Şimdi Ara

PES 2009 Master Lig-Transfer Dönemi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
1
Favori
81.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben transferde Arbeloa'yı aldım 9'a.Silva'yı Baros'la takasta aldım.Mauro Zarate 10'a geldi.Diego 8,5'a.Darren Bent'i 13'e aldım.Lavezzi 9'a geldi.Classic Arjantin açıktı oradan Runzal'ı bedavaya getirdim.Aglabonhor 8'e geldi.Benden şimdilik bu kadar şu anda 2.sezonumun 20.maçına çıkacağım.

Edit:İmla..
    Edit 2:Aldığım Diego kaleci Diego.Genç olan Alm Rojo Blanco'dan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cellar Door -- 8 Ağustos 2009; 15:36:47 >
  • Transferde işin kolayına kaçıyorum mesela Türk milli takımındaki bi oyuncuyu editleyip tüm özelliklerini 99 yapıp daha sonra takımıma transfer ediyorum
  • Ozaman hiç zevki kalmazki bence

Oyuncular çoğaldı hepsinide geliştirmek istiyorum 2.devre değiştirsem oyuncuları aynı şekilde gelişirlermi yoksa daha azmı gelişirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rain_of_Pain -- 12 Ağustos 2009; 17:32:56 >
  • bende oynuom fenerbahçedeyim güzel bir kadro kurmaya çalışıyorum
    emre ye 9 milyonluk bir teklif geldi ve sattım yerine hamit i aldım
    volkanada 7 milyonluk geldi onuda sattım v.babacan la idare ediyorum yeni kaleci alacağım
    daha sonra takıma odonkor u obinnayı benim en çok önerdiğim oyuncular obinna ve odonkor çok süratliler ha bide emanuelson diye oyuncu var oda acayip güzel semih ve deivid gayet iyiler alex i ise satacagım hiç kosmuo yuruo güizada bi işe yaramıo
  • benim pesde trabzon olmadığı için fenerle yapıyorum 6.sezonumu oynuyorum.kadrom şöyle
    kaleci: cech
    defans: gökhan gönül-micah richards-arbeloa
    orta saha: denilson-cabaye-maxi rodrigez-gambino-hamsik
    forvet: zarate-obinna

yedekler
    kaleci:gavanon
    deafans: r.carlos-riise-anton ferdinand
    orta saha: aquilana-giovinco-s.gerarrd(liverpoollu)-odonkor-wright phillips-cuotedour-lucas
    forvet: semih-cavenhagi

gambinoyu 2.sezonda aldım muhteşem bi gelişme gösterdi.
    steven gerarrd,riise ve bir zamanlar aldığım larsson elimde patladı.müthiş bir düşüşleri var.
    cabaye denilson coutedour lucas ön libero oynatıyorum ve çok iyiler ve sürekli değerleri yükseliyor.
    carlos yaşlandı ya satıcam yada takas yaparım
    cavenhagi iyi forvet ss oynatabilisiniz.
    giovinco forvet arkası çok iyi oynar(amf - lmf - rmf)
    odonkor obinna zarate phillips koşmuyorlar uçuyorlar.

• hacım bende 2.sezondayım fenerbahçedeyim takım güzel oldu diye düşünüyom

RÜŞTÜ
    ODONKOR
    LUGANO
    ÖNDER
    ABDÜLKADİR
    LENNON
    BEN ARFA
    ANDRE SANTOS
    OBİNNA
    EWERTHON
    CHİRNE

YEDEKLER

HLEB
    NİLMAR
    ALBİN
    BEKİR
    MERT GÜNOK
    PANCRATE
    GÜİZA
    SEMİH

VE DAHA BİRÇOK OYUNCU VOLKANI 10 MİLYON EUROYA SATTIM RÜŞTÜ BELEŞTİ ALDIM ŞU AN 160 MİLYON EUROM VAR
  • Peste transfer yapmak çok zor kiralamak çok kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rain_of_Pain

Ozaman hiç zevki kalmazki bence

Oyuncular çoğaldı hepsinide geliştirmek istiyorum 2.devre değiştirsem oyuncuları aynı şekilde gelişirlermi yoksa daha azmı gelişirler.

Önemli olan oyuna sonradan aldığın oyuncunun oyunda kaldığı süre içiresinde iyi işler yapması.Örneğin 70.dakikada almışsındır ve gol atmıştır veya asist yapmıştır veya isabetli
    paslar verip şutlar çekmiştir o zaman o oyuncun 90 dakika oynayıp nasıl gelişiyorsa aynı gelişimi gösterir.Ben hep bu şekilde geliştiririm oyuncumu.Gücü artmaya başladıkca zaman zaman ilk 11 de de oynatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rain_of_Pain

Ozaman hiç zevki kalmazki bence

Ya da kısaca şöyle izah edeyim.Oyuncuyu 90.dakikada da oyuna alsan bile maç sonu oyunculara verilen puanlamarda oyuncun 7.0 puanın almış ya da üzerine çıkmışsa iyi gelişir
  • Arkadaşlar kurulabilecek yetenekli ve gelişen bir kadroyu aklıma geldiğince yazayım. (Yanlız klasik oyuncuları dahil etmiyorum bu statüye, gerçekçilik kayboluyo bana göre)

-----------------------------Diego------------------------------

Gökhan gönül--------A.Ferdinand--------Luisao-------Taiwo

-------------------------------M'bami----------------------------

M.Zarate---------------------------------------------------Silva

------------------------------Arda--------------------------------

-------------------Semih--------------Agbonlahor--------------

Ayrıca bunları da deneyin
    -Nilmar (FW)
    -Ben arfa (FW)
    -D.Bent (FW)
    -Vargas
    -Lavezzi (FW)
    -Benzema
    -Hamit
    -Halil
    -Lucas
    -Kompany
    -Odonkor
    -Akinfeev
    -Diego
    -Ribery
    -Giovinco
    -Nasri
    -Walcott
    -Nani
    -Agüero

şu an aklıma gelenler bunlar....

• halil'i liverpoll'da almıştım. ligde 1.5 sezon boyunca hep oynattım. çok iyi bir gelişme kaydetti.

babel'i ilk sezon sonunda 17.500 'e sattım. gerrad sattım(keşke satmasaydım. alonso yerini dolduramadı)

tam 3. sezona geçtim. pc'ye fomart attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiat palıo

halil'i liverpoll'da almıştım. ligde 1.5 sezon boyunca hep oynattım. çok iyi bir gelişme kaydetti.

babel'i ilk sezon sonunda 17.500 'e sattım. gerrad sattım(keşke satmasaydım. alonso yerini dolduramadı)

Format attırsan bile master lig bilgilerinin kayıtlı olduğu dosyayı saklayabilir formattan sonra tekrar yüklerdin ve kaldığın yerden devam ederdin master ligine
  • İşin ustası oldukça sıkmaya başlıyor Master Lig çünkü her türlü 25 - 30 puan fark atıyorsun lig sonunda en az 120 - 140 arası da gol atmış oluyorsun (kendi adıma konuşuyorum).Gol rekorum 155 (Oyunu 5 dakikalık oynuyorum).Bu güç dengesini eşitleyebilmek için üşenmedim tüm takımların gücünü Editleyip normal ölçülerde arttırdım baya zamanımı aldı ve az da olsa değdi buna.Şu an Manchester Unıted ile oynuyorum 3.sezondayım.Yine rahat şampiyon olsamda en azında çok abartı gol atmış olmuyorum sezon sonunda.Hatta 2.sezonda İnter e elendim B 1 kupasında.Umudum PES 2010 Master Lig de aynı rahatlığı yaşamamak tadı o zaman çıkar diye düşünüyorum.Oyudan tat almak için uyguladığım bir diğer yöntem ise abartı transferler yapmamak yani çok güçlü elemanlardan kaçınmak. Şu an ki kadrom şöyle :

1- Van Der Sar
    2- Ferdinand
    3- Vidic
    4- Evra
    5- Gosling
    6- Scholes
    7- Park Ji Sung
    8- Nani
    9- Giggs
    10- Rooney
    11- Owen

Yedeklerim: Prödl,Police,Rami,Nestor,Mellberg,De Jong,Taraabt,Obertan,Anderson,Campbell,Berbatov,Danny Welbeck,Wiltord,Dong,Tom Heaton,Calzair,Buzo,Solimar

• transfer çok zor yav peste
  • Benden de bir tavsiye oyunda bayern,werder fln olmadığı için oyunu ilk açtuğınızda ribery,lucio,diego,demichelis,sagnol fln boşta ilk transfer arasında bu oyunculara bakmanızı öneririm,ayrıca lig açarken her zaman birkaç ligden bazı takımlar oyunda yok mesela bn de tothennam ve bordeux yoktu yani oradaki modric,cavenaghi gibi oyuncularda boştaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pesci60

quote:

Orijinalden alıntı: fiat palıo

halil'i liverpoll'da almıştım. ligde 1.5 sezon boyunca hep oynattım. çok iyi bir gelişme kaydetti.

Format attırsan bile master lig bilgilerinin kayıtlı olduğu dosyayı saklayabilir formattan sonra tekrar yüklerdin ve kaldığın yerden devam ederdin master ligine

şimdiki master ligdaha güzel :D

• arkadaşlar lennon ve özllikle odonkor çok genç olmamasına rağmen müthiş gelişiyorlar.aslında zaten hızlılar ama top sürme hızları 95e dayanıyor.villa,ronaldo,messi gibi uçuk fiyatlı oyunculardansa hleb,lennon,odonkor,pennant gibi ucuz ve hızlı oyuncular üstüne bir kadro kurarsanız hem oyun hızlandığı için daha zevkli oluyor hemde sırtınız yere gelmiyor.
  • rüştü
    barzagli
    ferdinand
    chıvu
    bonera
    cisse
    arda turan
    c.ronaldo
    yattara
    larsson
    obinna

yedekler

hakan arıkan
    mıhajlovic
    diego
    delgado
    holosko
    qarizma
    rıcardınho
    yakkamoz
    jedusa
    adebayor
    crespo < bu akşam göndericem çok yavaş :)
    pique

kadro bu.. obur oyuncuları yazmadım :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimceran

rüştü
    barzagli
    ferdinand
    chıvu
    bonera
    cisse
    arda turan
    c.ronaldo
    yattara
    larsson
    obinna

yedekler

hakan arıkan
    mıhajlovic
    diego
    delgado
    holosko
    qarizma
    rıcardınho
    yakkamoz
    jedusa
    adebayor
    crespo < bu akşam göndericem çok yavaş :)
    pique

kadro bu.. obur oyuncuları yazmadım :))

arkadaşım söyleyeceğim şey kötü birşey gibi gelebilir ama bu hemen hemen hepizin yaptığı bir yanlış.birincisi hakan arıkan ve c.ronaldo gibi oyuncular aynı anda kadronda bu gerçekçilik falan bırakmamş oyunda.ikincisi hangi takımı seçtiğin belli değil yani seçtiğin takım 100% değişmiş.3.ü ronaldo ferdinand gibi yıldızları alıp sonrada sürekli kazanıyorum oyun çok sıkıcı diyoruz.aslında bunu hepimiz yapıyoruz.oyunun mantığını yok ediyoruz.yanlış anlamayın lütfen bu sadece benim görüşüm.

• kimsenin oyununa karışmak istemem ama master lig'in tadı "default players" ile çıkar.başlarsın ximelez,minanda,ordaz,hamsun gibi dandik oyuncularla,zamanla kimisi gelişir yıldız olur,kimisi 5 para etmez takas yapar kurtulursun.kısıtlı bütçeyle oyuncu alır,kiralarsın.oyuncuların çoğu dandik olduğundan takım oyunuyla maçları kazanmaya çalışırsın.zevki burdan çıkar. en iyi oyuncuları aynı takım altında toplamak,her oyunu kolayca kazanmak yalnızca beni oyundan soğutur.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.