Şimdi Ara

Pasaport Kaydı Yapıldıktan Kaç Gün Sonra Telefon Kullanıma Açılır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
5
Favori
178.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

quote:

Orijinalden alıntı: dnz-bngl

Pasaport kaydı tamamlanana kadar sim kart takmayıp kullanmak hiçbir sıkıntıı yaratmaz değil mi?

yaratmaz

internete girince de cakiliyor diye duymustum.

wifi üzerinden gireceksiniz tabi. gsm üzerinden değil. gsm üzerinden girerseniz yine kapanır.
  • yurt dışından aldığım ve pasaport kaydını yaptıracağım teli kayıt olduktan sonra hattımı takıp hemen kullanabiliyomuyum yoksa her hangi bir işlem daha gerekiyomu?

bir msj arkadaşlar :)
  • ne kadar 100 kağıt mı alıyorlar şimdi telefonlardan
  • evet maliyeye 100 lira yatıyo....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgdstre

yurt dışından aldığım ve pasaport kaydını yaptıracağım teli kayıt olduktan sonra hattımı takıp hemen kullanabiliyomuyum yoksa her hangi bir işlem daha gerekiyomu?

bir msj arkadaşlar :)

kayıt ettirdikten sonra kullanırsın. telefon kapanmış ise 1-2 gün içinde açılıyor.
  • peki evren kardeşim bişe sorcam...kayıt yaptırdıktan sonra gevey falan die bişe varmış ona gerek olurmu yoksa tak kullan mı olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgdstre

peki evren kardeşim bişe sorcam...kayıt yaptırdıktan sonra gevey falan die bişe varmış ona gerek olurmu yoksa tak kullan mı olur :)

dostum o senin aldığın cihaza göre değişiyor. eğer cihaz sim free ise takıp kullanırsın ama sim lock var ise işin zor. gevey, turbo sim vs gibi ekstra şeyler var onlar için ama tam onlarla ilgili bilgim yok. hiç işim olmadı çünkü. yani cihazı alırken sim free olarak alınmasında fayda vardır.
    ayrıca sim lock cihazları da güncellemesi problem diye biliyorum. uğraşılmaz yani.
  • arkadaş alalı bir yıl olmuş ve sadece amerikada kullanmış umarım sim kilitli değildir :) ve pasaport kaydını yaptırmadan da bunu anlayamıcaz sanırım....hayırlısı artık
  • Slm arkadaşlar benim bir sorum olacak. Yurt dışından telefon getirmiştim nisan ayında pasaport kaydını yaptırdım. İki ay sorunsuz kullandım. Daha sonra 22 haziranda bana telefonunuz kayıtdışıdır ve bir hafta içerisinde kapanacaktır diye bir mesaj geldi. Nitekim 26 Haziranda kapandı. Sorumluluk tamamiyle kayıt yaptırdığım Avea bayisine ait aptallar belgelerimi yollamamış ne? Ama kabul etmiyorlar, Btk 100 TL harç alcagı için yapılanmaya gittiginden sistem bozuk o yuzden belgeleriniz kayıp diyor dedi. Yani hepsi sucu baskasında aryor. Olan gene bize oluyor amkm. Ben ankaraya bizzat belgelerimi yollayıp kaydı tekrar ben yaptırdım. İki gndür mcks den girip bakıyorum. Fakat telefonum kullanıma açılmadı. Btk yı aradım 48 saat icerisinde acılır dedi kadın. 48 saatten fazla surede acılan var mı? Yoksa telefonda bi ayar yapıp bişeylerin değiştirilmesiyle mi açılıyor? Kusura bakmayın biraz uzun tuttum. :D
  • belki de kapanan telefonlar icin odenecek harc 150 tl dir. emin degilim. birisi aciklasa da anlasak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GockhanKhadir

Slm arkadaşlar benim bir sorum olacak. Yurt dışından telefon getirmiştim nisan ayında pasaport kaydını yaptırdım. İki ay sorunsuz kullandım. Daha sonra 22 haziranda bana telefonunuz kayıtdışıdır ve bir hafta içerisinde kapanacaktır diye bir mesaj geldi. Nitekim 26 Haziranda kapandı. Sorumluluk tamamiyle kayıt yaptırdığım Avea bayisine ait aptallar belgelerimi yollamamış ne? Ama kabul etmiyorlar, Btk 100 TL harç alcagı için yapılanmaya gittiginden sistem bozuk o yuzden belgeleriniz kayıp diyor dedi. Yani hepsi sucu baskasında aryor. Olan gene bize oluyor amkm. Ben ankaraya bizzat belgelerimi yollayıp kaydı tekrar ben yaptırdım. İki gndür mcks den girip bakıyorum. Fakat telefonum kullanıma açılmadı. Btk yı aradım 48 saat icerisinde acılır dedi kadın. 48 saatten fazla surede acılan var mı? Yoksa telefonda bi ayar yapıp bişeylerin değiştirilmesiyle mi açılıyor? Kusura bakmayın biraz uzun tuttum. :D

kayıt belgesinin fotokopisini almadınız mı işlemi yaptırdıktan sonra? burada sizin de hatanız var. ben kayıt ettirdikten sonra ertesi gün açılmıştı cihaz. 2 ay önce.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cmulkut

belki de kapanan telefonlar icin odenecek harc 150 tl dir. emin degilim. birisi aciklasa da anlasak.

100 tl
  • saolasin ustadim. walla gunlerdir bu soruyu soruyordum forumda. o zaman kaydi dusenlerden mi 150 tl aliyorlar bi bilgin varmi. benim tel kapali su an. pasaport bekliyorum. 150 olsaydi yaptirmiyacaktim.

• akrabanın pasaportuna telefonu kaydettericem malum yaşlı kadın vergi dairesine götüremem onu, şimdi vergi dairesine tc kimlik nosu bide telefonun imei ile gitsem harcı yatırdıktan sonra tim' de kendim kayıt ettirebilir miyim?
  • timde pasaport sahibi lazim. imza atiyor. vergi dairesinde gerek yok.

• quote:

quote:

Slm arkadaşlar benim bir sorum olacak. Yurt dışından telefon getirmiştim nisan ayında pasaport kaydını yaptırdım. İki ay sorunsuz kullandım. Daha sonra 22 haziranda bana telefonunuz kayıtdışıdır ve bir hafta içerisinde kapanacaktır diye bir mesaj geldi. Nitekim 26 Haziranda kapandı. Sorumluluk tamamiyle kayıt yaptırdığım Avea bayisine ait aptallar belgelerimi yollamamış ne? Ama kabul etmiyorlar, Btk 100 TL harç alcagı için yapılanmaya gittiginden sistem bozuk o yuzden belgeleriniz kayıp diyor dedi. Yani hepsi sucu baskasında aryor. Olan gene bize oluyor amkm. Ben ankaraya bizzat belgelerimi yollayıp kaydı tekrar ben yaptırdım. İki gndür mcks den girip bakıyorum. Fakat telefonum kullanıma açılmadı. Btk yı aradım 48 saat icerisinde acılır dedi kadın. 48 saatten fazla surede acılan var mı? Yoksa telefonda bi ayar yapıp bişeylerin değiştirilmesiyle mi açılıyor? Kusura bakmayın biraz uzun tuttum. :D

kayıt belgesinin fotokopisini almadınız mı işlemi yaptırdıktan sonra? burada sizin de hatanız var. ben kayıt ettirdikten sonra ertesi gün açılmıştı cihaz. 2 ay önce.

Kayıt belgesinin fotokopisi tabikide bende duruyor Ama o bir işe yaramıyor ki sadece kayıt yaptırdıgımı gösteriyor. Zaten o konuda sorun yok. Ben telefonu kapanmadan once kayıt yaptırmıştım zaten hiç kapanmamıştı. Bayi belgelerimi yollamamış mı ne o yuzden iki ay sonra kapandı. Onlara sordugumda yolladık diyor BTK nisan ve mayıstaki kayıtları kabul etmemiş diyor falan filan. Herneyse benim telefonum bugun sabah açıldı. Yanı mcks.gov.tr 'de kayıtlı göründükten 3 gun sonra. Dun bayagı bir aradım gene BTK yı, bayiyi ve Avea müş. hiz. ni. Hepsi sucunu gene baskasına atıyor. Yemin ediyorum rezalet başka birsey degil. İnsanı yaşadıgına pişman ediyorlar. 23 gün telefonumu kullanamadım.

• quote:

quote:

quote:

Kayıt belgesinin fotokopisi tabikide bende duruyor Ama o bir işe yaramıyor ki sadece kayıt yaptırdıgımı gösteriyor. Zaten o konuda sorun yok. Ben telefonu kapanmadan once kayıt yaptırmıştım zaten hiç kapanmamıştı. Bayi belgelerimi yollamamış mı ne o yuzden iki ay sonra kapandı. Onlara sordugumda yolladık diyor BTK nisan ve mayıstaki kayıtları kabul etmemiş diyor falan filan. Herneyse benim telefonum bugun sabah açıldı. Yanı mcks.gov.tr 'de kayıtlı göründükten 3 gun sonra. Dun bayagı bir aradım gene BTK yı, bayiyi ve Avea müş. hiz. ni. Hepsi sucunu gene baskasına atıyor. Yemin ediyorum rezalet başka birsey degil. İnsanı yaşadıgına pişman ediyorlar. 23 gün telefonumu kullanamadım.

bende telefoncudan aldım. su an kayıtsız ama kayıt yapacak dediğine göre. eleman yabancı değil. biz bir şekilde hallettiriyoruz dedi. benimde hazır pasaportum var. gününün dolmasına 15gün falan var. 1 hafta daha bekleyeceğim. eğer sorun çıkacak gibi olursa kendi pasaportuma kayıt ettireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xdian

akrabanın pasaportuna telefonu kaydettericem malum yaşlı kadın vergi dairesine götüremem onu, şimdi vergi dairesine tc kimlik nosu bide telefonun imei ile gitsem harcı yatırdıktan sonra tim' de kendim kayıt ettirebilir miyim?

arkadaşlar pasaport kaydını yaptırdıktan sonra .. v.dairesine pasaport sahibinin kimlik nosu ve telefon imeisini götürmek yeterli midir ?

pasaport sahibi memlekete gidecek cünkü direk .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eneeesss

Burada yapılması gerekenler anlatıldı.
    http://www.esaskazanc.com/2012/02/yurtdsndan-almanya-telefon-almak.html

bu yazı eski.
    şimdi 100 tl yatırılıyor vergi dairesine önce. daha sonra bayiye gidip kayıt yaptırılıyor.
    insanları yanlış bilgilendirmeyelim.

http://imei.tk.gov.tr/tr/index.php

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.