Şimdi Ara

PEUGEOT 307'YE DANDİK DİYORLAR AMA ... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: bosphorus199

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

dandik kelimesini bi araç için kullanan bi adamın sözlerini de kaale almamak gerek zaten.kamyoncu ağzı işte.ya da kulaktan dolma.cahillik başka bişi değil...

KONUSUYORSUN AMA BEN DANDİK DİYORUM DEMEDİM Kİ!!

MİLLETE DİYORSUN AMA SEN DE OKUDUGUNU ANLAMIYORSUN GALİBA

BEN BURADA YARDIM ALMAK İCİN BİR TOPİC ACMISIM VE "307'YE DANDİK DİYORLAR" DEMİSİM... BUNUN ANLAMINI NEDİR? YANİ HALK ARASINDA 307'YE DANDİK DİYORLAR DEMİSİM... VE İNTERNET SİTESİNDE ASTRA HAKKINDAKİ SİKAYETLERDEN BAHSETMİSİM....

AYRICA YAZDIKLARIMIN TAMAMINI OKURSAN BURADA MARKA FANATİKLİGİ YAPMADIGIMI DA GORURSUN

SADECE KULLANAN ARKADASLARIN YORUMLARINI OGRENMEK İCİN BU TOPİGİ BASLATTİM AMA KONUYU YİNE SACMA SAPAN SEYLERE CEKTİNİZ YANİ...

YAZDIKLARIMI BİR DAHA OKUMANI ONERİRİM, BEN OKUDUM... ARTNİYETLİ HİCBİR SEY GORMEDİM...

LUTFEN SUNU BELİRTTİGİMİ DE UNUTMA İLK MESAJIMDA

""""""""" YANLIS ANLASILMA OLMASIN LUTFEN....

PEUGEOT KULLANICISI DEGİLİM... AMACIM ASTRAYI KOTULEMEK KESİNLİKLE DEGİL...

SİZİN YORUMLARINIZI ALMAK İSTİYORUM AMA LUTFEN İKİ ARACA DA ÖN YARGIYLA YAKLASMAYIN Kİ DİGER ARKADASLAR DA NESNEL BİR YORUM ALSINLAR SİZLERİN AĞZINDAN....."""""""""""

YARDIMCI OLMAYA CALISAN BUTUN ARKADASLARA DA TEK TEK TESEKKUR EDERİM

Arkadaşa katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frk96 -- 24 Haziran 2007; 16:17:25 >

• bosphorus199 kardesim,
    2005 model astra sahibiyim... uzun yol kısa mısa neresi varsa aracı kullandım... Oncelikle suna herkez katılırki turkiye icinmidir bilinmez arabayı sıfır alsanda sans meselesi bazen normal bazen sorunlu arabalar denk geliyo... Bana sorunlu araba denk geldi motorkontrol uniteesi arızalıydı 3 ay ugrasdım... ankaradayım ve hicbir opel bayisi istedgi ilgiyi gostermiyo... Obur tarafa gelirsende 307 yi kullanan arkadaslarım var ve benim kuzende sorunları yuzunden sattı arabayı yok ses geliyo yok bilmem ne diye ayrıca onlarda servisden memnun degillerdi...

Sonuc olarak diger arakdasların dedigi gibi zevkler ve renkler tartısılmaz bence hangisi sana hitap ediyosa onu tercih et... Gule gule kullan kimseyi kafana takma...

Sorun derken dostlarımdan biri 2006 e200 almıslardı yaklasık 1 sene sonra on konsoldaki klima vs gostergeleri bozuldu komple yenilendi... Sorun cıkarsa illaki cıkıyo bunu 307 astra toyota ..... gibi sınıflandırmak yanlıs olur diyorum...

• hoca kriterimiz sorunsuzluğun yanında arabanın dış görünüşü..bnce yeni 307 yeni astra dan çok daha etkileyici bir görünüşe sahip
    quote:

Orjinalden alıntı: kobithekobi

bosphorus199 kardesim,
    2005 model astra sahibiyim... uzun yol kısa mısa neresi varsa aracı kullandım... Oncelikle suna herkez katılırki turkiye icinmidir bilinmez arabayı sıfır alsanda sans meselesi bazen normal bazen sorunlu arabalar denk geliyo... Bana sorunlu araba denk geldi motorkontrol uniteesi arızalıydı 3 ay ugrasdım... ankaradayım ve hicbir opel bayisi istedgi ilgiyi gostermiyo... Obur tarafa gelirsende 307 yi kullanan arkadaslarım var ve benim kuzende sorunları yuzunden sattı arabayı yok ses geliyo yok bilmem ne diye ayrıca onlarda servisden memnun degillerdi...

Sonuc olarak diger arakdasların dedigi gibi zevkler ve renkler tartısılmaz bence hangisi sana hitap ediyosa onu tercih et... Gule gule kullan kimseyi kafana takma...

Sorun derken dostlarımdan biri 2006 e200 almıslardı yaklasık 1 sene sonra on konsoldaki klima vs gostergeleri bozuldu komple yenilendi... Sorun cıkarsa illaki cıkıyo bunu 307 astra toyota ..... gibi sınıflandırmak yanlıs olur diyorum...

• @mahmutosmancabbar;

ya yaşın çok küçük ve otomobilden uzaksın yada fake'sin..
    birincisi, güvenlik havayastığı demek değildir, havayastığı güvenliği destekler..
    ikincisi, burda tartışılan araçların tasarımı değil, kalitesi..
    ayrıca tasarım da zevke göre değişir, senin için 307 tasarım harikası olabilir ama bence şu an satılan hiçbir peugeot modelinin tasarımı güzel değil...

konuyu açan arkadaş ve şikayet sitelerinden bahseden diğer arkadaşlar;

çok defa konuşuldu tartışıldı,
    bi aracın kalitesi, sorunsuzluğu, tasarımı, herhangibişeyi şikayet sitelerinden anlaşılamaz.

daha önce de yırtındım ama anlamamakta ısrar ediyo insanlar:

önce başlayalım, 307 kaç tane sattı, astra kaç tane sattı;
    kaç 307 kullanıcısı internetle ilgili, kaç astra kullanıcısı internetle ilgili;
    internet kullanıcılarından kaçı sorun yaşadı da üşenmedi gitti o siteye yazı yazdı..

markalarda şöyle bi olay var;
    örneğin opel corsa c kasanın direksiyon kutusunun ses yapması kronik bi arıza, ama opel'in şikayetlerinin biçoğu "direksiyon kutumu 5kere değiştirdim hala ses yapıyo" şeklinde,
    ki servisler direksiyon kutusunu değiştirmemeyi öneriyo, çünkü parça bozuk, yine aynı şey olacak..

ayrıca şikayetlerin biçoğu aşırı bilinçsiz kullanıcıların yazdığı saçma sapan şeyler;
    ki yakında "bu araba uçmuyo" diye şikayet bekliyorum ben

lütfen şunu kabullenin:

sorunsuz otomobil diye bişey olmaz!

sonuçta üretim aşamasında herhangi bi parçadaki 0.01 milimetrelik bi hata bile sorun çıkarabilir, ki otomobil bünyesinde kaç parça olduğunu düşünürseniz.....

• quote:

Orjinalden alıntı: fircam

@mahmutosmancabbar;

birincisi, güvenlik havayastığı demek değildir, havayastığı güvenliği destekler..
    ayrıca tasarım da zevke göre değişir, senin için 307 tasarım harikası olabilir ama bence şu an satılan hiçbir peugeot modelinin tasarımı güzel değil...

bi aracın kalitesi, sorunsuzluğu, tasarımı, herhangibişeyi şikayet sitelerinden anlaşılamaz.

internet kullanıcılarından kaçı sorun yaşadı da üşenmedi gitti o siteye yazı yazdı..

örneğin opel corsa c kasanın direksiyon kutusunun ses yapması kronik bi arıza, ama opel'in şikayetlerinin biçoğu "direksiyon kutumu 5kere değiştirdim hala ses yapıyo" şeklinde,
    ki servisler direksiyon kutusunu değiştirmemeyi öneriyo, çünkü parça bozuk, yine aynı şey olacak..

ayrıca şikayetlerin biçoğu aşırı bilinçsiz kullanıcıların yazdığı saçma sapan şeyler;

lütfen şunu kabullenin:

sonuçta üretim aşamasında herhangi bi parçadaki 0.01 milimetrelik bi hata bile sorun çıkarabilir, ki otomobil bünyesinde kaç parça olduğunu düşünürseniz.....

sence şu an satılan opellerin tasarımı çok mu güzel bence rezalet

• daha yazını okumaya başlamadan OPC yazısını gördüm ve dedim kesin yine opel fanatikliği yapılacak ve kısmen tahminim doğru çıktı.hoca bnce tasarım zevke göre değişmez.307 nin astra dan çok daha karizmatik olduğuda da bir gerçek!!lbence yeni 307 her bakımdan yeni astra dan üstün
    quote:

Orjinalden alıntı: fircam

@mahmutosmancabbar;

lütfen şunu kabullenin:

• quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

sence şu an satılan opellerin tasarımı çok mu güzel bence rezalet

quote:

Orjinalden alıntı: mahmutosmancabbar

daha yazını okumaya başlamadan OPC yazısını gördüm ve dedim kesin yine opel fanatikliği yapılacak ve kısmen tahminim doğru çıktı.hoca bnce tasarım zevke göre değişmez.307 nin astra dan çok daha karizmatik olduğuda da bir gerçek!!lbence yeni 307 her bakımdan yeni astra dan üstün

arkadaşlar tasarım zevke göre değişir, herkesin zevki beğenisi farklıdır, herkesin tasarım anlayışı farklıdır..

bana opel fanatiği diyen mahmutosmancabbar, peugeot fanatiğisin, belki de farkında değilsindir ama..

ayrıca opel'i seviyorum diye beni suçlayamassın..

yazımda hiçbir opel fanatikliği yok, tarafsız tüm insanlara okut, yorumlarını al, bakalım ne çıkacak..
    opel'i kayırdığım hiçbi durum yok, ben hangi marka olursa olsun şikayet sitelerine bakmayın diyorum..

az önce söylemedim ama söyleyeyim madem bu kadar meraklısın, BENCE opel gerek motorlarıyla olsun gerek işçiliğiyle, malzeme kalitesiyle olsun, hatta bana göre tasarımıyla da herşeyiyle pug307den çok çok üstün bi otomobil..

en üstün demiyorum, 307den üstün diyorum, focus'tan üstün diyemem, çünkü focusu daha iyi buluyorum..

ama sana göre havayastığı önemli tabi, bi bis alıp 13 havayastığı koyalım kral araba olsun sana...

• quote:

Orjinalden alıntı: bosphorus199

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

dandik kelimesini bi araç için kullanan bi adamın sözlerini de kaale almamak gerek zaten.kamyoncu ağzı işte.ya da kulaktan dolma.cahillik başka bişi değil...

KONUSUYORSUN AMA BEN DANDİK DİYORUM DEMEDİM Kİ!!

MİLLETE DİYORSUN AMA SEN DE OKUDUGUNU ANLAMIYORSUN GALİBA

BEN BURADA YARDIM ALMAK İCİN BİR TOPİC ACMISIM VE "307'YE DANDİK DİYORLAR" DEMİSİM... BUNUN ANLAMINI NEDİR? YANİ HALK ARASINDA 307'YE DANDİK DİYORLAR DEMİSİM... VE İNTERNET SİTESİNDE ASTRA HAKKINDAKİ SİKAYETLERDEN BAHSETMİSİM....

AYRICA YAZDIKLARIMIN TAMAMINI OKURSAN BURADA MARKA FANATİKLİGİ YAPMADIGIMI DA GORURSUN

SADECE KULLANAN ARKADASLARIN YORUMLARINI OGRENMEK İCİN BU TOPİGİ BASLATTİM AMA KONUYU YİNE SACMA SAPAN SEYLERE CEKTİNİZ YANİ...

YAZDIKLARIMI BİR DAHA OKUMANI ONERİRİM, BEN OKUDUM... ARTNİYETLİ HİCBİR SEY GORMEDİM...

LUTFEN SUNU BELİRTTİGİMİ DE UNUTMA İLK MESAJIMDA

""""""""" YANLIS ANLASILMA OLMASIN LUTFEN....

PEUGEOT KULLANICISI DEGİLİM... AMACIM ASTRAYI KOTULEMEK KESİNLİKLE DEGİL...

SİZİN YORUMLARINIZI ALMAK İSTİYORUM AMA LUTFEN İKİ ARACA DA ÖN YARGIYLA YAKLASMAYIN Kİ DİGER ARKADASLAR DA NESNEL BİR YORUM ALSINLAR SİZLERİN AĞZINDAN....."""""""""""

YARDIMCI OLMAYA CALISAN BUTUN ARKADASLARA DA TEK TEK TESEKKUR EDERİM

ben başlıktaki, peugeot 307 için dandik kelimesini kullanan için sarfettim o sözleri.yarası olan gocunur lafını benden iyi bildiğine eminim.ancak arada yanlış anlaşılma olduğunu düşünüyorum.tartışma uzamasın.konuda yazan kimseye dolaylı laf etmedim.bana okuduğumu anlamadığımı söylerken yukarıda bahsettiğim lafa kendini kaptırdığın açıkça ortada...

herneyse.ben o lafı 307 için söyleyen için kullandım.sebep 307 değil, bi araç için teknikten yoksun, desteksizce "dandik" kelimesinin kullanılmasıdır.yine söylüyorum söyleyen kişinin konu hakkındaki bilgisizliğini gösterir...

Fırat Çam isimli kullanıcının da söylediklerine kısmen katılıyorum.
    bu arada A marka sahibi başka bi marka hakkında yorum yapınca düşmanlık, sahibi olduğu A markasına övgü yapınca da fanatiklik olarak algılanıyo sürekli.at gözlüklerini çıkarıp olaylara farklı açılardan bakalım lütfen...

ben elimden geldiğince yorum yaparak yardımcı olmaya çalıştım ama sözlerimi kimi üstüne alıp cephe aldı.ayıp oluyo...

• konuyu hortlatıyorum evet.
    yazılanların hepsini okudum. ama 307 iyi arabamı kötü arabamı en ufak bi fikre sahip olamadım. insanlar sürekli birbirlerine laf yetiştirmişler. biride çıkıp bitane yararlı bi yorumda bulunmamış. 3 sene önceki dialoglar. hepinizi tebrik ederim. 307 almayı düşünüyorum ama hala kararsızım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

konuyu hortlatıyorum evet.
    yazılanların hepsini okudum. ama 307 iyi arabamı kötü arabamı en ufak bi fikre sahip olamadım. insanlar sürekli birbirlerine laf yetiştirmişler. biride çıkıp bitane yararlı bi yorumda bulunmamış. 3 sene önceki dialoglar. hepinizi tebrik ederim. 307 almayı düşünüyorum ama hala kararsızım.

Sakın ha sakın kardeşim sakın, yol tutuşu ve rahat ön konsolu dışında sana verebileceği fazla bir şey yok. LPG kitine en uyumsuz arabalar bunlar, ucuz yaksın diye lpg taktırırsın araba kuvvetli olduğu için 35 LT gaz ile 350 KM gidemezsin, ekstradan aldığın benzinde cabası (ibrenin doğruyu göstermediğini saymıyorum bile). Yedek parçası bugünün "0" arabaları gibi pahalı bir ör : ateşleme bobini yan sanayisi 220 TL ("yuhaoooo") El alem amortisöre 50 60 öderken sen 70 den başlarsın artık devam eder. Benzin pompasının orada ki boru mutlaka çatlar başıma gelmedi diyen 307 sahibi yok denecek kadar azdır. Süspansiyonlar yol tutuşu daha iyi olsun diye oldukça sert. Ön takımdan sesi hiç kesilmez. Birazda olumlu şeyler yazayım;
    - Karizmatiktir.
    - Ön konsolu harikadır.
    - Yol tutuşu 10 numara

Bu arada Türkiyenin en çok kaza yapan araba sıralamasında ilk 5 e girer. Bu nedenle 1000 TL den aşağı kasko yaptıramazsın hele birde ilk kaskonsa eyvah ki ne eyvah. Kısacası alıp zor elinden çıkarmış eski bir 1.6 XR kullanıcısı olarak alma derim kardeşim sakın alma.

• anlıyorum kardeşim. çok saol yorumların benim için değerli. citroen c3lere bakıyorum bende artık napalım. tipi 307 gibi olmasada az yaktıgı soyleniyor. ve sanırım bi sıkıntısı yok fazlaca degilmi? 16 bine bi 2005 82binde c3 buldum. donanımsal olarak normal. bide yine 2005 92binde 16v olanı buldum. full donanım. oda 16750 istiyor. bu aracların ikiside dizel. ne yapayim kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: maybe22days

anlıyorum kardeşim. çok saol yorumların benim için değerli. citroen c3lere bakıyorum bende artık napalım. tipi 307 gibi olmasada az yaktıgı soyleniyor. ve sanırım bi sıkıntısı yok fazlaca degilmi? 16 bine bi 2005 82binde c3 buldum. donanımsal olarak normal. bide yine 2005 92binde 16v olanı buldum. full donanım. oda 16750 istiyor. bu aracların ikiside dizel. ne yapayim kararsızım

C3 ile ilgili söyleyeceğim tek şey dizellerinin çok az yaktığı bana kalsa ki kendim şahsen bizzat renault da dahil fransız bırak araba almayı tuvalet kağıdı bile satın almam. Zira citroen ile peugeotların aynı fabrikanın malı olduklarını da hatırlatmak isterim.
  • EuroNcapa girin ve Astramı daha çok puan almış 307mi görün tartışmasız opel daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.