Şimdi Ara

Phanteks PH-TC14PE İncelemesi [Koca Ayak] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Serpico.

@£mre
    Şu iki ss'e göre söylemiştim ben onu.
    2 fan @4,5 ghz: http://imageshack.us/a/img407/4816/100xt.jpg
    3 fan @4,5 ghz: http://imageshack.us/a/img253/7258/1003nq.jpg

Stok değerlerde ise sıkıntı yok, hava akımı bozulsa da o hızlarda üretilen ısıyı rahat rahat uzaklaştırır o soğutucu. Ama az biraz zorlayınca uzaklaştırılması gereken ısı arttığı zaman devirler yükseliyor, bir fan diğerine uyum sağlayamıyor vs, ve bu sonuç çıkıyor ortaya. Benim sistemimde gözlemlediklerim bu şekildeydi.

Tabi fotoğraflarda bir karışıklık ya da o fotoğraftaki kullanımda bir farklılık varsa bilemeyeceğim.

Hayırlı olsun bu arada, güzel günlerde kullanın. Bir önceki mesajda belirtmeyi unutmuşum.

Epey geç cevap olacak ama zamanında ne dedigini tam anlıyamaıştım serpico. O max temp yüksek çıkması nedeni çünkü programı hiç sıfırlamadım ve çok önceden kalan max sıcaklık o.O anki sıcaklıkdan tam veriye ulaşılabilir ama 3. fanın getirisi taş çatlasa 3 derece ondan gereksiz.

• Eline sağlık, güzel inceleme olmuş.
  • hort
  • İnceleme güzel olmuş hocam, teşekkürler.
  • Hocam eline sağlık dönüyorum dolaşıyorum hep senin konunlarina denk geliyorum :)

Hava sogutmalar açısından sanırım alınabilecek en performanslı ürün gibi duruyor.

Noctua d14 veya thermalright sb-e Extreme ve phanteks arasından sessizlik ve performans olarak hangisini onerirsiniz.

Bu ürünü tr stoklarına getiren yok hala degil mi?

Alacak olursam nereden alabilirim kargo-gümrük vs toplam ne kadara maal olur acaba

Kullandığınız anakart asus P8z serisimiydi ram slotlarinin tamamı kapanmış gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 4 Mayıs 2013; 14:05:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blok kalitesi olarak en iyi blok dersem yanlis olmaz .fan kalitesi olarak dh14 le ayni sayilir .sbe extreme. Fani 1000 rpm filan fazla oldugundan farki biraz acabilir ama testlerde gordugum dh14 den 3 4 derece filan daha iyi yada kafa kafaya . Zamaninda alirken ben bunu sirf goruntusu icin almistim . En uygun avrupada special de var . Simdi moblide oldugumdan bakamiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam biraz hort oldu ama, soğutucu c70 in içine tam sığıyor mu? hiç kapak kapalıyken foto koymamışsınız. ayrıca 2015 yılında hala önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Valiente -- 16 Şubat 2015; 19:43:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

hocam biraz hort oldu ama, soğutucu c70 in içine tam sığıyor mu? hiç kapak kapalıyken foto koymamışsınız. ayrıca 2015 yılında hala önerir misiniz?

İlk inceleme olduğundan kötü hort olmuş Kasaya sorunsuz sığıyor, çift kuleli soğutucular içinde hala en iyilerinden.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    son bir soru, siz olsanız bunu mu alırdınız yoksa h75 mi?
    geçen sene bu paralara h105 alınırdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

son bir soru, siz olsanız bunu mu alırdınız yoksa h75 mi?
    geçen sene bu paralara h105 alınırdı

Performans için Phanteks daha doğru olur.
  • Merhaba hocam. 2 fan için Pwn seçeneği var değil mi? Yani iki fanı bir pwn'de birleştirebilecek parça içinden çıkıyor mu? 4'lü pwn çoklayıcısı gibi diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Merhaba hocam. 2 fan için Pwn seçeneği var değil mi? Yani iki fanı bir pwn'de birleştirebilecek parça içinden çıkıyor mu? 4'lü pwn çoklayıcısı gibi diyelim

Zamanında kutu içinden çıkan adaptörler iki fanda pwm oluyordu. Pwm dönüştürücü bir tane ama 2 to 1 kablolayla ikisini teke baglıyordun. Gerçi bu kaç sene önceydi. Artık fanlar pwm dir herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Merhaba hocam. 2 fan için Pwn seçeneği var değil mi? Yani iki fanı bir pwn'de birleştirebilecek parça içinden çıkıyor mu? 4'lü pwn çoklayıcısı gibi diyelim

Zamanında kutu içinden çıkan adaptörler iki fanda pwm oluyordu. Pwm dönüştürücü bir tane ama 2 to 1 kablolayla ikisini teke baglıyordun. Gerçi bu kaç sene önceydi. Artık fanlar pwm dir herhalde.

Sıvı soğutma kitleri ile pek aram iyi değil, amazondan bunu almayı düşünüyorum ve üç fan ile kullanmak istiyorum. Hiç bir şey olmaz ise pwn çoklayıcı alırım 3'lü yada 5'li onunla kullanırım. Performansı gayet iyi. Aslında piyasada bulabilsem Thermalright silver arrow sb extreme alırım ama sanırım artık imkansız :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Sıvı soğutma kitleri ile pek aram iyi değil, amazondan bunu almayı düşünüyorum ve üç fan ile kullanmak istiyorum. Hiç bir şey olmaz ise pwn çoklayıcı alırım 3'lü yada 5'li onunla kullanırım. Performansı gayet iyi. Aslında piyasada bulabilsem Thermalright silver arrow sb extreme alırım ama sanırım artık imkansız :)

Şimdi baktım da fanlar hala 3 pin, adaptörle hallediyorlar. 3 Fanı büyük ihtimal pwm modülü kaldırmaz. Kaldırsa bile 3 lü 3 pin çoklayıcı bulmak sıkıntı. Türkiye'de satılan alternatifler Deep Cool Assassin II, Thermaltake Frio Extreme, Noctua NH-D15, Akasa Venom Medusa.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.