Şimdi Ara

Pasaport Kaydı Yapıldıktan Kaç Gün Sonra Telefon Kullanıma Açılır? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
5
Favori
178.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    açılmadı mı daha?yada açıldıysa kaç saatte açıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzgurCan1907

1 hafta sürdü benim telefonum açılması.Allah aveaya muhtaç etmesin hiç bir muhattap bulamıyorsunuz.3 kere iletişim merkezlerine gittim en az 10 kere musteri hizmetlerini aradım sorunumu cozemediler üstüne üstlük birde sorunun cozulmesi için 48 saat beklemelisiniz diyor.Dedim ben 1 haftadır bekliyorum ne 48 saati.Anlayacagınız acıdı ama AVEA hattınız varsa bu işe girmeyeceksin ben bunu anladım. En temiz turkcell e numaranı taşı kaydettir sonra tekrar aveaya geç taahhüt yoksa yoksa eğer...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazypython

quote:

1 hafta sürdü benim telefonum açılması.Allah aveaya muhtaç etmesin hiç bir muhattap bulamıyorsunuz.3 kere iletişim merkezlerine gittim en az 10 kere musteri hizmetlerini aradım sorunumu cozemediler üstüne üstlük birde sorunun cozulmesi için 48 saat beklemelisiniz diyor.Dedim ben 1 haftadır bekliyorum ne 48 saati.Anlayacagınız acıdı ama AVEA hattınız varsa bu işe girmeyeceksin ben bunu anladım. En temiz turkcell e numaranı taşı kaydettir sonra tekrar aveaya geç taahhüt yoksa yoksa eğer...

benim de hattım avea ve dün telefonu kayıt ettirdim. taahhüt falan yok. yani numara taşıma bu saatten sonra işe yaramaz sanırım hertürlü bekeleyecem. 28 saat oldu daha açılmadı ptesi gününü bekleyeceğim olmadı avea müşteri hizmetine talap açtıracam

• quote:

Orijinalden alıntı: drexel

Arkadaşlar hepinize iyi forumlar...

Mayıs ayının başında amerikada ki bir arkadaşıma nokia n900 aldırttım. Telefonu 3 hafta kullandım. Dün yani pazartesi günü bir mesaj geldi telefonunuz bir hafta içinde kullanıma kapanacaktır diye. Bugün uyandığımda telefonda "sim kaydı başarısız" uyarısını gördüm. Telefonun imei kaydı olmadığı için kapandığını düşündüm sabah.

Arkadaşın pasaportuna kaydı yaptırdık bugün, galiba kaydı biraz geç yaptı saat 16:00 - 17:00 civarı. Mcks' de kayıtlı gözüküyor ama telefonda hala "sim kaydı başarısız" yazıyor. Pasaport kaydı yapılıp mcks sisteminde göründüğü anda telefon açılmıyor mu? Açılmıyorsa kaç gün beklemem lazım açılması için? Bazı sitelerde bir hafta gibi bir süre verilmiş bu doğru mudur?

Hepinize cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

Btk nın verdiği bigi şu 48 saat içinde kullanıma açılır. Benim tlfon 24 saat içinde açıldı. Ama şu var arada farklı bir hat tak. Benim başıma geldi 24 saat geçti arada takıp deniyordum ama bir türlü hat gelmiyordu. Aklıma farklı bir hat takmak geldi hanımın hattını taktım hat geldi çıkarttım kendi hattımı taktım benimkinde de geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: menem

quote:

Mayıs ayının başında amerikada ki bir arkadaşıma nokia n900 aldırttım. Telefonu 3 hafta kullandım. Dün yani pazartesi günü bir mesaj geldi telefonunuz bir hafta içinde kullanıma kapanacaktır diye. Bugün uyandığımda telefonda "sim kaydı başarısız" uyarısını gördüm. Telefonun imei kaydı olmadığı için kapandığını düşündüm sabah.

Arkadaşın pasaportuna kaydı yaptırdık bugün, galiba kaydı biraz geç yaptı saat 16:00 - 17:00 civarı. Mcks' de kayıtlı gözüküyor ama telefonda hala "sim kaydı başarısız" yazıyor. Pasaport kaydı yapılıp mcks sisteminde göründüğü anda telefon açılmıyor mu? Açılmıyorsa kaç gün beklemem lazım açılması için? Bazı sitelerde bir hafta gibi bir süre verilmiş bu doğru mudur?

Btk nın verdiği bigi şu 48 saat içinde kullanıma açılır. Benim tlfon 24 saat içinde açıldı. Ama şu var arada farklı bir hat tak. Benim başıma geldi 24 saat geçti arada takıp deniyordum ama bir türlü hat gelmiyordu. Aklıma farklı bir hat takmak geldi hanımın hattını taktım hat geldi çıkarttım kendi hattımı taktım benimkinde de geldi.

gayet mantıklı geliyor hemen iphone'a uygun farklı bi kart bulup takacam bakalım işe yarıyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: menem

quote:

Başka bir hat taktım olmadı hocam bende...

Aveanın benim sim kartıma sinyal göndermesi gerekiyormuş problem buradaydı galiba ama 1 hafta bekledim...

• Cevap için teşekkür ederim, ama o 3 sene öncesi için geçerliydi. Şu an LG G2 kullanıyorum ve bir sıkıntım yok. Ayrıca telefonun sim kartı görmemesi tamamen yazılımla alakalıymış. Sonradan çözmüştüm.
  • Crazypython kullanıcısına yanıt
    ben vodafone kartı taktım şebeke geldi yani telefon açılmış. ama tekrar kendi hattımı yani nalet olası avea hatıını takınca gene şebeke gelmedi malesef. müşteri hizmetlerini aradım imei bildirdim onlarda 24-48 içinde size geri dönüş yapacaz dediler ben bu avea'nın taa ...
  • quote:

ben vodafone kartı taktım şebeke geldi yani telefon açılmış. ama tekrar kendi hattımı yani nalet olası avea hatıını takınca gene şebeke gelmedi malesef. müşteri hizmetlerini aradım imei bildirdim onlarda 24-48 içinde size geri dönüş yapacaz dediler ben bu avea'nın taa ...

Hocam sizi en iyi anlayanlardan biriyim. Aynısı benimde başıma geldi ve çıldırmıştım artık turkcell müşteri hizmetlerini aradım, baktım benim sıkıntımı çözemiyorlar turkcelle mh durumu anlattım avea mh çözemedi sizin operatörünüze geçmek istiyorum dedim hattımı tam taşımak üzereydim ki 2 ile 6 gün geçme süresi bekleyeceksiniz dediler ok dedim.Kapattıktan sonra sinirli bir şekilde avea mh bir daha aradım ve ilk çıkan kişiye durumu anlattım konuşma fırsatı vermeden hemen takım liderine beni bağlamasını söyledim.Gık mık etti ama bağlattım ve takım liderine durumu tane tane bir daha anlattım ondan sonra ne olduysa oldu.

Avea mh takım liderine bağlat de ki çıldırmak üzereyim benim işimi halledin de o zamandan sonra belki oluyor...

• arkadaşlar benim bu sabah itibariyle yani yaklaşık 48-50 saat geçtikten sonra açıldı ama bu en önemli sebebi dün gece avea müşteri hizmetlerini arayıp işlem yaptırmam ve sabah imei adresimi gencellemeleri
  • OzgurCan1907 O kullanıcısına yanıt
    Avea'ya zorlamadan bişey yaptırılmıyo, hala otomatiğe bağlayamadılar şunu.
  • 12 saat içinde açılıyor. Arada bi telefonu yeniden başlatmak gerekiyor. Tekrar açıldıktan sonra hat geliyor.
  • S4 aldım pasaport kayıtlı cuma günü kayıt yapılmış, acaba pazartesi açılır mi arkadaşlar? 2 haftada açılır diyen arkadaşlar olmuş?

• Bugun 16:45 civarinda e-devlet kayit yaptim. Henuz sinyal gelmiyor. Ve hattimi kullanmak zorundayim. Sabah turkcelle gecsem hemen acarlar mi? :)

• Selamun aleyküm öncelikle...

foruma uzun zamandır misafir olarak katılıyordum ve nihayet bu gibi olay benimde başıma gelince sizlere bilgi amaclı olsun diye yazmak istedim...

banada yurtdışı cihaz geldi ve bu cihazım bir hafta icersinde kapanacak mesajı geldi dogal olarak bekliyordum bu mesajı...

gelelim asıl konuya...

20 nisan pazar günü cihazım sabahtan itibaren kapandı.

21 nisan pazartesi günü önce vergi dairesine giderek 119.5 tl kayıt ücretini ödedim

ögleden sonra yani 13.30 da postaneden e-devlet şifresi aldım eve geldim ve saat 14 ü geciyordu pc den internete girerek e devlet üzerinde pasaporta işlettim ve işletir işletmez 12 saat sonra cihazınız aktif hale gelecektir diye e devletten uyarı mesajı aldım..

ve gündüz saat 14 den sonra işlettiğimden dolayı gece yani

22 nisan saat 2 den sonra cihazım acıldı ve kullanıma gecti şu an cihazımda turkcell yazısı görüyorum arama yapabiliyorum mesaj gönderib alabiliyorum ve internete girebiliyorum...

yani benim cihazım 12 saatte acıldı ve mutluyum :)

• Arkadaşlar ben de ırak tan telefon getirtmeyi düşünüyorum. Acaba bir sorun çıkar mı? Bide bu açtırma ve pasaport olayı nedir açıklar misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AhvaliAŞK A kullanıcısına yanıt
    Hocam yani telefonu kaydetmek icin telefonculara para vermeye gerek yok e-devletten kendimiz yapabiliyoruz bu uygulamayı doğru mudur

• mert969 M kullanıcısına yanıt
    evet aynen öyledir ne diye turkcelle 50 tl ve aveaya 25 tl verelimki...

ben annemin pasaportunu kullandım ve annemle postaneye gittim 2 tl ye e-devlet şifresi aldım eve geldim paşa paşa e-devlet üzerinden sisteme girdim imei kaydetme bölümnü sectim ve imei numaramı pasaport seri numarasını ve giriş tarihlerini yazdım 12 saatte cihazım acıldı..
  • Merhabalar arkadaşlar.
    Ukraynadan aldığım telefonumun imei kaydını yaptırdım 12 gün önce. Ve telefonum hala açılmadı. Btknın sitesinde belgelerin hala kayıt altında olduğu yazıyor ama btkyı aradığımda telefonun açıldığını söylediler. Ama telefon açık değil. Hattımı başka telefona taktım çalıştı. Başka hattı benim telefona taktım çalışmıyor. Var mı yardıö edebilecek olan. Yol gösterecek olan. 12 gündür kafaları yedim. Sağolun şimdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncovic

Merhabalar arkadaşlar.
    Ukraynadan aldığım telefonumun imei kaydını yaptırdım 12 gün önce. Ve telefonum hala açılmadı. Btknın sitesinde belgelerin hala kayıt altında olduğu yazıyor ama btkyı aradığımda telefonun açıldığını söylediler. Ama telefon açık değil. Hattımı başka telefona taktım çalıştı. Başka hattı benim telefona taktım çalışmıyor. Var mı yardıö edebilecek olan. Yol gösterecek olan. 12 gündür kafaları yedim. Sağolun şimdiden

Müşteri hizmetleriyle görüşün hattın.

Durumu izah edin onlar bir şekilde hatta reset falan atıyorlar yanlış hatırlamıyorsam .

Ayrıca umarım telefon simlock bir telefon değil.

Aynı durumu daha önce bende yaşamıştım, müşteri hizmetlerini arayarak çözdüm olayı.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.