Şimdi Ara

PC topluyorum, ana kart kalsın mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi pc topluyorum. Aşağıdaki bileşenleri almayı planlıyorum. 8GB Ram ve Gigabyte GA-Z77M-D3H anakartım var hali hazırda. Anakartı değiştirmezsem alacağım ekran kartı/işlemciyle vs. sıkıntı olur mu merak ediyorum. Cevaplarsanız sevinirim.

PC topluyorum, ana kart kalsın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cita123 -- 18 Kasım 2015; 10:51:12 >

• Anakartınıza uyumlu işlemciler i5/i7 3xxx ailesi, dolayısıyla o islemciyi takamazsınız
    Ya 2.el den bulacaksınız ya da mevcut anakartınızı satıp yeni sokete geçiş yapacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coMMann

Anakartınıza uyumlu işlemciler i5/i7 3xxx ailesi, dolayısıyla o islemciyi takamazsınız
    Ya 2.el den bulacaksınız ya da mevcut anakartınızı satıp yeni sokete geçiş yapacaksınız

Peki bu anakartına uyumlu önerebileceğiniz bi işlemci var mıdır?
  • O.c ile aranız varsa herhangi bir 3xxxK ibareli i5/i7 alabilirsiniz, yoksa k lı olmayanlar da işinizi fazlasıyla hocam
    Not:Kolay kolay bulunmuyor, olanlar da uçuk fiyat zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coMMann -- 18 Kasım 2015; 15:46:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cita123 C kullanıcısına yanıt
    Artık I5-3xxx ve I7-3xxx serisinin sıfırını bulmak zor. Üstelik meretler daha yeni nesil I5-4xxx ve I7-4xxx serisinden bile pahalı neredeyse.

Şunları bulabildim sıfır olarak.

615 TL = I5-3340 (jticaret,webdenal)
    780 TL = I5-3570 (gold)
    718 TL = I5-3570K (gold)
    1048 TL = I7-3770 (gold)
    1372 TL = I7-3770K (gold)

İkinci eli de böyle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.