Şimdi Ara

pardusu silip xp yüklemek istiyorum yardimm edin lütfen!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi hard diskim 2 bölüm birinde pardus yüklü diğerindede önemli bilgilerim var. bilgilerimin kaybolmadan nasil kuracam xp yi yardim edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytekout -- 21 Mayıs 2007; 22:09:24 >

• ee normal şekilde Xp i boot et.ve C ye kur.
  • birincisi sorundan anladığım kadarıyla hata yapma olasılığın çok yüksek.sana tavsiyem bir bilene formatlat sende seyret sanada anlatsın yaparken.sonra önemli bilgilerin gidecek ve suçlu Linux olacak:)
    cevabını vermeden de içim rahat etmiyecek.çok büyük ihtimalle birde swap alanı vardır hddinde.o yüzden kurulum sırasında eğer 3 bölüm görürsen şaşırma.tak xp cdsini bölümlemeye kadar gel bölümlerin bir tablo olarak görüntülenecektir sana.önemli (bu arada gerçekten merak ettim nedir bu önemli dosyalar?yani bu kadar önemli ise nasıl üzerinde denemeler yaptığın bir hdd'de saklıyabiliyorsun?) dosyalarının bulunduğu bölüm hariç diğer bütün bölümleri sil ve sildikten sonra o bölümü seçerek xpnin oraya kurulmasını sağla.bu kadar.
  • walla partion magic veya acronis disk director diye bir program var onla partition'u fat32 veya ntfs yapman gerek..sonrası kolay zaten..
    inanın linux akıl karı iş değil..inanın rar açmanın bu kadar zahmetli olduğunu bilseydim hiç kurmazdım..iyi bir bilgisayar alıp maxosxde çalışmayı düşünüyorum...program kaynağı çok az kurulum kodlarla bir harfi yanlış yap sorun..bilenler çin sorun yok ama ilk başlayan için sorun çok..ama ben öğrendim 2 gün içinde rardan tutun da her şeyi yüklmeyi mp3 video olayları codec isteyince olur ama kolaylık yok..
    kolay gelsin
  • yahu yazdıklarına bir bak?herhangi bir tutar tarafı varmı?
    -adamın zaten yüklü bir win sistemi yok sen win üstünde çalışan bir programla formatla diye geyik yapıyorsun.hem kurulumdaki kısımlara hiçmi dikkat etmiyorsunuz hep "next--next" midir sizin bilgisayar kullanma alışkanlığınız?
    -Nasıl bir mantığa sahipsin ki "Linux akıl karı iş değil" gibi bir cümleyi sarf edebiliyorsun?bu kadar zordu da bilmediğin bir sistemi nasıl iki günde söktün?o zor dediğin şeyler 10-15 dakika sürmez nereye bakman gerektiğini bilirsen.kısaca bir-iki alışkanlığını yendin o kadar.Çok açık söylüyorum bir-iki ay herhangi bir dağıtımı kullanıpta "Linux'ta kolay değil,akıl karı değil" diyen adamın beynine cip takıp o çiple pcyi yönetebilmesi (sadece düşünceleri ile) gibi bir şans verilse bile zorlanır."kolay değil,ben neden düşünmek zorundayım ki?"diye birde forumda anket açar.
    -Linux için mi program kaynağı çok az?sarhoş girmeyelim lütfen foruma.Oyun dışında ne aradın da bulamadın?nasıl bir ihtiyaca yönelik programa ihtiyacın var?
    -mac'e de bulaşma bence ne de olsa kuzendir kendisi Linux ile.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.