Şimdi Ara

Pc İlk O/c'u Gördü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normalde Pek Sevmesemde VE Hiç Bilmesemde Dayanamadım o/c yapayım dedim şimdi
    q9300
    ex38-ds4
    Kingston 2X2 HyperX 800 ram
    en8800gt ekran kartı vs vs
    neyse o/c ettim ama hiç bilmeden :) ne denk gelirse
    Şimdi Nasıl Yaptıgımı Söyleyeyim Sizce Bu Dogru Olmuşmu Olmamışmı Bir Söyleyin
    Öncelikle Voltajı Autoda Bırakdım!
    C1E,USB vs kapadım
    7.5 Olan Çarpana FSB'yi 400 verdim
    Ram Manuel Deyip 2.00D seçtim
    Timingleride 5-5-5-15 yaptım
    Şuanda 3.0 Ghz'de açıldı pc böylece kullanıyorum ama yanlış birşey yaptımmı veya eksik birşey yaptımmı bilmiyorum
    sizce yanlış yaptıgım birşey veya birçok şey varmı
    yoksa iyi yapmışmıyım ?

• Gayet iyi yapmışsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: YasiKa

Gayet iyi yapmışsınız

yasin msndeki yardımların için ayrıca teşekkür ederim sağolasın
  • sen zaten herşeyi kapmışsın
  • Nası herşey düzgün YasiKa Oc yapılırken voltaj auto'da bırakılırmı? Bırakılmaz Fazla verildiğinde işlemci hasar görebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arinc_3222

Nası herşey düzgün YasiKa Oc yapılırken voltaj auto'da bırakılırmı? Bırakılmaz Fazla verildiğinde işlemci hasar görebilir.

auto'da bırakmayayımmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: carouserm

quote:

Nası herşey düzgün YasiKa Oc yapılırken voltaj auto'da bırakılırmı? Bırakılmaz Fazla verildiğinde işlemci hasar görebilir.

auto'da bırakmayayımmı ?

ilk önce autoda açtır zaten yapmışın sonra autoya yakın bir manuel voltajla açtırmayı dene. aynı işlemciye bende 400 vererek 3,0 a çıkardım 1,28 verdim önce arasıra takılmalar oldu sonra 1,3 verdim şimdi sorun yok.En iyisi benim gibi 1,3v ver hiç uğraşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreonal69 -- 22 Haziran 2008; 2:17:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreonal69

quote:

Orjinalden alıntı: carouserm

quote:

auto'da bırakmayayımmı ?

ilk önce autoda açtır zaten yapmışın sonra autoya yakın bir manuel voltajla açtırmayı dene. aynı işlemciye bende 400 vererek 3,0 a çıkardım 1,28 verdim önce arasıra takılmalar oldu sonra 1,3 verdim şimdi sorun yok.En iyisi benim gibi 1,3v ver hiç uğraşma

anladım kardeşim
    Ama zaten autoda 1.31 veriyor dünden yana böyle kullanıyorum genede manuel vermem lazım herhalde

• Kesinlikle manuel yap. Auto tehlike
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nirv

Kesinlikle manuel yap. Auto tehlike

tamam şimdi 1.3V manuele aldım
  • Ramlerinin orjinal timingleri ne? 800Mhz ise 4-4-4-12 olması lazım. Eğer öylesye boşuna timingleri yükseltme 4-4-4-12 de dursun... Yok defult 5-5-5-15 se sorun yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: adilazimdegilx

Ramlerinin orjinal timingleri ne? 800Mhz ise 4-4-4-12 olması lazım. Eğer öylesye boşuna timingleri yükseltme 4-4-4-12 de dursun... Yok defult 5-5-5-15 se sorun yok...

normalde 5-5-5-15 dostum
  • ss yokmu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.