Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir depoyla istanbul da 965 km yol gittim.ortalama hız 32 km.mazot bir süre daha idare edebilirdi.depoyu doldururken ilk tık etmesinde doldurmayı kesmiştim.bu sefer tıkabasa doldurdum.bakalım 1000 km yi görecekmiyim.
    bu arada 1500 km lik ortalama hız 32 km ortalama tüketim 4,8 lt
  • Benim 1.2 benzinli ortalama 5.8 fabrika verilerine yaklaştım

Arkadaşlar yine de benzin pahalı olduğu için tüp taktırmak istiyorum sorun olur mu 1.2 araçta
  • Arkadaşlar herkese çok çok teşekkürler, darısı olmayanların başına diyorum, sizlere bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar vardır elbet, depoda kalan yakıtla ne kadar yol gidebileceğimi nasıl görebiliyorum? Smeg ekran mevcut aracımda fakat yakıt aldığım andan itibaren kat ettiğim yolu gösteriyor sürekli bir türlü bulamadım??
  • quote:

Orijinalden alıntı: redsqadron

Arkadaşlar herkese çok çok teşekkürler, darısı olmayanların başına diyorum, sizlere bir sorum olacaktı bilgisi olan arkadaşlar vardır elbet, depoda kalan yakıtla ne kadar yol gidebileceğimi nasıl görebiliyorum? Smeg ekran mevcut aracımda fakat yakıt aldığım andan itibaren kat ettiğim yolu gösteriyor sürekli bir türlü bulamadım??

smeg ekrandaki yol bilgisayar görüntüsündeki ilk kısımda yani anlık yakıt tüketiminin olduğu kısımdaki yerde görebilirsin.
  • böyle güzel bir aracın forumda bu kadar sönük olması düşündürücü.
  • bugün aracı ücretsiz olan ilk 3000 km bakımına götürdüm.kontrolleri yapıldı ve herhangi bir sorun yok
  • Bugün 1.2 Active modelini incelemeye gideceğim. Biz Zonguldak'ta kullanacağız da bilenler bilir çok yokuşludur. 1.2 sıkıntı yaratır mı? Bayide yaratmaz diyecekler ama önemli olan kullancıların tavsiyeleri. Şimdiden teşekkürler. :)
  • Yaratmasına yaratır da 1.4 dizel alsan daha çok sıkıntı yaratır,68 beygir sonuçta.Yani yapacak bir şey var mı?
    Fiyat farkı dokunmaz derseniz 1.6 vti 120 hp var ama onda da manuel seçeneği yok,otomatik vites performansı engelliyor.
    0-100 ü benim 1.2 vti 82hp ile neredeyse aynı.
    @secher

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordmustanggt2005 -- 4 Nisan 2013; 0:04:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

bugün aracı ücretsiz olan ilk 3000 km bakımına götürdüm.kontrolleri yapıldı ve herhangi bir sorun yok

Benim araç 1500 kmde ve 24 nisanda 3 ay doluyor,o tarihte mi götüreceğim bakıma?
    Önceden tarih vs almak gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

quote:

bugün aracı ücretsiz olan ilk 3000 km bakımına götürdüm.kontrolleri yapıldı ve herhangi bir sorun yok

Benim araç 1500 kmde ve 24 nisanda 3 ay doluyor,o tarihte mi götüreceğim bakıma?
    Önceden tarih vs almak gerekiyor mu?

24 nisanda götür .zira ya üç ay yada 2500-300 km de diyorlardı.bir gün önceden haber verirsin randevu alırsın.1 saatlik bir işlem zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: secher

Bugün 1.2 Active modelini incelemeye gideceğim. Biz Zonguldak'ta kullanacağız da bilenler bilir çok yokuşludur. 1.2 sıkıntı yaratır mı? Bayide yaratmaz diyecekler ama önemli olan kullancıların tavsiyeleri. Şimdiden teşekkürler. :)

ben yaratacağını zannetmiyorum ama yinede rampalı bölgelerde test sürüşü yapmanı öneririm.eğer beğenmezsen dizele yönel.68 beygir ama torkunun yüksekliği sayesinde rampalarda hiç sıkıntı yaşamazsın.eski 206 ımla 5. vitese atamadığım rampaları 5.vitesle çok rahat gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

PEUGEOT IZMIR GRUBU FILO oluşumumuza buradan devam ediyoruz.

Şu ana dek 10 adet 5008, 3 adet 3008, 2 adet 508, 1 adet 308 ve 1 adet 208+ şeklinde son şeklimizi aldık.

Katılmıcı arkadaşları bekliyoruz.

Katılım için tek koşul PEUGEOT araç sahibi olunmasıdır, herhangi bir model kısıtlaması yoktur.

FILO muza dahil olan arkadaşlar tüm BAKIM&ONARIM işlemlerinde %20 indirim ve sürekli YOL YARDIM hizmeti avantajından faydalanacaklardır.

Ayrıca dileyen arkadaşlara VALE hizmeti de sunulacaktır. (aracınızın evinizden yada işyerinizden alınıp; işlem sonunda teslim edilmesi)

İyi forumlar...

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

Sarı renk ile işaret edilenler PLAKA bilgisi beklenenler

• arkadaşlar
    araçlarınızı güle güle kullanın
    bizde 208 1.4 e-hdi active bakıyoruz
    46,000 TL fiyat aldık. kasko hariç herşey dahil fiyat. boya koruma hediye.
    sizce fiyat nasıl siz ne kadara aldınız?
    bu fiyata değecek bir araç mıdır? yorumlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechanical24

arkadaşlar

arkadaşım öncelikle bu aracı tercih ederek çok doğru bir karar verdin lakin aldığın fiyat çok yüksek.şehir neresi merak ettim.2012 model ararsan çok daha uygun fiyat bulabilirsin.2013 bile olsa bu verdikleri fiyat çok yüksek.ben 41 e aldım aralık ayında.42-43 aralığında veriyorlar diye biliyorum.istersen fiyat alabilirim senin için istanbuldan
  • Arkadaslar

2 hafta once 1.2 82hp sini aldim arac gercekten az yakiyor.3 silindir zaten acces modeli . Dogal olarak da oyle basinca koltuga yapisticak kadar guclu degil fakat gayet yeterli bir arac 30000 tl niz varsa ya 208 yada clio derim . Ben cok fazla kullaniyorum arici tup taktirmak istiyorum eksisi artisi ne olur bu isin ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mechanical24

arkadaşlar

arkadaşım öncelikle bu aracı tercih ederek çok doğru bir karar verdin lakin aldığın fiyat çok yüksek.şehir neresi merak ettim.2012 model ararsan çok daha uygun fiyat bulabilirsin.2013 bile olsa bu verdikleri fiyat çok yüksek.ben 41 e aldım aralık ayında.42-43 aralığında veriyorlar diye biliyorum.istersen fiyat alabilirim senin için istanbuldan

rakamı bursadan aldık
    2013 model siyah renk rakamı
    aynı araç 2012 model 44,500 verdiler ama ağustos çıkışlı
    yani araç neredeyse 1 yaşında
    1500 daha verip 2013 almak daha mantıklı geldi
    dün 44,500 e honda jazz fun modeline fiyat verdiler
    full donanım, cam tavan 1,4i CVT beyaz renk
    CVT şanzımana hayran kaldım ama MCP gibi vites geçişi, spor kullanım yok tamamen ekonomi...
    açıkçası kararsız kaldık
    jazz mı 208 mi? nedersiniz?

• bence iki fiyatta yüksek.istanbuldan bir fiyat alın derim telefondan
  • honda jazz cvt fun için 43.500 fiyat aldım (sigorta dahil değil)

forumda hiç 208 1.6 vti otomatik sahibi arkadaş yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neroman -- 12 Nisan 2013; 18:10:07 >
  • BEN DE KENDİ HİKAYEMİ YAZAYIM.

Bahsettiğim olaylar ANKARA'da geçmektedir. Aracım 2012 model, 208 Active eHDI, otomatik'dir.

6 nisan cumartesi günü öylesine bir uğrayalım dediğimiz Peugeot Göral bayiinden 208'i ve fiyatını oldukça beğenerek çıktık.
    Bende Hyundai Getz vardı. 2006 model, dizel, yaklaşık 88000 km'de, düz vites, 3 silindir, kristal mavi renginde...
    Bunu takasa verirsek, üzerine biraz peşin koyarsak, az da kredi çekersek olur gibi geldi.
    Fiyat aldık ve çıktık. Ertesi gün Ankara'daki Peugeot bayiilerini gezdik ve fiyat aldık.
    Pazartesi günü internetten Türkiye'deki bir kısım Peugeot bayii telefon numaralarını aldım ve yaklaşık 20 yeri aradım, fiyat aldım.
    Gördüm ki en düşük fiyatı Göral ve Tekoto veriyor. Göral bana yakın olduğundan 9 nisanda tekrar oraya gittik.
    Aracı almaya karar verdik.
    Göralın bana verdiği fiyat, trafik sigortası ve plaka masrafları dahil 42200 TL idi. (Trafik sigorta Axa sigortadan 306 TL, araç faturası 41689 TL, plakadan emin değilim ama galiba 205 TL)
    15000 TL vakıfbanktan %0,75 faiz ve 12 ayda geri ödemeli, dosya masrafsız kredi çektim. (aylık ödeme 1324 TL, ilk ödeme mayısta)
    11000 TL elimde vardı, onu ekledim.
    16200 TL Hyundai Getz'i takasa saydılar.
    1354 TL Aksigortadan kasko yaptırdım. (Peugeotun anlaşmalı olduğu şirketlerden biri. Eğer anlaşmalı şirketlerden birinden yaptırmasaydım fiyata 300 TL ekleyeceklerdi.)
    78 TL vekaletname için noter masrafı tuttu.
    414 TL aracı aldıktan hemen sonra MTV 2013 ilk altı ayını ödedim.
    150 TL bayiide park sensörü taktırdım. (orijinal değil.)
    400 TL ise 24 nisanda boya koruma, döşeme koruma, torpido koruma ve motor koruma yaptırmak için randevu aldım.(Göral bayiinde ama birlikte çalıştığı bir firma tarafından yapılacak.)
    Aracı 17 nisanda teslim aldım ve çok memnunum.

Bu hikaye ile ilgili iyi kötü yorumu olan varsa, "yanlış yapmışsın", "doğru karar vermişsin", "keşke şunu yapmasaydın", "şöyle yapsan daha iyi olurdu" veya "şunu mutlaka yapmalısın" diyecekler varsa dinlemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyifim -- 22 Nisan 2013; 23:20:15 >

• Merhaba bende bir Peugeout 208 sahibiyim. 207'mi satıp 208 aldım. SMEG ekranlı Active model sahibiyim. Merak ettiğim Active modelinde navigasyon yok. Acaba daha sonradan eklenmesi mümkün mü? Bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.