Şimdi Ara

PC Komutlara cevap vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hikaye şöyle.Win 7 64 bit OS yüklü iken birgün PC kapadim ve tekrar açmaya calistigimda bios dan gelen sesler gelmedi ve siyah ekranda kaldim.PC içini temizledim ramleri sokup taktim.Bu yöntem ise yaradi.Beni 2 yil daha götürdü.Yilbasinda win 8.1 yukledim.2 hafta sonra ayni sorunla karsilastim.Win 7 yüklü iken de sorun arada bir geliyordu ayda 1-2 kere diyelim.Bios pilini değiştirdim.3-4 gun sorunsuz calisti.Simdi PC aciliyor ancak choreme da bir site acinca tepkisiz kaliyor.Site yüklenmiyor.İşlemi sonlandiriyorum tekrar deniyorum sonuç değişmiyor.Win 8.1 tekrar kurdum.Düzeldi gibi gorundu.Birkaç saat sonra yine tepkisiz kalmaya başladı.Ayni sorun devam ediyor.Sistem özellikleri şöyle :
    Sapphire pure crossfirex 790gx
    Ati hd 4890 oç edition
    Corsair 4 GB ddr2 RAM
    AMD phenom ıı x4 940 be işlemci
    PC 5-6 yillik galiba tam hatirlamiyorum ne zaman aldim.:)
    Deneyimli arkadaşlardan fikir almak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BIOS güncellemesi denedin mi?
  • PC web sitelerine cevap vermediği için güncel bios u indiremiyorum.Yani denemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteCehre

PC web sitelerine cevap vermediği için güncel bios u indiremiyorum.Yani denemedim.

Bir arkadaşından, olmadı bir internet cafe'den indir ,USB'ye yükle ,getir ve dene.

Hatta eski BIOS sürümlerini de indir. Yenisi olmazsa eskilerini de denersin.

Hep diyorum, yine tekrarlayayım: BIOS'un eskisi yenisi olmaz. İyi çalışanı, çalışmayanı olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.