Şimdi Ara

Philips 2.5 Harici HDD sorun yaşıyon warmı?_??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • konuda biraz değişiklik yaptım philips 2.5 harici HDD de sorun yaşıyan varsa buraya yazabilirmi?_?_?

s.a arkadaşlar yaklaşık 1-2 haftadır araştırıyorum ama hala karar veremedim yardımlarınızı bekliyorum....
    LÜTFEN CEVAPLARINIZIN NEDENLERİYLE BİRLİKTE YAZARSANIZ SEÇİMİM DAHA KOLAY OLUR...

ŞİMDİ ÇOĞU KİŞİ HEMEN WD DİCEK AMA ONUN EKSİLERİ(BUI FORUMDA ANLADIĞIM KADARIYLA

-DIŞ PLASTİĞİ ÇABUK ÇİZİLİO FLN(onu hallederim o sorun olmaz bana)
    -AMA PLASTİK KALİTELİ SAĞLAM DEĞİLMİŞ HERHALDE
    -KUTUSUNDAN ÇİFT BAŞLI USB ÇIKMIYOMUŞ HERHALDE(İZMİRDE NERDEN BULACAM ÇİFT BAŞLI USB)
    -BENİM GİBİ BİR ARK. BU 2 SİNİN ARASINDA KALMIŞ ALMAYA GİTTİĞİ YERE SORMUŞ GÖREVLİDE İÇERDE 3-5 TANE BOZUK WD WAR DEMİŞ ÖNERMEMİŞ PHİLİPS ALMIŞ ODA(BÖYLE BOZULMA OLASILIĞI YÜKSEKSE HİÇ BULAŞMAYIM BEN WD'e)

Eksileri bunlar dediğim gibi eğer bozulma olasılığı yüksekse hiç almayım WD

ARTILARI

+HIZI GAYET İYİYMİŞ
    AKLIMA GELEN SADECE BU

GELELİM PHİLİPS E BUBUNLA ALAKALI FAZLA YAZI BULAMADIM AMA HİÇ EKSİ YÖNDE Bİ ELEŞTİRİ ALMAMIŞ(OKUDUKLARIM KADARIYLA)

GELELİM BUNUN EKSİLERİNE

-BOYUTU DİĞERLERİNE GÖRE BİRAZ DAHA BÜYÜK(BENİM İÇİN SORUN DEİL)
    -BİLMİOM AMA SABİT USB KABLOSU EZİLİRSE FLN NE OLCAK ELİMDEMİ KALCAK BU
    -FAZLA BİLİNMİYO

SIRA ARTI LARDA

+DIŞ KAPLAMA WD YE GÖRE DAHA SAĞLAM
    +KAYMAMASI İÇİN KÖŞELERİ KAUÇUK
    +İŞLEM SIRASINDA OYNATIRSAN ALET HEMEN İŞLEMİ DURDURUYO (İÇİ HASAR GÖRMESİN DİE HERHALDE,BU ÖNEMLİ BİR ARTI)
    +ISINMA ÇOK AZMIŞ HERHALDE
    +KUTUDAN ÇİFT BAŞLI USB ÇIKIO
    +KABLO TAŞIMA DERDİ YOK

.....................................

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ PHİLİPS İN + LARI DAHA FAZLA GİBİ AMA KARAR VEREMEDİM HALA
    (YANLIŞLARIM WARSA KUSURA BAKMAYIN)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganficover -- 4 Kasım 2007; 11:11:59 >

• Philips'i öneriyorum ben...

Sebebi, 2.5" olmasına rağmen elektrik bağlantısı da var. Bunun avantajı, USB girişinden DVD playera bağlamak istersen elektrik bağlantısı ile besleyerek sorunsuz şekilde kullanabilirsin. Elektrik girişi olmayan harici diskler DVD playerlarda kullanılamıyor, bu yüzden 3.5" diskler tercih edilior.

Philips'in bu modeli hem küçük, taşınabilir, yanında adaptör taşımak zorunda değilsin.. Hem de "lazım olursa" adaptörünü takıp DVD playerdan film seyredebilirsin.

Bir iki haftadır ben de araştırıyorum, sanırım tercihim yukarıdaki nedenlerden dolayı Philips olacak...

En uygun nerden bulabiliriz 160 veya 120 GB'lığını paylaşırsanız sevinirim...
  • peki laice porsche dizaynı için ne dersiniz? 2 şık arasında kalmıssın ama bende wd ile laice arasında kaldım. philips okudugum kadarı ile biraz buyu bende kararsızım
  • Ben WD 80GB kullanıyorum iki kere yarım metreden yere düşmesine ragmen bişi olmadı.Hatta birinde veri aktarımı yapıyordum laptopla beraber kucagımdaydı pat diye düşüverdi kaldırdım cıkan kabloyu taktım depolamaya devam
  • kesinlikle WD derim arkadaşım 320 gb kullanıyorum evde ve sorunsuz hızlı karizmatik
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulashcan

Philips'i öneriyorum ben...

Sebebi, 2.5" olmasına rağmen elektrik bağlantısı da var. Bunun avantajı, USB girişinden DVD playera bağlamak istersen elektrik bağlantısı ile besleyerek sorunsuz şekilde kullanabilirsin. Elektrik girişi olmayan harici diskler DVD playerlarda kullanılamıyor, bu yüzden 3.5" diskler tercih edilior.

Philips'in bu modeli hem küçük, taşınabilir, yanında adaptör taşımak zorunda değilsin.. Hem de "lazım olursa" adaptörünü takıp DVD playerdan film seyredebilirsin.

Bir iki haftadır ben de araştırıyorum, sanırım tercihim yukarıdaki nedenlerden dolayı Philips olacak...

En uygun nerden bulabiliriz 160 veya 120 GB'lığını paylaşırsanız sevinirim...

DVD player da fln kullanmam herhalde ama iyi bir artı özellik izmirde oturuyorsan tekmar-vatan bilg. - teknosa(fiyatı daha pahalı) da fln bulabilirsin...

• quote:

Orjinalden alıntı: zzzzz

peki laice porsche dizaynı için ne dersiniz? 2 şık arasında kalmıssın ama bende wd ile laice arasında kaldım. philips okudugum kadarı ile biraz buyu bende kararsızım

boyut farkı çok azmış o farkın nedenide kablonun etrafına dolanıyo olması. laice araştırmalarımda duymadım o yüzden bilmiyorum ama bi araştırıyım onuda ama bilindik marka olmasını istiyom çünkü bu aletlerin bozulma olasılığı yüksekmiş o yüzden teknik servisi kalliteli olmalı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:ER_JaNN:.

Ben WD 80GB kullanıyorum iki kere yarım metreden yere düşmesine ragmen bişi olmadı.Hatta birinde veri aktarımı yapıyordum laptopla beraber kucagımdaydı pat diye düşüverdi kaldırdım cıkan kabloyu taktım depolamaya devam

o zaman fiziksel testlerden 5 almış bu makina peki dış kaplamasında bi sorun çatlama kırılma oldumu???
  • WD derim harici diskte adamlar baya iyiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Merzah

WD derim harici diskte adamlar baya iyiler

merzah bu bölümde yazılarını okudum bilgili birisin senden cevap vekliyodum zaten ama bu kadarda kısa deil
    WD almam için beni ikna edebilceksen alıcam(biraz emir gibi oldu ama yanlış anlama )
  • quote:

Orjinalden alıntı: ganficover

quote:

Orjinalden alıntı: .:ER_JaNN:.

Ben WD 80GB kullanıyorum iki kere yarım metreden yere düşmesine ragmen bişi olmadı.Hatta birinde veri aktarımı yapıyordum laptopla beraber kucagımdaydı pat diye düşüverdi kaldırdım cıkan kabloyu taktım depolamaya devam

o zaman fiziksel testlerden 5 almış bu makina peki dış kaplamasında bi sorun çatlama kırılma oldumu???

Yok herhangi bişi olmadı sadece girişi kaymıstı biraz onu kablonun ucuyla düzelttim

Düzeltme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:ER_JaNN:. -- 4 Kasım 2007; 4:06:57 >

• saolun arkadaşlar ne olcak daha belli deil sabah philips akşam WD hadi hayırlısı ama şuan WD gibi gözüküokutusundan çift başlı uç çıksaydı daha iyi olurdu ama olsun WD
  • phlips içinde hitachi hdd olması lazım tam emin değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4TCL -- 9 Kasım 2007; 22:41:41 >
  • SAOLUN ARK. YARDIMLARINIZ İÇİN BUGÜN TEKNO(SA) DAN GİTTİM PHİLİPS 120 GB LIK ALDIM...

İNCELEMESİNİ EN KIA ZAMANDA KOYICAM İNŞ...

ilk izlenimler;
    3,57 GB'lık 4-5 film attım => 2:40 sn. sürdü

ardından;

3,24 GB'lık oyunlar attım(rip li oyunlar) oda => 4:47 sn. sürdü

aradaki fark çok fazla olduğu için dikkatimi çekti ama oyunlar rip li olduğu için fark olabilir diye düşündüm...

teknosa daki satıcı adam pc ye tak biçimlendir, sonra kullanmaya başla dedi bende eve geldim taktım aldığım ürünün ikonuyla gördü açma seçeneklerinde philips progmıyla aç yada dosyaları göster vardı, disk in içnded bi tane yedekleme ile ilgili prog. wardı biçimlendirince gitmez diye düşündüm(u3 özellikli usb belleklerde u3 özelliği gitmiyoya ordan aklıma geldi )biçimlendirdim (çok uzun sürdü )herşey gitti ne o prog. kaldı nede diğer şeyler pc nin hard diski gibi görünüo nsl. olcak bu yedekleme işi

• ya arkadaşlar ben bugün yeni aldım philips gerçekten mükemmel fakat ufak bir sorunum var lisans keyini nereden bulucam bunun kutunun içinden cd falan çıkmadı nasıl tam sürüm yapıcaz lisans kodu nerede yazıyor bu programın
  • wd 160 gb lık pc ye bağlı değilken sehbanın üzerinden halıya düştü 40 cm yükseklikten kutu bozuldu hdd çalışıyor ve ilk düşmesiydi alalı 20 gün olmuştu üzerinde çizik yoktu.ben tavsiye etmiyorum wd yi içini açtım içinde wd sata hdd var b class yazıyor ama içindeki işçilik çok kötü.hdd ve usb devresini içine alan ısısını alması için alüminyum kağıt yapıştırmışlar.düşünce sarsıntıdan alümünyum kağıt devreye temas etti galiba arızaya neden oldu ama işin düşündürücü yanı çalışmazken darbe alıp kutunun bozulması artık pc bilinmeyen aygıt olarak görüyor.görünüşü mükemmel olmasına rağmen hani söz vardır dışı seni içi beni yakar misali almanızı tavsiye etmiyorum. aynı sehbadan arkadaşımın 160 gb lık mıkrobox alüminyum kutusunu attık defalarca hiçbir arıza oluşmadı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.