Şimdi Ara

Philips 55PUS8602 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.038
Cevap
25
Favori
83.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dhappyb D kullanıcısına yanıt
    Apple tvnin de Kuman’da ses ayarları çalışmıyor

Son update ile gelmiş bu hata

Ayrıca easylink çok kötü sürekli kafasına göre cihazları hdmi dan acıyor kapatmak durumunda kaldım
  • Philips gördüğüm yere yazıyorum.Ben yandım,başkası yanmasın.
    Philips android tv almak için bu formu okuyan varsa...Sakın alma arkadaş,paranı çöpe atma.Git Regal al,Seg al ama Philips'e bulaşma.
    3 yıl önce 55PUS8809 modelini almış bulundum.4K diye kakaladılar,sonra "4K seyretmeniz için kutu almanız lazım" dediler.Bu ilk kazıktı.Sonra tv donmaya,kendi kendine kapanıp açılmaya başladı.Servise defalarca gidip geldi sorunu çözemediler.Sonunda anakartı değiştirdik dediler ve sorun çözüldü.Şimdi garantisi bitince tv tekrar eski haline döndü.Tamir ettirsem bir türlü,ettirmesem bir türlü.Alırken dünyanın parasını verdim,bir de tamirine vereceğim ama tamir sonrası TV'nin aynı sorunu yapması büyük ihtimal.
    Yani bir çuval parayı çöpe attık arkadaşlar.Philips ile mailleştiğimde de bana kanunları anlatmışlar.
    Bir daha evime Philips marka ampül bile giremez.
    Benden uyarması PiliPİSSSS harbiden PİSlik bir markaymış

• Bu modelin 49 olanı yok mu?
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

Bu hafta başında gittigidiyor sitesinden bende 55PUS8602 model tv sipariş ettim. Kampanya oldugundan cok uyguna geldı axess puan ıle 4420 liraya almış oldum. Yanlız dün ankara panora teknosa magzasına gittiğimde diğer model tvlere de bakma sansım oldu bunlar sırasıyla
    Samsung 55MU9000 ve 55MU8000
    LG 55SJ800

Her marka tv de kendi üreticisinin yapmış oldugu 4k tanıtım videoları vardı. Bunlar arasında en kötü görüntü benim almış oldğum tv de idi. Hatta öyleki benim tv ile 55PUS7502 modelinde aynı vidolar oynuyordu, o tv bile 8602 tv den daha iyi daha canlı daha net görüntü veriyordu. Sanırım 7502 modelı IPS panel b ama normalde teknik değerlere bakıldgında parlalık degerı benim aldıgım tv de daha ıyı. İçime bir kurt duştu acaba Tvyı ıade edıp mu9000 yada sj 800 modelını mı alsam.Bu arada hep aklımın bır ucunda sony 55xe 8577 modelı de vardı ama onu gorme sansım olmadı. Iade edıp bu tv den alabılırım sizlerin yorumları ne olur.

Simdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Bu modelin 49 olanı yok mu?
    Yok ne yazik ki, sadece 55 ve 65 inch olarak piyasada mevcut.
  • MinimuSS M kullanıcısına yanıt
    Ne hikmetse Philips' in kendi demo video çok kötü.
    Başka videolar ile karşılaştırmayı deneyin.
    Tv çok parlak çok canlı kullanınca göreceksiniz.

Kendinize göre ayar yapınca severek izlersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinimuSS

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

Bu hafta başında gittigidiyor sitesinden bende 55PUS8602 model tv sipariş ettim. Kampanya oldugundan cok uyguna geldı axess puan ıle 4420 liraya almış oldum. Yanlız dün ankara panora teknosa magzasına gittiğimde diğer model tvlere de bakma sansım oldu bunlar sırasıyla
    Samsung 55MU9000 ve 55MU8000
    LG 55SJ800

Her marka tv de kendi üreticisinin yapmış oldugu 4k tanıtım videoları vardı. Bunlar arasında en kötü görüntü benim almış oldğum tv de idi. Hatta öyleki benim tv ile 55PUS7502 modelinde aynı vidolar oynuyordu, o tv bile 8602 tv den daha iyi daha canlı daha net görüntü veriyordu. Sanırım 7502 modelı IPS panel b ama normalde teknik değerlere bakıldgında parlalık degerı benim aldıgım tv de daha ıyı. İçime bir kurt duştu acaba Tvyı ıade edıp mu9000 yada sj 800 modelını mı alsam.Bu arada hep aklımın bır ucunda sony 55xe 8577 modelı de vardı ama onu gorme sansım olmadı. Iade edıp bu tv den alabılırım sizlerin yorumları ne olur.

Simdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Selamlar.
    Tv isi biraz kisisel tercihlere bagli. Size goruntusu kotu geldiyse ve urun sizi mutlu etmeyecekse iptal edin gitsin. Veya usb sticke bir goruntu atip gidip arkadaslardan rica edin. Tv ayarlarinin benzer olmasina dikkat edin. Ayni goruntuyu oynatmadan yaptigimiz incelemeler yaniltici oluyor. Ben bir mac goruntusunu oynatmistim 7502 ve 8602 de, 8602 bariz sekilde daha iyi bir goruntu verdi ayni goruntude. Ancak samsungda oynatmadim, orada sizin yaptiginizi yaparak demolarina baktim - ki samsungda oynayan demo fazlasiyla basarili. Philipsin demolar fazlasiyla dandik, alacaginiz goruntu demodaki gibi olmayacaktir (en azindan ben hic boyle bir izlenime kapilmadim). Mu9000 de fazlasiyla tutulan, iyi goruntu veren bir tv (demo goruntusunde etkilenmistim ben de bu urunden) forumdaki konusunu incelemediyseniz ona bakin. Lg yi hic dusunmedigim icin ona yorumum yok. Butcenize uyuyorsa sony xe9005 daha iyi bir tercih olacaktir burada yapilan genel yorumlara dayanarak. 8577 konusunda bilgim yok.

• cause_of_death C kullanıcısına yanıt
    Sacma acaba sebebi ne?
  • Son guncellemeyi (hatta tum guncellestirmeleri) evdeki internet problemi yuzunden yapmadim. Eski surum de ayni sanirsam. Kaynak cihazdan gelen ses stereo olmadigi muddetce sadece kendi kumandasini kullanma mecburiyeti var.(pc baglantisi ile de denedim;aynen ayni davraniyor) Elimdeki eski plazma eski oldugundan belkide boyle degildi. Apple tv de dolby gibi ses coceclerini secme sansin varmi bilmiyorum. Ama oyle bisey var ise bunu stereo ya cevirdiginde(buni yapmak zaten isin tum esprisini tamamen olduruyor) kumandasi calisacaktir bence.
    Ben 5.1 ses almayı başarmıştım. PC yi Tv ye bağlayıp tv nin optik çıkısından ses sistemine aktararak. Şimdi farklı bir yol kullanıyorum. Ama sana nasıl yaptığımı anlatayım.

Tv nin sound barın kabloları çıkardım. Hatta tv ye mıknatıs bağlantısınıdan da ayırdım.

Daha sonra Ses çıkısından HDMI ses sistemini seç. Öncesinde tv yi yeniden başlatman gerekebilir. Tv hoparlorleri aktif uyarısı verirse.
    Yine ayarlar-Gelişmiş-dijital çıkış formatında- Çok kanallı (atlama) yı şeç. Böylelikte tv den ses sistemine döndürdüğün optik kablo 5.1 ses yollayabiliyor.Tabi kaynak ta böyle bir ses varsa. Ama DD 5.1 olacak. PS4 te aynı yolu deneyip, ps4 ün ses çıkışını DTS olarak ayarlarsanız ayarlarından tv üzerinden dts sesi yine optic ile aktarabiliyor. Aynı işlem HDMI ARC desteği varsa 2 cıhazda ondada oluyor.

Ayrıca 7 update ini yapmalısın api de ses aktarım formatı değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 20 Nisan 2018; 23:43:8 >
  • MinimuSS M kullanıcısına yanıt
    O video çok kötü yav bildiğin ips panel için hazırlanmış

Tvnin 4K performansı gayet iyidir

4kmedia.org tan hdr video indirip götürün mağazaya öyle karşılaştırın
    Bende ses dijital çok kanallı olarak Seçili tv hoparlörünü kullanıyorum gayet iyi 3+1 surround gibi çalışıyor ,tvnin en iyi özelliklerinden biri hoparlörü diyebilirim

Apple tvOS 11.3 güncel bende.
    Philips de son sürüm güncel

Apple TV kumandası sesi çalışmıyordu sonra Apple TV remote ayarlarına girdim ve orda kendin cihaz ekle var tv ir falan yazan yerde

Philips’in kumandasını alıp sesi açıp kapatıp tanıtıyorsun böylece Apple TV kumandası tekrar çalışmaya başladı artık sesi açıp kapatabiliyorum eskisi gibi

Ayrıca Philips kumandasını da Apple TV yönetmek için ayarlayabiliyorsun ama ben uğraşmadım.

Ben easy link tamamen kapattım çok sinir bozucu kafasına göre hdmi seçiyor ondan kapalı bende .
  • Evet arkadaşlar biraz uzun bir video çok editle falan da uğraşmadım hızlı bir şekilde çekmeme çalıştım

Ben bu incelemeyi yaparken netflix üyeliğim 1080p idi ondan görüntü kalitesi düşük gelebilir ama şimdi 4K üyelik aldım ve artefaklar piksellenmeler azaldı

Ben 4K video çekmiştim ama YouTube 1080 p atmış neden bilemedim ..

Tv nin bir ara dijitürk performansını da videoya çekerim

Bu daha çok görüntü ayarları ve ambilight üzerine bir video oldu

https://youtu.be/c7zg43x826A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostburn -- 21 Nisan 2018; 7:23:26 >
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Hocam senin video telif hakkı nedeniyle kaldırılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trkocaer

Hocam senin video telif hakkı nedeniyle kaldırılmış.
    siz hangi ülkenin ipsinden giriyorsunuz , vpnden olabilir.

Türkiye'de telif hakkı geçerli çıkmadı şu an ben izleyebiliyorum hem pcden hem mobilden.
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Vpn den ötürü haklısınız.
  • 2 koca ölü pikselimiz cikti kurulum esnasinda evde olmadigim icin servise soylenmedi, sag olsun onlar basiy gitmisler hemen, sizce degisime gitmeli mi ?
  • Güzel video olmuş.Teşekkürler.
  • AEtyemez kullanıcısına yanıt
    siyah mı renkli mi pixeller 1 siyah pixel de ben de var. Değişim için aynı yerde 4 ya da dağınık 7 tane ölü pixel olmalıymış. Son aldığım tüm tvlerde ölü pixel çıkınca acaba bize özellikle mi yolluyorlar diye düşünmeye başladım. Bu tvnin fiyatı da avrupadan daha uygun.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.