Şimdi Ara

PC Açılıp 2 Saniye Sonra Güç Kesiyor Acil Yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
4.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Baska bir power supply var ise birde öyle dene. Ayrıca kasa ve işlemci değişmişsin sanırım. İşlemci pinlerini kontrol et ve işlemcinin sağlam olduğundan emin ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinKy -- 11 Nisan 2020; 18:28:36 >
  • Şimdi bişey dikkatimi çekti. Anakart demişsin. Z270 pro carbon ama işlemci 9. nesil i5 9600K. Anakartın 9.Nesil işlemci uyumluluğu yokki o işlemci ile anakart çalışsın. Anakartın ancak 6.ve 7. Nesil işlemcilerle calışır.
    https://www.msi.com/Motherboard/z270-gaming-pro-carbon.html

Supports 7th / 6th Gen Intel® Core™ / Pentium® / Celeron® processors for LGA 1151 socket

Senin İ5 9600K ile kullanabilmen için anakartını değişmen gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinKy -- 11 Nisan 2020; 18:37:50 >
  • WinKy kullanıcısına yanıt
    Nası ya ondan mı acaba 🙀🙀🙀 hiç aklıma gelmedi bende senin az önceki yorumuna cevap yazıyordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alpaqu kullanıcısına yanıt
    Eski işlemcini tak kullanmaya devam et. Yeni anakart alınca i5 9600k yı takar o zaman kullanırsın. Şu durumda baska yapabileceğin bişey yok.
    Uyumsuz ise bile bu şekilde mi tepki verir sistem açılmayarak hadi uyumsuz sun kardeşim açıl ve deki ben uyumsuzum biz de anlayalım acaba kapanması bu nedenden dolayı mı başka bi sebep olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpaqu -- 11 Nisan 2020; 18:43:44 >
    Anakartının uyumluluğu yok hocam nasıl çalışsın. İşlemciyi yakmamak için anakart kapatıyor kendini. Gayet doğal bir durum.
    Gerçekten hiç aklıma gelmedi sabahtan beri kanser oldum hiç ihtimal dahi vermedim bu duruma hep z270 iyi bi ana kart deyip duruyordum

• Malesef öyle anakartın soket uysa bile chipset uyumsuzluğundan anakart değişmek gerekiyor. z370 yada z390 anakart almanız gerek.

Hatta z390 alırsan performance acısından daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinKy -- 11 Nisan 2020; 18:52:30 >
    https://www.msi.com/Motherboard/support/Z270-GAMING-PRO-CARBON#support-cpu

Adam aşırı dikkatli valla sorun bu tabiki ,ben sana boşuna sormadım 7400 lazımdı diye benim board desteklemiyor ,hiç bir board desteklemiyor bunlardan zaten ,sen nasıl o cpu yu satın alıpta boardu es geçtin
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Aga ben hep ana kartıma güvenerek yola çıktım ne bilm bole gotluk yapacağını 😀

Valla herhalde öyle olacak bu 1151 soket Olayı devam ediyor sanırım 9. Nesilde de şimdide bide soket uyumsuzluğundan kriz geçirmeyelim 1151 almamı mı tavsiye edersin

• Aksoy601 A kullanıcısına yanıt
    Forum Destek'ten adminlere mesaj yazmalısın.
    Sorunuzu anlamakda zorluk çektim. 6 7 8 9 nesillerin hepsi 1151 soket. Fakat yeni işlemciler ile birlikte anakart chipsetleride değişiyor. Örneğin z170 chipset ilk zamanlar sadece 6 nesil destekliyordu sonrasında fw update ile 7 nesil desteği dahil oldu. Bu durum tamamen chipsetlerden kaynaklı. Siz 9 nesil işlemci kullanıcam diyorsanız z370 yada z390( ki benim önerim z390) chipsetli bir anakart almanız gerek. z370 chipsetli bir anakart alırsanız anakartın fw güncellemesi yapmanız gerekebilir. Hepsi en son cıkan fw atılı bir sekilde gelmiyor ama z390 chipsetli bir anakart alırsanız. 9 nesil için özel cıkarılmıs bir chipset. Performance acısındanda verimli olur. Acizane öneridir.

Ben asus rog z390 xi extreme anakart ile 1151 i9 9900K kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinKy -- 11 Nisan 2020; 21:16:27 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.