Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (410. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.302.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: austun1975

Aracında deri koltuk opsiyonu bulunan 508 sahipleri , koltuklarınızı nasıl temizliyorsunuz?İnternet te bu konu ile ilgili olarak Gliptone ürünleri tavsiye edilmiş.Linkteki video da uygulaması mevcut.

https://www.youtube.com/watch?v=4GU0AEZrxk0

Aynen fotoğraftakine benzer bir fırçayla ama gliptone değil autoglym deri temizleme köpüğünü sıkıp fırçalıyorum. Sonra sıcak suda bekleyen hafif sert eskimiş bir mikrofiber bezle silip üzerine qtechniq marka nano deri koruyucu kullanıyorum.
    Arabam 108000 km'de ve koltuklarda aşınma emaresi bile yok sadece sağ ön koltuğun dış oturak kenarında bir katlanma oluştu ki onun da nedeni araçtan iniş sırasında o köşenin tam üzerine oturup destek alarak kalkılması.
    Gliptone leather conditioner denilen ürünü de kullandım ürün çok başarılı ama düzenli uygulama yapmak gerek birde benim çok sinirimi bozan bir şekilde deriyi hafif yağlı ve parlak bırakıyor o yüzden kullanmıyorum artık. Ama çok hoş bir deri kokusu oluyor arabanın içinde en güzelide o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 15 Mayıs 2015; 15:58:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hayalbaz

Tüm hızlı ve öfkeli gösterimlerinden sonra sinemanın (AVM'nin) otoparkından lastik sesleri gelir. Sizin aklınıza gelen de gayet normalmiş

Biz de arkadaşlarla filmi izledik ve çıkışta THP 156HP'ye bindik Arkadaşlar diyorlar ki, hadi biraz performanslı kullan bu filmden sonra. Gaza gelmem falan derken, (bilenler bilir) Karacaahmet'ten Haydarpaşa numuneye doğru iniyoruz. Aşağı meyilli bir yol ve normal inişte 80-90km'leri görürsünüz. Bu yolu son 2 senedir belki de arabayla hiç geçmediğimden, son anda bir Türkiye gerçeği ile karşılaştık. Müsait olduğunda 100km süratlere çıkabileceğiniz ve aydınlatması çalışmayan bir yolda önünüzde birden beliren bir kasis! Tabii buna kasis değil asfalttan yapılma küçük çaplı bir köprü diyebilirsiniz. Ve biz bu köprüyü tam gaz 90km hızla geçtik. 4 tekerlek yerden kesildi ve hepsi aynı anda pat diye tok bir sesle yere indi. Sıfır savrulma, sıfır kayma. 508'i virajda denemiştim ama uçuşta da başarılı

Filmin aksiyon sahneleri bence çok abartılı idi. Sırf aksiyon olsun diye her hareketi yapmışlar. Diğer serileri izlemedi iseniz onları tavsiye ederim. Çok abartılı olmadan daha başarılılar.

Uçan 508 iyiymiş Bazılarını izlemiştim hocam, ama aslında yaz geliyor, oğlanla televizyonda bir seri yapıp izleyebiliriz. İyi fikir

• quote:

Orijinalden alıntı: tahas

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

Arkadaşlar, ben bu uygulamayı iki sene önce forumda yazmıştım. Geçen sene de benzer fotoları foruma koymuştum. Profilimde fotolar görünüyordur

Bende sizden görüp uyguladım zaten. Bugün de akşam yüksek süratte dikkat ettim de gerçekten baya farketti.

Gerçekten o kadar fark ediyorsa bende yaparım diyeceğim ama çok çirkin görünüyor yaw:)

Ben sıktıktan sonra bıraktım ama bekledikçe iyice şişmiş dolgu. Müsait bir zamanda üstünden fazlalığı alacağım o zaman bu görüntü kaybolacak.

Fazlalığı almak lazım Yalnız bu uygulama 2011 ve 2012 ilk serilerine uygulanması uygun. Sonrakilerde oradaki yapıda ufak bir değişiklik yapıp sorunu çözmüşlerdi. Yapmadan kontrol edin...

• hayalbaz kullanıcısına yanıt
    Dostum o kasisi bende son anda gormuştum(zaten goremiyorsun)senin kadar hizli değildim ama arabanin icinde tavanı optugumu biliyorum,

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, ben bu uygulamayı iki sene önce forumda yazmıştım. Geçen sene de benzer fotoları foruma koymuştum. Profilimde fotolar görünüyordur

Bende sizden görüp uyguladım zaten. Bugün de akşam yüksek süratte dikkat ettim de gerçekten baya farketti.

Gerçekten o kadar fark ediyorsa bende yaparım diyeceğim ama çok çirkin görünüyor yaw:)

Ben sıktıktan sonra bıraktım ama bekledikçe iyice şişmiş dolgu. Müsait bir zamanda üstünden fazlalığı alacağım o zaman bu görüntü kaybolacak.

Fazlalığı almak lazım Yalnız bu uygulama 2011 ve 2012 ilk serilerine uygulanması uygun. Sonrakilerde oradaki yapıda ufak bir değişiklik yapıp sorunu çözmüşlerdi. Yapmadan kontrol edin...

Bu uygulama olan araçlar hala sesten şikayet ediyor mu?

• Bu Dediğiniz sesle ilgili uygulamayı bugün servise söyledim bana dediler ki o köpüğü sıktıktan sonra kendiliğinden şişiyormuş kaportaya baskı yapıp başka sorunlar ortaya çıkar falan dediler acaba başlarından savmak için mi dediler yoksa gerçekten olabilir mi ona göre bende yapmayı düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Levent

Bu Dediğiniz sesle ilgili uygulamayı bugün servise söyledim bana dediler ki o köpüğü sıktıktan sonra kendiliğinden şişiyormuş kaportaya baskı yapıp başka sorunlar ortaya çıkar falan dediler acaba başlarından savmak için mi dediler yoksa gerçekten olabilir mi ona göre bende yapmayı düşünüyorum

Sıkılan yerde baskı uygulayıp zarar verecek bir yer yok yalnız. Sadece çamurluk sacıyla şase arasında bir boşluğu dolduruyorsunuz. Servisin uğraşmak isteyeceğini tahmin etmiyorum tabi. Sıkarken de benim kadar fazla sıkmanıza gerek yok, ben bilmediğimden biraz fazla sıkmış bulundum ve pek bi kabardı:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahas -- 16 Mayıs 2015; 22:36:01 >
  • tahas T kullanıcısına yanıt
    Nasıl peki farketti mi zaten ses yüksek hızlarda rüzgar yarma sesi şeklinde geliyordu etkiledi mi yada tamamen gitti mi

• quote:

Nasıl peki farketti mi zaten ses yüksek hızlarda rüzgar yarma sesi şeklinde geliyordu etkiledi mi yada tamamen gitti mi

Benim önceden beri özellikle farkettiğim, seyir esnasında sürücü tarafında solumda sanki cam aralık kalmış gibi gelen rüzgar sesi vardı ki testlerdede bahsedilir. O ses hiç kalmadı şu an.

Peki son olarak o Dediğiniz köpük tam olarak ne diyerek alıcaz farklı bir adı falan var mı

• quote:

Peki son olarak o Dediğiniz köpük tam olarak ne diyerek alıcaz farklı bir adı falan var mı

İzolasyon kopuğu olarak aldım be. Kalekim marka hatta

Teşekkür ederim bende denicem

• quote:

quote:

İzolasyon kopuğu olarak aldım be. Kalekim marka hatta

Yok o marka olmaz

• ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    Meslektaşım sende bu uygulamayı yaptın mı sende faydasını gördün MÜ acaba

• Arkadaslar merhaba 508 sw otomatik vites almayi planliyoruz 2012 veya 2013 model bakiyoruz 55bin 65bin tl araliginda sanziman olarak 2012 ve 2013 arasinda fark var mi? Hangi model ve sanzimana agirlik vermeyelim f\p acisindan

• quote:

Meslektaşım sende bu uygulamayı yaptın mı sende faydasını gördün MÜ acaba

İlk yapan benim hocam, hiç sıkıntı yok. Aslında basitçe o bölgenin altından araba hızlandıkça gelen rüzgar sesi kabinde rahatsızlık yaratıyor. Üretimde yapılan bir hata, sonra oradaki yapıda ufak bir değişiklik yapılarak sorun çözülmüş. 2011 ve 2012 başlangıcı araçlarda da bu uygulamayı bildiğim Peugeot POPAŞ tarafından tavsiye ediyor. Benim aracımda uygulama doğrudan Sakarya Özöztürkler Servisinde yapılmıştı. Faydası olmuştur diye düşünüyorum, çünkü ben aracımı 15.000km olduğundan beri böyle kullanıyorum. Araçta rüzgar sesi var dendiğinde bu yüzden herhalde hep garipsedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KukL@

Arkadaslar merhaba 508 sw otomatik vites almayi planliyoruz 2012 veya 2013 model bakiyoruz 55bin 65bin tl araliginda sanziman olarak 2012 ve 2013 arasinda fark var mi? Hangi model ve sanzimana agirlik vermeyelim f\p acisindan

Merhaba, dizeldeki tüm şanzımanlar aynıdır ama yazılım farklılığı olanları var. O da 2011 sonrası ve öncesi olarak. Yani sizin 2012-2013 aynı yazılım ve tereddüt edecek birşey yok. Yazılım farkıda şudur; 2012 sonrasında ayağınızı frenden çektiğiniz gibi araç hareket eder ve öncelerinde bu özellik yok. Bu arada kaç km de araç bakıyorsunuz bilmiyorum ama temiz bulabileceğiniz bir araç zaten 64-65 seviyelerinden başlayacaktır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sabah aldım elime bir bıçak tüm fazlalığı çok rahat şekilde keserek çıkardım ve o bölgeyi düzledim. Bence görüntü olayına hiç takılmayın, fazlalığı kesmek kağıt kesmek kadar kolay:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KukL@

Arkadaslar merhaba 508 sw otomatik vites almayi planliyoruz 2012 veya 2013 model bakiyoruz 55bin 65bin tl araliginda sanziman olarak 2012 ve 2013 arasinda fark var mi? Hangi model ve sanzimana agirlik vermeyelim f\p acisindan

Merhaba, dizeldeki tüm şanzımanlar aynıdır ama yazılım farklılığı olanları var. O da 2011 sonrası ve öncesi olarak. Yani sizin 2012-2013 aynı yazılım ve tereddüt edecek birşey yok. Yazılım farkıda şudur; 2012 sonrasında ayağınızı frenden çektiğiniz gibi araç hareket eder ve öncelerinde bu özellik yok. Bu arada kaç km de araç bakıyorsunuz bilmiyorum ama temiz bulabileceğiniz bir araç zaten 64-65 seviyelerinden başlayacaktır.

Auto6r etg6 sanirim bir tane daha tam otomatik sanziman var yakit tuketimi ve kullanilabilirlik acisindan dizelde hangisi iyidir? ve 2012 model ehdi 100.000km otomatik dizel sw arabaya 57 58bin istiyorlar cok mu fiyat

• Selamlar. Yazlık lastik almayı düşünüyorum. Boyut 235/45/r18. Kışlık olarak Kumho kullanıyorum. Aslında gayet memnunum ama yine de kararsız kaldım.
    Lastiğe çok da fazla para vermek istemiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir marka, Ankara'da bir satıcı var mı?
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 408409410411412
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.