Şimdi Ara

Passat ve Mondeo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki araca da daha önce hiç binmedim. İncelemeleri izlediğimde ise Mondeo'nun konfor ve yalıtım açısından Passat'tan ileri olduğunu duydum. Her iki araca da binen(güncel kasalar dikkate alınırsa çok daha iyi olur.) kişiler acaba konfor ve yalıtım konusunda hangi aracın daha ileride olduğu hakkında yorum yapabilir mi?
    Passat'ın bu kadar tercih edilmesinin sebebi gerçekten sadece marka algısı mı yoksa gerçekten de sınıfındaki diğer araçlara göre her konuda üstün mü?

• Forumda yazanların birçoğunun ehliyeti bile yoktur. Az gördükleri arabaları (lüks sınıflar hariç) her gün gördükleri araçlardan daha kaliteli sanırlar ve sürekli överler dururlar.Görmek diyorum çünkü sadece dış görünüşe göre karar verirler. Ne yazık ki gerçek dünya bu arkadaşların düşüncelerinden çok farklı.
    Buradaki yorumları çok ciddiye almamak lazım.
    Valla yıllardır forumda gördüğüm hep tutulmayan arabalar övülüyor
    Bir ara chevrolet, bir ara mazda, bir ara alfa öneriliyordu sürekli.
    Passat mı, mondeo mu diye sorana mondeo cevabı gelmesi şaşırtmıyor forumda

Konuya cevap olarakta mondeo, passatın yanında affedersiniz ama kalas gibi kalıyor, gerek içi gerek dışı..Hiç mi göz, nizan yok arkadaş.
    Mondeo daha kaliteli, konforlu, daha sessiz. Ama iş almaya gelince mondeo nun çok büyük handikapları var. Kullanışlı bir araç değil. Kocaman motor kaputu var. Aracın uzunluğuna bakıyorsun, passattan 10cm uzun. İç mekana bakıyorsun daha dar. Bagaja bakıyorsun, 429litre. Rezalet. Aynı zamanda daha ağır. Ağırlık = hantallık, yüksek tüketim, daha keyifsiz sürüş vs. Mondeo almanın pek bir mantığı kalmadı.

Ford yeni focusta yaptığını mondeoda da yapmalı.
  • Valla otomobil incelemeleri yapan adamlardan ben de aynısını dinledim. Passata bindim de Mondeoya binmedim o yüzden karşılaştırma yapamam.
    Mondeoda bi ara dizel otomatik seçeneği yoktu, o bir eksiydi.
    Bir de 160 ps benzinlisi 10lt'den aşağı yakmıyor diyolardı, gerçi şimdi lpg takılabiliyor..
    VW= marka algısı (alman vs ) ikinci eli iyi, derken yıllardır çok satar.
    Mondeonun tek eksisi bu sebeplerden dolayı daha az piyasada olması sanırım.
    Yoksa Passata göre üstün yönleri vardır illaki. Passatın da mondeoya göre...
    Forumda defalarca konuşulmuştur sanırım...
  • Passat'a binince mondeo'nun bu piyasadaki varligini sorgulayacaksin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Passat tercihinin sebepleri motor-şanzıman kombinasyonları ve ülkedeki alman algısı. Diğer her konuda Passat, Mondeo'nun getir götürünü yapar. Aksini iddaa eden Passat'a ev parası bayılıp Mondeo kullanmayan fanboylardır.
  • bazı olgular göreceli değildir, öznel yoruma kapalıdır. bu konuda öyle. iki kere iki = passat
    passat kullanıcısı olmasam da bunu yazabilirdim, neyse uzatmayayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisine de bindim, mondeo 'nun yol tutuşu, sürüş zevki yeter. Mondeo varken passata hayatta para vermem.

• Passat daha "ince" bir araç. Daha ince işçilik ve ince düşünulmüş detaylarla uretilmis bir otomobil. Ozellikle iç mekanda.

Mondeo ise surus dinamikleri ve hissiyat acisindan öne cikar bunun disinda passata ustun herhangi bir yani yok bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat mondeonun getir goturunu yapar. Net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mondeo'nun yalıtımı önde olabilir ancak ne yazık ki iç mekan tasarımı hoşuma gitmiyor. O kadar düz plastiği ön konsolda sürücünün gözüne sokacak şekilde koymak yerine başka bir tasarım dili tercih edilebilirdi, direksiyonu da kaba biraz. Bunun da sebebi aracın Amerika ayağı Fusion'dan anlaşıldığı üzere Amerikalılar plastiğe alışkınlar. Bir de gösterge paneli yarı-hayalet olmasına rağmen tasarımı garip, daha zarif veya sportif yapılabilirdi.

Ancak bunlardan hariç olarak çok iyi araçtır, buna sözüm yok.
  • Ford mondeo ilk etapta düşük hacim ve otomatik seçeneğini getiremedi. Fakat getirdikten sonra da mondeo üretimden kalkacağı haberleri nedeniyle kimse güvenip almadı. Ben Ford bayisine gittiğimde artık mondeo gelmeyeceğini söylemişti. Eski bir Ford kullanıcısı olarak bana göre mondeo daha üstün bir araç. Vw grubunun elektronik muhabbetl fazla kimi bu durumu sever kimi sevmez.

• Mondeo surus kalitesi, konforu ve direksiyon hissi goz onune alindiginda Passattan daha iyi. Passat 1.6 dizel otomatik kombinasyonuna sahip oldugu icin satiyor. Mondeo Dan daha iyi oldugu icin degil. Genel olarak passatin motor sanziman varyasyonlarinin fazlaligi on plana cikariyor araci.

Passatta 1.4, 1.5 , 1.6 , 1.8 ( eskiden ) , 2.0 ve hepsi manuel Veya otomatik olabiliyorken, Mondeo 2.0 dizel otomatikle satilan bir arac. Bu yuzden tabiki cok satilamiyor, daha kotu oldugundan degil.

• Burayi dinleseydim passat almayıp bugün 25bintl zararda olurdum. ilk şahsi arabam iyikide aldim 🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mondeo güzeldir iyidir ama alinmaz. Adamlar 1.6 dizel otomatik getirmedi. Koskoca d sinifi araba al 6 ileri manuel olsun. Zaten kimsede almadi. Dalga gecer gibi 1700kg arabayı benzinli satacaklar oldu alır millette. Kim 10lt yakan arabaya para verir. Ancak amerikada satar. Fordun satış politikası hep yanlışlarla dolu. Kimse bir cuval parasını iyi yil tutuyor diye çöpe atmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

Passat tercihinin sebepleri motor-şanzıman kombinasyonları ve ülkedeki alman algısı. Diğer her konuda Passat, Mondeo'nun getir götürünü yapar. Aksini iddaa eden Passat'a ev parası bayılıp Mondeo kullanmayan fanboylardır.
    Aynen hocam kesinlikle öyle Passata 8 ay önce 260 TL ev parası bayıldım , 1.5 TSI elegance verdiler elime al git dediler , dünde galerici arkadaş 430 bin TL teklif etti halbuki Mondeo alicaktim hem üretimi durdu hem tutulmuyor hem forumun satış rekoru kırmış aracı tüh nasil hata ettik yahu anlatamam halbuki mondeo alıcaktık hem çok yakıyor yaktığı gibi gitmiyor malzeme kalitesi olarak passattan 10 kat yol tutuş olarak 8 kat sessizlik olarak 6 kat üstün değerdi be bence kar ettirmeseydi ah ah hata ettik neyse akşam akşam fanboyda olduk . Neyse sağlık olsun Allah akıldan etmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrankGallagherx -- 3 Eylül 2020; 21:45:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Aynen hocam kesinlikle öyle Passata 8 ay önce 260 TL ev parası bayıldım , 1.5 TSI elegance verdiler elime al git dediler , dünde galerici arkadaş 430 bin TL teklif etti halbuki Mondeo alicaktim hem üretimi durdu hem tutulmuyor hem forumun satış rekoru kırmış aracı tüh nasil hata ettik yahu anlatamam halbuki mondeo alıcaktık hem çok yakıyor yaktığı gibi gitmiyor malzeme kalitesi olarak passattan 10 kat yol tutuş olarak 8 kat sessizlik olarak 6 kat üstün değerdi be bence kar ettirmeseydi ah ah hata ettik neyse akşam akşam fanboyda olduk . Neyse sağlık olsun Allah akıldan etmesin

Alıntıları Göster
    çoğu söylediğiniz şeylerin cevabını ilk cümlemde verdim neden alıntı yaptınız anlamadım. gemi gibi kasanın çekmesi için en az 2 litre gerekli, bizim ülkenin şartlarında 2 litre motor biraz hayal oluyor sizin de dediğiniz gibi 1.5 motor olan aracı tercih etmişsiniz aklı olan da zaten o yolu tercih eder. konu sahibi hangisini almak mantıklı dememiş, sadece karşılaştırma yapmış.

• Şu aşamada Mondeo sıfır alınmaz.

2015-16 1.5EB modelleri 200.000TL altına bulunabiliyor ve güncel kasa donanımlı D-segmentler arasında ikinci eli 200 altına bulunabilen tek araba olabilir.
  • Ben olsam degil Mondeo, SUV olmayan hic bir ford dusunmem artik.

Ford en buyuk pazari Amerika'da Mustang disinda hic bir binek arac satmiyor artik. Bu ne demek ? Su an satilsada Turkiye'de, arge yatirimi cok cok dusecek, yakinda tum binek araclarin fisini cekebilir demek Ford dunya capinda...

Passat guvenli tercih bu acidan. Ikinci el degerini korumasi garantili.
  • Bu devirde 0 mondeo almak aptallık olur. Deli gibi yakar satilmaz az kazandırır vb. Ben yeni 508 aldım 120 üzeri hizlarla antalya ankara yaptım 4.5 litre yaktı. Aldım 50bin kar bıraktı daha ne olsun. Su an 2019lari sifirindan 60bin daha ucuz. Passat superb gibi 2019u sıfırından pahalı değil yani en alınabilir D sınıfı araba şu an.

• D segmenti bir aracı kimse manuel almaz.Aynı şekilde d segment bir araç benzinli alındığı taktirde ortalama tüketim 9-10 litrelerde gezer.Kısaca 1.6 dizel ve otomatik seçeneği olmadığı için kimse mondeo almadı.
  • Mondeo güzel araç, yalıtım ve konfor sınıfında en iyisi ama çok eksiği var. D sınıfı bir araç ama bagaj çok küçük 450 litre, araç çok ağır passata göre 200kg ağır, koltuklar çok kötü titanyum bile focus koltuğu gibi, malzeme kalitesi iç mekanda düşük, otomatik vites yok, direksiyon sert tüm bunları ekleyince filo dışında tercih edilmedi.

Otomobil alanları aptal sanmayın herkes araştırıyor artık bugün passat marka algısıyla lider değil sınıfında. Araç her yönden iyi. En iyisi değil ama her noktası iyi bir araç. Peugeot kimse beğenmedi ama 3008 çıktı lider oldu marka algısı kötüydü ama araç iyi olunca tercih ediyor insanlar.

D sınıfında passat iyi bir araç olduğu için lider. Herkesin beklentisine göre opsiyon ve motorlar sunuyor. Koltuğundan bagajına kadar her kasası döneminin en iyilerinden biri oluyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.