Şimdi Ara

PCİ-E Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde gigabyte g41m-combo anakart ve 1 GB HİS 4650 PCI EXPRESS ekran kartı var.
    6 gb ram ve intel pentium dual core 3.20 ghz işlemci mevcut.
    PSU: Everest 230v

Sorunum ekran kartı kaynaklı. Ekran kartını başka anakartlar da denedim çalışıyor. Daha önce bu anakartta da çalışıyordu fakat ne olduysa artık görmüyor.Slotta mı sorun bilmiyorum bilgisi olan yazabilirse sevinirim arkadaşlar.

• alpsyr A kullanıcısına yanıt
    Çalıştığı bilgisayarın PSU u ile deneme şansınız varsa ve onunla çalışırsa en azından PSU yu seçeneklerin içinden çıkarmış oluruz. Ram de büyük ihtimalle en az 2 parça,kendi sisteminize hepsini değil tek bir parça ram i takarak denerseniz bu da sonuca yaklaşma konusunda faydalı olacaktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: digimonster

Çalıştığı bilgisayarın PSU u ile deneme şansınız varsa ve onunla çalışırsa en azından PSU yu seçeneklerin içinden çıkarmış oluruz. Ram de büyük ihtimalle en az 2 parça,kendi sisteminize hepsini değil tek bir parça ram i takarak denerseniz bu da sonuca yaklaşma konusunda faydalı olacaktır...

Cevabınız için teşekkürler fakat çalışan psu ile denemiştim yine fayda etmedi. Ramler parça parça evet tek parça olarak 4 farklı ram de denedim 1 - 2 gb şeklinde tek tekte taktım fakat yine olmadı :(
  • #güncel
  • psu değiştirdi iseniz kasanızda başka bir ekran kartı deneyin o da çalışmazsa pci slotunda arıza var demektir.
    Tabi pci slotunu da iyice temizleyin,içindeki diş yuvalarında bir deformasyon var mı inceleyin iyice.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

psu değiştirdi iseniz kasanızda başka bir ekran kartı deneyin o da çalışmazsa pci slotunda arıza var demektir.
    Tabi pci slotunu da iyice temizleyin,içindeki diş yuvalarında bir deformasyon var mı inceleyin iyice.

Slotta arıza var ise bir çözümü varmıdır peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpsyr

quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

psu değiştirdi iseniz kasanızda başka bir ekran kartı deneyin o da çalışmazsa pci slotunda arıza var demektir.

Slotta arıza var ise bir çözümü varmıdır peki?

bilemem görmek lazım.ufak bir lehim atığı vardır 2 dk. da hallolur,derin bir çatlak vardır anakartta asla tamir olmaz.Siz temizliğini yapıp varsa kamera ya da büyüteç ile bir bakın bir terslik görünüyor mu.
    bunun yanında anakartı da kontrol edin,kondansatörlerde patlak akan var mı,ya da herhangi bir yerde yanma kararma gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.