Şimdi Ara

pc im için uygun sanal bellek ayarı yardım !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarım 512 ram 256 ekran kartı sro oynarken sanal bellek ayarını değiştirdinmi biraz daha rahatlıyor diye duydum ayarı ne yapmam gerekiyor ve nasıl yapmam gerkiyor yardım ederseniz sevinirim!

• bilgisayarım>ozellıkler>gelısmıs>performans>gelısmıs>en altta degıstır var uste 500 alta 1000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShupaR -- 2 Ağustos 2008; 0:06:41 >
  • Bılemıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ShupaR

bilgisayarım>ozellıkler>gelısmıs>performans>gelısmıs>en altta degıstır var uste 500 alta 1000

vistada'da böylemi?
  • ram miktarının1.5-2 katı gibi ayarla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1 HiT u DowN

quote:

bilgisayarım>ozellıkler>gelısmıs>performans>gelısmıs>en altta degıstır var uste 500 alta 1000

vistada'da böylemi?

vısta karısık bıraz ıstersen buradan goz at
    http://windowshelp.microsoft.com/Windows/tr-TR/help/89ca317f-649d-40a6-8934-e5707ee5c4b81055.mspx

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 1 HiT u DowN

quote:

vistada'da böylemi?

vısta karısık bıraz ıstersen buradan goz at
    http://windowshelp.microsoft.com/Windows/tr-TR/help/89ca317f-649d-40a6-8934-e5707ee5c4b81055.mspx

Off lanet olsun vistaya zaten performansı xp ye göre daha çok kullanıyor bide karma karışık.Neyse bende değiştirmem artık sağol genede

• eh, peki ne işe yarayacak ? yani loader falan kullandığımızda pc daha mı rahat olcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D1Z0 -- 2 Ağustos 2008; 1:03:33 >
  • bu konu yanlış yerde donanımla alakalı bir sorun bu

sanal bellek yükseltme ile sadece hdd nin üzerine düşen görev biraz daha artıyor bu belki oyunda biraz rahatlamaya sebeb olur fakat fazla değil ram alın daha iyi.
  • vay 1500 kusurlerdeydi. max 3500 kusur. bende 2500 yaptim makina çoştu acaip hizlandi... paylaşim için teşekkürler de bi sorun çikarirmi acaba...
  • Bu ram yükseltme olayı; ram yetersiz kaldıgı zaman hdd üzerinde ayrılan bi kısımdan destek alıyor.Fakat oyun zaten hdd üzerinden gerek data olsun gerek media olsun bir cok pk2 dosyasını kullanıyor.Hddnin zorlandığı şu sıcak yaz günlerinde yapacağımız bu işlem performansı cok da etkilemez.
  • bilmiyorum benim p4 1.7 işlemci 1 gb da ram var (8 yillik makina ) 1500 kusurdan 2000 e çikardim alt tab ve win+d geçişlerinde baya hizlandi ama işlemciye zarar verirmi acaba ?
  • arkadaşım pek bi faydası olmaz

sanal bellek demek ram yetmediği zamanlarda hdd nin ram gibi kullanılması demektir

fakat hdd ram e göre kat kat kat daha yavaş olduğu için
    ramin yerini asla tutmaz

o yüzden çoook büyük boyutlarda ayarlamak sadece hdd nin alanında daha fazla yer kaplanmasına neden olur

çok büyük tutulması gerekli değil

ama azda olsa mutlaka olmalı çünkü olmazsa ram yetmediği durumlarda pc yükünü aktaracak bir yer bulamıyor buda donmalara rest atmalara sebep oluyor :)
  • bnm 128 ekran kartı 512 ramdı bgn 1 gb ram aldım sro çok daha fazla rahatladı OHBEE
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.