Şimdi Ara

phenomII x4 4ghz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.47v ile 4.02ghz'ye çıktım işlemci şu an stabil xıgmatek preaton ile işlemci boşta 50 derece.
    prime95 testinde işe 78leri görüyor.Bir sıkıntı olurmu.Bise dram zamanlamarını nasıl yapacağımı anlatırmısınız?teşekkürler.

• amd de işlemcinin fsb yi artırdığında ram hızıda otomatik artıyor , bu yüzden ram hızını düşürüyoruz , sen oynama yaptın mı ramlar ile onu bir yaz hiç ellemediysen cpu z ile ram hızına bir bak ss koy
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabri168

1.47v ile 4.02ghz'ye çıktım işlemci şu an stabil xıgmatek preaton ile işlemci boşta 50 derece.
    prime95 testinde işe 78leri görüyor.Bir sıkıntı olurmu.Bise dram zamanlamarını nasıl yapacağımı anlatırmısınız?teşekkürler.

Hiç voltaj vermeden stok voltajda kaç ghz görebiliyorsunuz ? ben 955 ile stok voltajla 3,8 çok rahat görüyorum boştada 30 derece maximum. çarpan arttırarak yapıyorum bunlarıda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zayber

amd de işlemcinin fsb yi artırdığında ram hızıda otomatik artıyor , bu yüzden ram hızını düşürüyoruz , sen oynama yaptın mı ramlar ile onu bir yaz hiç ellemediysen cpu z ile ram hızına bir bak ss koy

ramler şu an 9-9-9-24 te çalışyor 1600mhz
  • quote:

Orijinalden alıntı: suspect58

quote:

1.47v ile 4.02ghz'ye çıktım işlemci şu an stabil xıgmatek preaton ile işlemci boşta 50 derece.

Hiç voltaj vermeden stok voltajda kaç ghz görebiliyorsunuz ? ben 955 ile stok voltajla 3,8 çok rahat görüyorum boştada 30 derece maximum. çarpan arttırarak yapıyorum bunlarıda.

evet 3,8 voltajsız görüor 4 için voltajsız stabil olmuyor malesef
  • quote:

quote:

amd de işlemcinin fsb yi artırdığında ram hızıda otomatik artıyor , bu yüzden ram hızını düşürüyoruz , sen oynama yaptın mı ramlar ile onu bir yaz hiç ellemediysen cpu z ile ram hızına bir bak ss koy

ram hızın normal , istersen timingleri 8 düşürüp dene istersen anakartdan 1866mhz seçip dene tabi timingleri birer kademe yükseltebilirsin
  • quote:

quote:

quote:

ram hızın normal , istersen timingleri 8 düşürüp dene istersen anakartdan 1866mhz seçip dene tabi timingleri birer kademe yükseltebilirsin

anakartım 16000 destekliyor en fazla sorunum çözüldü gibi 9-9-9-23 yaptım şu an 1600mhz de işlemci de 3800 de voltajsız sistam stabil ve gayet hızlı şu an yardım için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.