Şimdi Ara

Philips 37PF7331 mi Samsung LE37S71B mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: bilvarch

quote:

Orjinalden alıntı: rider30

Bence bu iki modelden Philips'i tercih etmelisin. Carrefour ve Kadıköy de LG, Samsung, Philips ve Sony modellerinin görüntülerini karşılaştırdım Philips ve Sony LCD/Plazma 'lar Samsung'a göre çok net ve kaliteli bir görüntüye sahipler, renkler çok doğal ve canlı.

Ahhh ah.Keşke ben satıcı olsaydım sizde alıcı o kadar kolay malzeme satarım ki size...
    SAtmak istediğim ürünü contrast ve renk ayarlarını yapar diğerlerini bozarım...hemen en kötü ürünü en iyi diye alırsınız...
    Bu arada size bir dip not.Sony lcd panellerini samsung dan alır...Samsung en iyi paneli kendi kulllanmayıp Sony e verip piyasada rakibini güçlendirirmi sizce? Sony paneli samsung dan alıp kendi teknolojisi ile işlemci-yapı uyguluyor..
    Yani aslında panel üreticilerinden şaşmamak gerekir.SAmsungi lg gibi...
    Kolay gelsin.

Size katılıyorum, her mağazada farklı farklı sonuçlar ediniyorsunuz ve kafamız karışıyor... Görüntüye aldanmamak gerekiyor, samsung kendi panelini kendisi üretiyor ve bu konuda hakikaten çok başarılı...

• quote:

Bence bu iki modelden Philips'i tercih etmelisin. Carrefour ve Kadıköy de LG, Samsung, Philips ve Sony modellerinin görüntülerini karşılaştırdım Philips ve Sony LCD/Plazma 'lar Samsung'a göre çok net ve kaliteli bir görüntüye sahipler, renkler çok doğal ve canlı.

Ben de yaptığım karşılaştırmalarda Philips'i daha başarılı buldum. Ama 450 ytl'de az bir fark değil.
  • 450 verilmez bence aradaki o fark için... Bende yaptığım kaşılaştırmada Philips'i daha başarılı buldum ama 450 ye değmez bence...
  • bugün bir bosch bayisinden philips 37pf7331 için bonus karta 3,350/10 taksit fiyat aldım. Fark indi 350'ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosphorus74 -- 3 Mart 2007; 23:57:06 >
  • İstanbul Bilişim'de (http://www.istanbulbilisim.com.tr/lcd_content_detail.asp?content_id=409 ) İdeal ve Fortis karta 3232/13=248 YTL taksitle. Fark böylece daha da iner. Tabi kararın buysa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sserin

İstanbul Bilişim'de (http://www.istanbulbilisim.com.tr/lcd_content_detail.asp?content_id=409 ) İdeal ve Fortis karta 3232/13=248 YTL taksitle. Fark böylece daha da iner. Tabi kararın buysa.

İstanbul Bilişim üretici garantisi vermediği için oradan almayı tercih etmiyorum. İlgin için teşekkürler.
  • Arkadaşlar, kararımı verdim.
    Philips 37pf7331 alıyorum.
    Görüşlerini, fikirlerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.
  • kararını verdiysen ne mutlu ben de bir türlü karar veremiyorum.
    aldığın zaman yarumlarını, incelemelerini hatta çekebilirsen resimlerini bekleriz...
  • samsung al, game mode u cok önemli ---R--- serisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

quote:

Ahhh ah.Keşke ben satıcı olsaydım sizde alıcı o kadar kolay malzeme satarım ki size...
    SAtmak istediğim ürünü contrast ve renk ayarlarını yapar diğerlerini bozarım...hemen en kötü ürünü en iyi diye alırsınız...
    Bu arada size bir dip not.Sony lcd panellerini samsung dan alır...Samsung en iyi paneli kendi kulllanmayıp Sony e verip piyasada rakibini güçlendirirmi sizce? Sony paneli samsung dan alıp kendi teknolojisi ile işlemci-yapı uyguluyor..
    Yani aslında panel üreticilerinden şaşmamak gerekir.SAmsungi lg gibi...
    Kolay gelsin.

Size katılıyorum, her mağazada farklı farklı sonuçlar ediniyorsunuz ve kafamız karışıyor... Görüntüye aldanmamak gerekiyor, samsung kendi panelini kendisi üretiyor ve bu konuda hakikaten çok başarılı...

Philips panelini LG'den alıyor diye biliyorum ama yanlış mı?

• Arkadaşlar ne yapıp edin, Samsung'tan vazgeçmeyin. İki gün önce panelleri görmeye bir mağazaya gittim. Philips, Sony ve Samsung'u yanyana gördüm. Sony ile Samsung özelliklerde aşşağı yukarı muadildi fakat philips'i bilmiyorum belki özellikleri düşük olabilir. Ama size şunu söyleyecem. Samsung'un 2000:1 kontrast'lı LE-32R32B modelinde 10 metre mesefeden bile öyle bir parlaklık vardı ki, aşık oldum panel'e :) Ben kesinlikle bunun 3000:1 kontrastlı olan 32S71B düşünüyorum. Eğer bütçeyi biraz daha yükseltebilirsem 37'sini düşünüyorum. Kesinlikle Samsung arkadaşlar.
  • TV alırken garanti süresine ve yetkili servisine de önem vermek gerekir. Mesela benim TV 72" 100Hz Sony tüplü tv 3 yıl garantisi var. Servis garantiside 2+1 hala garanti kapsamında, bunlar çok önemli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bosphorus74

İstanbul Bilişim üretici garantisi vermediği için oradan almayı tercih etmiyorum. İlgin için teşekkürler.

istanbul bilisimde tum lcd ler piyasaya gore oldukca ucuz
    uretici garantisi derken neyi kast ediyorsunuz
    ornegin toshiba-toshibe tr, samsung-anadolu elek ,sony-euresia lerin garantisini kendilerimi veriyor?
  • 7331 - 10 numara LCD. Bende almadan önce kafayı yedim ne alıcam diye. Müthiş memnunum. Uydu, dvd, Ps2 kullanıyorum hepsinde süper görüntü.
  • geçen teknosaya gittiğimde 32r81 ve 32s81 i ayrıntılı olarak inceledim. tabii şaşılacak derecede bilgili satış görevlisi de süpriz oldu.

r 81 de birçok ilave özellik var s81 e göre. öncelikle birinin kontrastı 7000 diğerinin ki ise 8000. ayrıca hareketli görüntülerde s81 de az da olsa hissedilen titreme movieplus özelliği sayesinde r81 de hissedilmiyor.

ayrıca benim kafam şu dinamik kontrast meselesine takılmıştı. hikaye gibi geliyordu bana. görevli arkadaş dinamik kontrastı kapattı ve buna rağmen yanındaki lg, sony ve philipsten daha iyi ve parlak görüntü veriyordu.

bu arada son bird şey daha ne kadar doğru bilmiyorum ama r81 ve s81 de kullanılan işlemcilerin hızlarının farklı olduğu birinin 10 bit diğerinin 13 bit olduğu söylendi.

adam samsung 32r81 i o kadar abarttıki dayanamadım sen yoksa samsung firmasının görevlisi misin diye sordum. abi sen beni dinle samsung al ve de samsung ta r serisini al diye tutturdu. elimizde hemen hemen tüm markalar var ama bu cihaz hem teknik veri olarak hem de görüntü kalitesi olarak 1 numara dedi.

aklıma gelmişken ankara ankamall migrostaki teknosada tüm cihazları fullHD yayınla test edebilirsiniz.

• bende arkadaşlara katılıyorum, kendi panelini üreten firmalar tabi ki en iyi panelleri kendisine üretecektir. dünyada en öneli panel üreticisi Philips ve Lg ortak girişimi ve samsungtur.http://www.turkey.philips.com/About/company/Global/Partsofthewhole/participations/Index.html
    philips veya samsung ikiside iyi bir tercih bence ve seçim zevk meselesi. 7331
  • Şahsen bir kaç gün öncesine kadar ben de 32S81B almayı kafama koymuştum ancak, Pazartesi günü Cevahir'deki Samsung bayi'nde 32S81B ve 32R81B modellerini yanyana inceleme şansım oldu.

Oradaki görevliye özellikle hızlı bir animasyon film oynattırdım. R serisi, aradaki fiyat farkını vermeye değer. R modelinde görüntü en hızlı karelerde bile çok net iken S modeli bariz şekilde bulanık kaldı. Dahası görüntüyü pause'ladığımızda bile S serisi yine bulanıktı yani fark sadece hareketli sahneler için geçerli değil. Ayrıca siyahlar R serisinde çok daha belirgin ve derinliğe sahipti.

Kağıt üzerindeki genel özellikler yakın görünse de, R modelinin aşağıdaki ek özellikleri fark yaratıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: eozen81

quote:

Orjinalden alıntı: cewdeath311

atokgozlu diğer en buuk 2 fark ise araştırdım ve öğrendim
    1.Wide color enhanced
    2.Movie plus
    bunlar ne dersen forumda samsung lcd nin altında ustadlar bahsetmiş ordan öğrenebilirsin

Ben yanıtlayayım :

*Movie Plus: Filmler saniyede 25,30 görüntü ile çekilmekte iken, geleneksel TV ler saniyede daha fazla görüntü gosterebilmektedir. Aralarındaki bu farkı kapatabilmek için, üretici firmalar her iki görüntü arasına aynı resmi 2 veya 3 kez tekrarlayarak koyar ve bu da görüntüde titremeye neden olur. Samsung Movie Plus teknolojisini kullanarak, aynı görüntüyü TV ye aktarmayıp, hareketli görüntünün bir sonraki konumunu tahmin ederek, ona uygun resim yaratır ve yerleştirir. Bu sayede ozellikle hareketli görüntülerde karşılaşılan titreme problemi bu sıradışı teknoloji sayesinde ortadan kaldırılmış olur.

*Wide Color Enhancer: Bu özel teknoloji, renkleri TV’nin geniş kapsamlı renk gamıyla göstererek, gerçeğe en yakın renklerin elde edilmesini sağlar. Okyanusun, mavinin her tonunu barındıran sularından tutun, baharda ağaç yapraklarının çok değişik tonlarına kadar gerçek renklerin ekrana yansımasını sağlar.

*Alıntıdır

İstanbul Bilişim ise ayrı bir konu. Zaten kendi adında bir forum konusu bile mevcut. Özetle ürünleri kendileri ithal ediyorlar, haliyle distribütör garantisi veremiyorlar ve 3 yerine 2 yıl garanti veriyorlar. Diğer yandan fiyatlarının daha ucuz olduğu da doğru. Seçim alıcılara kalmış.

Dip Not:Cevahir'deki EP'de bulunan satış görevlisi de bana ısrarla Samsung R serisi satmaya çalıştı. Samsung, R serisi satan satış temsilcilerine prim mi veriyor diye düşündüm

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.