Şimdi Ara

Philips 5+1 devre kartı yandı yeni devre nasıl yapabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba iyi günler baya önceden aldıgım ve bass'ına led bağlayayım derken devre kartını yaktığım bir sistemim var bayağıdır yatıyor her şeyi sağlam çöp olsun istemiyorum elektronikten pek bilgim yoktur ama lehim vs. elim yatkındır, ben bu ses sitemine nasıl devre yaparım neler gereklidir bilgisi olan abilerim, kardeşlerim bi yardım edebilirse minnettar olurum iyi günler :)

Ses sistemi philips spa 2600

Philips 5+1 devre kartı yandı yeni devre nasıl yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERHATKAYA55 -- 21 Eylül 2016; 18:05:36 >

• 5+1 amfi devresi yapmak kolay olmayacaktır ki sıfırdan başlamak çok sorun yaşamanıza sebep olabilir. size tavsiyem hazır 2+1 amfi devre kitlerinden montajlı yada montajsız birisini alıp bağlantısını ve güç kısmını ayarlamak olacaktır. diğer türlü 5+1 zor değil tda2030 entegreleri ile yapılabilir fakat dediğim gibi zaman ve maliyet kaybını da göze almanız gerekebilir. ama illaki kendim uğraşacağım derseniz bana bu yola çıktığımda yardımcı olan arkadaşlar sizede yardımcı olacaklardır eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yakın olsanız çok uygun fiyata size yapıp gönderebilirim 5+1 ses sisteminizi

Sadece bass kısmını yani kabini göndermeniz yeterli olacaktır.

• Ne kadara yapabilirsin hocam ve neredesin kargo falan hallederiz herhalde bi şekliyle

• Selam kardeş mağzuratın dewam ediyormu ??
  • Yandı dediğiniz devre kartı tamiri en kolay çözüm olur.besleme var mı kontrol edin, kapasitörleri kontrol edin,en son ihtimal çıkış katı amplifikator entegre kontrol edin, arızalı parçayı değiştirmek yeterli olur.cok karmaşık değildir.

• Forumda seneler once bir arkadasa bass cikisina led takmayin devreyi yakarsiniz dedigimde bilgisizlikle suclanmistim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın bende bunu hep düşünmüşümdür nekadar 12v lada çalışsa ledler elektronik parça bunlar elektrik akımı farklı gelip gider ya çok dikkatli olucaksın elektriği kesip işini görüceksin bağlantı yapmadan yada hiç yapmican.Bir ışık sevdası yüzünden eldeki sağlam malda gidiyor ama abuk subuk çok video var led üzerine kimse akıllanmıyor.
  • Basit bir anlatimlaLedler ses dalgasini pozitif alternansinda kisa devre gibi calisir anfiden yanabilir ayrica pozitif alternanslari kisa devre yaptiginda sesi de bozar ses yolu uzerinde yapilmasi gereken subwooferin girisine vu metre devresi paralel baglanmali vu metre devresinin girisinide mosfet ten yapip giris direncini cok yuksek tutmak lazim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.