Bu arada Philips Çağrı merkezi görüşme sonrası beni +44 ile başlayan bir Londra numarasından aradı.

Yani aldığınız TV'nin Philips falan değil, dandirik çin ürünü TP Vision olduğunu bir kez daha hatırlayım.

Ben yandım siz yanmayın.
  • Artık bende açıklıyorum, bir yıl önce Philips 43 Pus 6501 4K aldım, 2 ay sonra HD Fox tv bir süre sinyal yok diyor, 2.3 dakika bekletiyor sonra açılıyor, teknik servise haber verdim, uyducu işi biz bir şey yapamayız dedi, uyducu getirdim, herşey normal dedi, ben yinede çanağı, LNB yi ve kabloyu tümü ile yeniledim, sonuç yine aynı idi, teknik servisi tekrar aradım, diğer kanallar normalse sadece fox tv de olması imkansız, biz ne yapabiliriz dedi, bu defa philips teknik destek hattını aradım onlarda bir şey yapamayız dedi, aslında zorlasam mahkeme yoluyla sorunu çözerdim, eşim istemedi ve bir yıl oldu hala FoxHD sorunlu, bir daha philips mi ? Allah göstermesin çok ama çok pişmanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refikilhan -- 6 Ocak 2018; 23:50:2 >
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    bende banding var ışık sızması var sinyal yok uyarısı var hadi görüntüsü iyi diye katlanıyorduk ekran içine toz dolması nedir arkadaş televizyondan midem bulandı samsumg almadığıma pişmanım ku 7000 alacakken son anda kararımı değiştirmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekemyigit

bende banding var ışık sızması var sinyal yok uyarısı var hadi görüntüsü iyi diye katlanıyorduk ekran içine toz dolması nedir arkadaş televizyondan midem bulandı samsumg almadığıma pişmanım ku 7000 alacakken son anda kararımı değiştirmiştim.

iş yerindeki abi samsung al boşver demişti. aynı şekilde ben de pişmanım.
    bir de servisleri de o kadar cins ve terbiyesiz ki...
  • quote:

Konuyu açan arkadaş ile aynı model mi sizinki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Konuyu açan arkadaş ile aynı model mi sizinki.

PF ile başlayan seri mi?
    Bendeki 42PFL diye başlıyor çünkü.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    49pus6501
  • Philips serüvenimiz, Philipse olan güvenimiz birçok kişinin belirttiği gibi tüplü tv ile başladı.90lı yıllarda alınan 51 ekran tvmiz.

Fotoğrafı yeni çektim.https://i.hizliresim.com/9mX30o.jpg

Dönemin tasarım harikası. Halen 2. tv olarak kullanılıyor. 30 wattlık sağ alta konumlandırılmış tek hoparlör. O zamanlar vcd çılgınlığı vardı. mp3 cd doldurup bu tvden bol bol basslı müzikler dinlerdim. TV 10 sene sonunda bir arıza verdi. Tamir edip devam ettik.

Bu gelen güven ile alacağımız led tvyi yine Philips olmasını istedik. 42PFK6309 modelini 2013 satın aldık.
    Bu tv ile ilgili bazı görüşlerimi şu konuda yazmıştım. https://forum.donanimhaber.com/philips-55pus6101-4k-smart-led-tv-hakkindaki-dusuncelerim-video-destekli--122486988

Web sayfasındaki 20 sayfalık olumsuz yorumlar için de buradan buyrun; https://www.philips.com.tr/c-p/42PFK6309_12/6000-series-2-tarafli-ambilight-ve-smart-tv-oezellikli-full-hd-led-tv/yorum-ve-oduller

Şu fişi erkenden çekme olayını yanlışlıkla-yanlış olduğunu bilmeden- çektim 2 sefer oldu sanırım . Ama herhangi bir donanımsal sıkıntı olmadı. Olmasın da!

Benim tv duvara monteli, bir keresinde komşu çocuğu eliyle ekrana bir tane temiz yapıştırdı. Aha tv gitti. İçimi sıkıntı bastı. Tv o sırada kapalıydı, açtım hiçbir sıkıntı yok. Ekrana elimi hafiften bastırdığım zaman panel komple içeri gömülüyor. Yani çerçevesiz sonsuz panel gibi bişey. Açıkçası bu iyi düşünülmüş. TVyi temizlerken de olsa çatlamaların önüne geçilmiş.

Kumandaya gelelim. O navigasyon tuşları Nokia 5410 nun tuş takımı gibi aşırı gıcık sesi olan ve de sert olan bir yapıya sahip. Yoruyor yani. Harici olarak aldığım Next Minix Cool HD kumandasını kullandığım için pek dert etmiyorum. Çift çekirdek performansındaki tvnin dahili uydu alıcısı sağ olsun.

Fazla uzatmayayım. Tavsiye etmiyorum. Kumandasıyla tvyi kumanda edemediğin zorlandığın tvdir Philips.

• quote:

49pus6501

Evet maalesef 6000 serisi.
    Ben ödediğim tüm parayı haram ediyorum :)
    Özellikle Tezel Elektronik adlı iğrenç ve ukala tavırlı servistekilerden fersah fersah çıksın.
  • Philips neden tv üretiyoki demekki bu işi yapamıyor bende 3 ay oldu 43pus6262 tvde kapanmama sorunu ortaya çıktı yani tv kapanmıyor tekrar açılıyor anca fişten çekip öyle kapatıyordum servis aldı gitti bakalım ne yapcak makinaya tövbe philips eve giremez herkes bildiği işi yapsın ona buna yaptırıyor sanırım sonra sorunlu seriler üretiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.