Şimdi Ara

Philips QG3380/16 Erkek Bakım Kiti (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
7
Favori
29.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam berberlerde bulunan Moser Mr-8088 ve body groom Philips BG105/10 al 150 tl yapar ikisi daha az pişman olursun bence.

Philipsin bıçakları enine küçük ve tarakları adi o yüzden 6-15mm arası kesimlerde eşit kesmiyor bu da tam istenilen gücü vermiyor. el tarağıyla kullanırsan kesiyor ama el becerisi ister haberin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywzckr -- 29 Temmuz 2016; 13:48:27 >
  • ywzckr Y kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı geç gördüm. Elinizdeki cihaz kesinlikle GQ3380 değil. Sol üst köşede de Series 7000 diyor ve başlık farklılığı var zaten. Sizde sol en üstteki başlık GQ3380'de yok, onun yerine foil tarzı geniş vücut başlığı var.

Bir de ürünü soran arkadaşlara tavsiyem, PHILIPS tras/epilasyon vs aletlerinden KESİNLİKLE UZAK DURUN!

Başlığı değiştirilebilen ürün için "başlığını çok değiştirmişsiniz" diyerek garanti kapsamına sokmayan bir zihniyetten bahsediyoruz. PHILIPS ALMA-ALDIRMA!

Alan arkadaşlar da yorumlarımıza rağmen almışlar ne diyelim hem geçmiş olsun, umarım sorunsuz kullanabilirler...
  • Bu ürünün şarj aletini servis dışında nerede bulabilirim, 40-45tl fiyat söylüyorlar serviste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ywzckr

Arkadaşlar merhaba, sakallarım orta/sert gbi olduğu için braun yerine turbosu var diye philips tercih ettim ama sizlerin yorumları görünce biraz tırstım. Braun alsam uzun sakalları(10-20mm arası) keserken zorlanıyor, elimde cruzer 6 da var. beard and head arkadaşta vardı motor gücü az gelmişti bana. Bununda aparatları sorunlu dyorsunuz. Titiz biriyimdir düzgün kullanırım braun cruzer 3 üm 8 yaşında hala çalışıyor, kardeşime vermiştim :) Ama sakallarım sertleştiği için cruzer6 da bana göre değil artık. daha güçlüsü lazımdı ondan aldım philips multigroomu sakal için kullanıcam genel olarak.

Benim sorumsa size aldığım philips qg 3380 ürün geldi fakat kutusu ve burun aparatı videodakilerden farklı Bende 4 tarak var diğerinde 3. Bendeki kutu böyle, burun aparatysa bendeki metal tüp gibi internettekiler siyah plastik. Philips kendi siteindede ucu metal tüp gibi. Ürün endonezya üretimi sahte olabilirmi? Cevaplarsanız sevinirim.
     Philips QG3380/16 Erkek Bakım Kiti

iki çeşit QG3380 var.birinin üzerinde philips multigroom yazar.diğerinde philips series 7000.ikiside şekil olarak aynı ve endonezyada üretilmiştir.birinde dediğiniz gibi 4 tarak diğerinde 3 tarak vardır.ve en önemlisi burun aparatı değişiktir.metal tüp olan işe yaramaz.ama siyah plastik olan çok faydalı ilaç gibi.üretildiği yer önemli değil.önemli olan işlevi kalitesi.adidasta işçi maliyeti düşük olduğu için tayvan ve afrika ülkelerinde üretim yapıyor.valla ben 2 senedir kullanıyorum.gerçekten beni büyük bir yükten kurtardı.özellikle yanak alma sakal altı alma aparatı ve kulaklık aparatı harika iş yapıyor.sakal traşı olurkende üzerindeki çelik aparatı değilde ince plastik aparatını takıp traş olursanız sıfır gibi alıyor.ama tabiki hiçbir traş makinesi jilet gibi sinekkaydı almaz.ürünün ses yapmasının sebebide moturun güçlü olmasından dolayıdır.yani gürültülü çalışması iyi birşey.burada zaten arkadaşlar yazmış.saç kesimi için moser iyi.ama komple bakım kiti olarak düşünüyorsanız QG3380 bana göre süper.ve tabiki şarja bağlıyken çalışmaması bu cihazın en büyük kusuru.n11'de hediye çeklerim vardı.190tl iken 140'a felan malolmuştu bana.philips sonuçta babamın oğlu değil.ürünü uzun zamandır kullandığım için almayı düşünenlere fikrimi söyledim.belki başka markaların ürünleri daha iyidir orasını bilemem araştırmak lazım günceli takip etmek lazım

• Ben vatandan QG3380/16 aldım 4 aydır kullanıyordum. Makine çalışmamaya başladı. Nasıl olsa garantisi var diyerek servise gittim. Bugün aradılar. İçine su aldığı için garanti dışı bıraktılar. Kullanıcı hatasıymış. Makine su geçirmesi imkansızmış,benden kaynaklıymış,basınçlı suya tutmuş olabilirmişim. Bizim duşta oto yıkama var sanki. Ana merkezi aradım. Henüz dönmediler. Benimle resmen dalga geçti servis, ama orada görüşeceğiz personelle. Ürün duşta kullanıyor diyorum, servisteki adam su almış yapacak bir şey yok diyor. Şikayetvara yazıp tüketici haklarından alacağım sanırım hakkımı. Bir dahada philips almam,aldırmam. Evde philips tv falan da vardı. Şimdi bozulursa ona da bir şey uydururlar. Bu makineyi alacak olanlar bilsin ki bozulursa garantisi yok. Duşta kullanacaksınız,su değecek.Sonra bozulunca da diyecekler ki su almış. Kullanıcı hatası. Şikayetvar linkini de yazacağım. 20 liralık makine alın, braun alın çok çok daha iyidir. Philips ürünlerin garantisi yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkaann -- 4 Ocak 2017; 13:55:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: :BLooD:

quote:

Arkadaşlar merhaba, sakallarım orta/sert gbi olduğu için braun yerine turbosu var diye philips tercih ettim ama sizlerin yorumları görünce biraz tırstım. Braun alsam uzun sakalları(10-20mm arası) keserken zorlanıyor, elimde cruzer 6 da var. beard and head arkadaşta vardı motor gücü az gelmişti bana. Bununda aparatları sorunlu dyorsunuz. Titiz biriyimdir düzgün kullanırım braun cruzer 3 üm 8 yaşında hala çalışıyor, kardeşime vermiştim :) Ama sakallarım sertleştiği için cruzer6 da bana göre değil artık. daha güçlüsü lazımdı ondan aldım philips multigroomu sakal için kullanıcam genel olarak.

Benim sorumsa size aldığım philips qg 3380 ürün geldi fakat kutusu ve burun aparatı videodakilerden farklı Bende 4 tarak var diğerinde 3. Bendeki kutu böyle, burun aparatysa bendeki metal tüp gibi internettekiler siyah plastik. Philips kendi siteindede ucu metal tüp gibi. Ürün endonezya üretimi sahte olabilirmi? Cevaplarsanız sevinirim.

iki çeşit QG3380 var.birinin üzerinde philips multigroom yazar.diğerinde philips series 7000.ikiside şekil olarak aynı ve endonezyada üretilmiştir.birinde dediğiniz gibi 4 tarak diğerinde 3 tarak vardır.ve en önemlisi burun aparatı değişiktir.metal tüp olan işe yaramaz.ama siyah plastik olan çok faydalı ilaç gibi.üretildiği yer önemli değil.önemli olan işlevi kalitesi.adidasta işçi maliyeti düşük olduğu için tayvan ve afrika ülkelerinde üretim yapıyor.valla ben 2 senedir kullanıyorum.gerçekten beni büyük bir yükten kurtardı.özellikle yanak alma sakal altı alma aparatı ve kulaklık aparatı harika iş yapıyor.sakal traşı olurkende üzerindeki çelik aparatı değilde ince plastik aparatını takıp traş olursanız sıfır gibi alıyor.ama tabiki hiçbir traş makinesi jilet gibi sinekkaydı almaz.ürünün ses yapmasının sebebide moturun güçlü olmasından dolayıdır.yani gürültülü çalışması iyi birşey.burada zaten arkadaşlar yazmış.saç kesimi için moser iyi.ama komple bakım kiti olarak düşünüyorsanız QG3380 bana göre süper.ve tabiki şarja bağlıyken çalışmaması bu cihazın en büyük kusuru.n11'de hediye çeklerim vardı.190tl iken 140'a felan malolmuştu bana.philips sonuçta babamın oğlu değil.ürünü uzun zamandır kullandığım için almayı düşünenlere fikrimi söyledim.belki başka markaların ürünleri daha iyidir orasını bilemem araştırmak lazım günceli takip etmek lazım

Ben de aksine plastik tarak gibi olan burun aparatından hiç memnun değilim. Babamdaki dandik Fonex marka pilli burun alma cihazı (tüp şeklinde) 1 dakikadan az sürede işimi görürken bu makineyle 15-20 dakika uğraşıyorum ama yine de tamamen temizleyemiyor. Enine, boyuna, çarpraz üstünden defalarca geçtiğim halde yarım yamalak alıyor tüyleri. Nefret ettim resmen.

Bu arada benimki elimden düştü, cihaz gövdesinde aparat oturtulan noktada kırık oldu. Bu yüzden aparatları parmağımla bastırıp tutarak işimi görmek zorunda kalıyordum. Araya tanıdık sokarak garantisinin bitmesine 4-5 gün kala servise verdim. Bin rica minnet garanti kapsamına soktuk. Herhalde plastik gövde değişimi vermiş olsalar makine kadar ücret çıkardı ve çöpe atmak zorunda kalırdım.

Bu arada cihazı 2014'ün son günü 149 liraya almıştım Vatan'dan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 5 Ocak 2017; 12:18:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: :BLooD:

quote:

Ben de aksine plastik tarak gibi olan burun aparatından hiç memnun değilim. Babamdaki dandik Fonex marka pilli burun alma cihazı (tüp şeklinde) 1 dakikadan az sürede işimi görürken bu makineyle 15-20 dakika uğraşıyorum ama yine de tamamen temizleyemiyor. Enine, boyuna, çarpraz üstünden defalarca geçtiğim halde yarım yamalak alıyor tüyleri. Nefret ettim resmen.

Bu arada benimki elimden düştü, cihaz gövdesinde aparat oturtulan noktada kırık oldu. Bu yüzden aparatları parmağımla bastırıp tutarak işimi görmek zorunda kalıyordum. Araya tanıdık sokarak garantisinin bitmesine 4-5 gün kala servise verdim. Bin rica minnet garanti kapsamına soktuk. Herhalde plastik gövde değişimi vermiş olsalar makine kadar ücret çıkardı ve çöpe atmak zorunda kalırdım.

Bu arada cihazı 2014'ün son günü 149 liraya almıştım Vatan'dan.

bende burun aparatı yuvarlak metal olanda var plastik olanıda var.yuvarlak metal olanıyla denedim sakalı bile almadı.ama plastik olanı canavar gibi alıyor.kullanıcı hatasından kaynaklanıyorda olabilir.tekrar deneyecem.

• Herkese iyi aksamlar bende qg3380 philips vucut bakim kitini gecen hafta aldim ilk izlenimlerime gelince makine hosuma gitti ama plastik parcalari cok basit duruyor..aparatlar iş gorur bodygroom kitini koltuk altinda denedim ve hosuma gitti jilet gibi yakin aldi yani basarili tahris yok hafif kizariklik oldu ama jiletlede aynisiydi bi dus alip krem surmek guzel olur ama kuru yapmaniz lazim yaş başarili olmaz diye dusunuyorum saç taraklarini denemedim kuaforum daha iyi neyse..burun aparati biraz cins bisey tüp gibi olan daha iyi sanki bendeki çubuk seklinde olan..şekil verme aparati başarili sıfır tras yapiyor deneme amacli sekil verdim hosuma gitti tabi birazda el becerisi lazim..favori duzeltici basliginida kullanisli buldum ama biraz daha keskin olmasi lazim yada bendekini servise goturup keskinlestirmem lazim favorimi hafif yatay sekilde kesmek istedim çizgiyi tam olarak netlestiremedim keskinlik konusunda şüphelerim var servisle en yakin zamanda gorusmeye calisicam.. ha bu arada bu bodygroom başlığını kullandiktan sonra icini nasil acip temizliyecegiz bilen varsa soyleyebilir mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bundan 4-5 sene önce aldığım philips traş makinesini 3-4 sene sorunsuz kullandım. Yeni bir makineye ihtiyacım var fakat philips'in başlık sorununu birçok yerde okudum ve olduca soğudum. Gördüğüm kadarıyla kullanıcıların yarısına yakını ( belki yarısı ) 4-5 aylık kullanımdan sonra problem yaşadıklarını belirtmişler.. Araştırmaya devam ederken BRAUN MGK3080 ile karşılaştım.. Daha önce kullanan ve bilgi verebilecek olan arkadaşım varsa sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: duffyy

Bundan 4-5 sene önce aldığım philips traş makinesini 3-4 sene sorunsuz kullandım. Yeni bir makineye ihtiyacım var fakat philips'in başlık sorununu birçok yerde okudum ve olduca soğudum. Gördüğüm kadarıyla kullanıcıların yarısına yakını ( belki yarısı ) 4-5 aylık kullanımdan sonra problem yaşadıklarını belirtmişler.. Araştırmaya devam ederken BRAUN MGK3080 ile karşılaştım.. Daha önce kullanan ve bilgi verebilecek olan arkadaşım varsa sevinirim..

Merhana hocam bende Braun 3040 ve 3080 baktim vatanda, siz makinayi aldiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Puitu

quote:

Bundan 4-5 sene önce aldığım philips traş makinesini 3-4 sene sorunsuz kullandım. Yeni bir makineye ihtiyacım var fakat philips'in başlık sorununu birçok yerde okudum ve olduca soğudum. Gördüğüm kadarıyla kullanıcıların yarısına yakını ( belki yarısı ) 4-5 aylık kullanımdan sonra problem yaşadıklarını belirtmişler.. Araştırmaya devam ederken BRAUN MGK3080 ile karşılaştım.. Daha önce kullanan ve bilgi verebilecek olan arkadaşım varsa sevinirim..

Merhaba evet Braun aldım.. Açık olmak gerekirse ufak tefek çekme olayları yaşadım ama makine yeni olduğu için olduğunu düşüüyorum.. Neredeyse sinek kaydı alıyor.. Birkaç hafta kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: fonseca_

ya şu başlığa kullanan, memnun olan saç kesme işini iyi yapan birileri yorum yapsın..bu model ve alt modelleri nasıldır ya da şu an piyasada bulunan modellerden hangisi işe yarar bir haftadır bakıyorum herkes her makineye iyi kötü bir sürü yorum yapmış..daha bebek olan oğlumun saçlarını keseceğim saçını falan çekiyorda diyemez.düzgün kesen makina arıyorum bulamadım,kara veremedim,,forum arkadaşları bi el atın duruma..

birde bu model var fiyat olarak uygun ama PHILIPS QC3340/16 7Sİ1 ARADA ERKEK BAKIM SETİ

saç traşı için Alman Malı Moser 1400 tavsiye ederim performansı philipsten çok daha iyidir philipste az da olsa saç çekme durumları olabiliyor.
  • Sanrupid kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar, bende de Philips QC3371 var. QC3380'den farkı birkaç başlığının eksik olması. Bu ürünleri hiç tavsiye etmiyorum. Gidip marketlerden markasız traş makinesi almadığıma çok pişmanım. En az dört yıl kullanmak ümidiyle almıştım ancak başlıkları bir iki ayda aşındı. Bu aşınma makinede aşırı titreme ve gürültüye sebep oluyor. Servise götürdüğümde başlıkların garanti kapsamı dışında olduğunu öğrendim. Gerçekten de garanti belgesinde yazıyormuş bu. Philips alırken bunu bilerek alın. Ben bilmeden aldım. Yeni başlığa 30-40TL istiyorlar. Yeni başlıkların da ömrü yine bir iki aydan fazla değil.

Başlıkların aşınmasına kendimece bir çözüm buldum. Ekte başlıkların yuvarlak taraflarının fotoğrafını koydum. Sağ taraftaki başlığın yuvarlak kısmında ince bir daire çıkıntı görünüyor. Buna halka diyelim. İşte aşınan kısım burasıdır. Bu çıkıntıda gözle görünmeyecek derecede küçük, bir milimetre bile etmeyen bir aşınma başlığın tam oturmamasına sebep oluyor. Mühendislik hatası mı diyelim, pazarlama yöneticisinin dokunuşu mu diyelim, bu halkanın aşınması kaçınılmaz. Makine çalıştığında bıçağın hareketi bu halka aşınacak şekilde başlığı titretiyor.

Benim bulduğum çözüm bir yapıştırıcı ile sözkonusu halkadaki aşınmayı gidermekten ibaret. Kürdan yardımıyla çok hassas bir şekilde halkanın üzerine (ve ister istemez kenarlarına) yapıştırıcı sürdüm. Sürdüğüm yapıştırıcı çok kalın ve pürüzlü olduğu için masaya yatırdığım zımpara kağıdı ile yuvarlak kısmı zımparaladım. Sol taraftaki başlık yuvarlak kısmına yapıştırıcı sürülmüş ve zımparalanmış bir başlıktır. Önceden titriyordu ama bu yöntemle titremesini önledim.

Yapıştırıcı olarak ne kullanacağız? İlk başta epoksi yapıoştırıcı kullandım. Bir ay idare etti. Plastiğe çok iyi yapışmadığı için koyverdi. Daha sonra jel japon yapıştırıcı kullandım. İki aydır idare ediyor ama bunun da aşınacağını düşünüyorum. Alternatif fikirlerinizi merak ediyorum. Başlıkları yapıştırıcı ile mahvetmeden bu yöntemin gerçekten işe yarayıp yaramayacağını kağıttan bir conta yapıp tam başlığın yuvarlak kısmının altına oturacak şekilde koyarak deneyebilirsiniz. Acelem olduğu için daha detaylı yazamadım. Merak eden olursa anlaşılmayan yerleri ayrıntılı yazarım. Bu aralar tekrar bir traş makinesi masrafına girmek istemiyorum.

• sevenkul S kullanıcısına yanıt
    Garantisi bittikten bir-iki ay sonra piller şarj tutmaz oldu. Haftada 1-2 defa kullanımla bu hale geliyor bu ürün. Aldığıma bin kere pişman oldum. Kablolu kullanıma izin vermediği için ürün çöpe çıktı yani.

Tamiri hobi olarak sevdiğimden, pilleri ve şarj ünitesini söküp 3V bir adaptörle kullandım bir süre. Oynayan başlıklar için benim bulduğum en basit ve temiz çözüm, başlığı taktıktan sonra etrafına sıkıca paket lastiği sarmak. Her başlık değiştirdiğimde lastik söküp takmaktan gına geldiği için gittim Braun BT5090 aldım, 6 aydan fazladir bunu kullanıyorum. Motor ve pil performansı çok daha iyi ve kablolu kullanılabiliyor. Değiştirilebilir uçları yok evet ama philips gibi uyduruk değil, evladiyelik bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 11 Haziran 2017; 12:36:36 >
  • Arkadaşlar bu ürünü almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım.
    Sakalları 3 numaraya kısaltma ve yanak,boyun,ense tüyleri için almayı düşünüyorum sizce ihtiyacımı karşılar mı ? Boyun ve yanak çok önemli benim için. Sinek kaydıya yakın alır mı boyun ve yanakları ?
  • KHeto kullanıcısına yanıt
    Almayın. Çok net...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Puitu

quote:

Merhaba evet Braun aldım.. Açık olmak gerekirse ufak tefek çekme olayları yaşadım ama makine yeni olduğu için olduğunu düşüüyorum.. Neredeyse sinek kaydı alıyor.. Birkaç hafta kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım..

Merhaba deneyimlerinizi yazabilirmisiniz philips te cok kotu yorumlar buldum mgk 3080 nasil motoru guclumu basliklari kalitelimi

• Sanrupid kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, qg3380 var bendede pilleri şarj tutmuyordu duracell şarj edilebilir pillerle değiltirdim bir süre bu şekilde kullandım malesef pek verimli olmadı. Kablolu olarak nasıl kullandınız. Kablolu kullanmak için yapmam gereken nedir paylaşırsanız sevinirim.

• Merhaba braundan pek memnun kalmadığım için kardeşime verdim onu :)
    kendim için philips alacağım yeniden
  • Merhabalar,

uzun yıllar dandik diyeceğim King, Sinbo vs. gibi markaların en fazla 50 liralık ürünlerini kullandıktan sonra adam akıllı bir ürün alayım uzun yıllar kullanayım diyerek bu ürünü aldım.

Bugün itibariyle tam 3 sene oldu. Ürün neredeyse kullanılmaz hale geldi. Ürünün janjanlı kutusuna ve Philips markasına itibar ederek bu ürüne kanmayın. Şunu çok net buraya yazıyorum:
    BU ÜRÜNÜ KESİNLİKLE ALMAYIN!

1) Yuvarlark başlıklar kronik mühendislik hatalı. Bir zaman sonra aşınıyor, başlık kitlenmiyor ve çok fazla ses çıkarmasına neden oluyor. Ayrıca benim gibi en kısa tarak modunda sakal alıyorsanız, derinizi kesmeye ve ısırmaya başlıyor. Traş işkenceye dönüşüyor.

2) Pil 3 sene içerisinde ölüyor. Tek traş bile yapamayacak hale geliyorsunuz. Prize takılı şekilde çalışmadığı için sinir bozucu oluyor.

Philips'e mail attım bakalım ne dönüş yapacaklar. Resmen insanları kandırıyorlar. Yeni başlık için yedek parça soracağım ancak onun içinde fantastik fiyatlar çıkaracaklarına eminim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.