Şimdi Ara

pc kapanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar merhaba benim bilgisayarim oyun oynarken kapanıyor ve bir süre acilmiyor acildigi zamanda bir anda kapanıyor ilk başta sorun psu sandım ve değiştirdim ama sorun devam ediyor şimdi aklıma termal macunu değiştirmedim aklıma geldi sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
    bilgisayarin ozellikleri:
    Asus rx 480 4 gb ekran kartı
    msi b150m gaming anakart
    Hyperx 8 gb ram
    Intel i5 7600 cpu
    Zalman z3 kasa
    fsp 750 w psu (gold)
    1tb harddisk
    128 gb ssd

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba öncelikle sıcaklıkları kontrol edin cpu veya gpu sıcaklıkları normal ise el ile güney köprüsünde ki sıcaklığa bakın el yakacak şekilde mi bunlarda bir anormallik görmüyorsanız ekran kartını söküp onboard üzerinden bir süre kullanın sorun çözülürse ekran kartı devam ederse anakarta yoğunlaşarak sorunu bulabilirsiniz sorunu çözemezseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • abak.tarik kullanıcısına yanıt
    sıcaklıklar normal gibi duruyor ekran kartı yükte 55 60 derece işlemci yükte 75 derecelere kadar çıkabiliyor sorun işlemci sıcaklığından kaynaklanıyor olabilir mi?

• 90 dereceleri görüyorsanız kesinlikle 100e de çıkıyordur olması muhtemel cpu temp programı ile kontrol edebilirsin oyundayken
  • Hwmonitor ile sıcaklık değerlerine detaylı bakabilirsiniz

• tabikide bu ısı sorunu bilgisayarin açılmasını engeller mi çünkü çok nadir açılıyor

• simdi sıkıntınin neden kaynaklanabilecehini buldum galiba bilgisayari acıyorum yük altına alıyorum(oyun) sonra oyunu kapandıktan 1 dakika sonra kapanıyor sorunla ilgili bir işaret olabilir mi

• Dikkatli bir termal temizlik sonrası tekrar gözlemleyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.