Şimdi Ara

Pardus öldürüyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malesef Pardus da adını aldığı anadolu kaplanı gibi piyasaya veda etmek üzere.
    Yubitak yönetimden ki değişilik ile yeni yönetimin Pardus projesine sıcak bakmadığı geliştirici bloglarında bir süredir dolaşıyordu.
    Tubitak ın verdiği desteği çekeceği yada projeyi bitirmek için proejedeki yazılımcıları keyfi görev yerlerine ataması gibi söylentiler dönüyor. Lütfen sizde bu konu da en azından Tubitak ın bilgi edinme sayfasındaki formu doldurarak onlara destek olun.
    Bu kadarını olsun hak ettikleri kanısındayım.
    Tubitak Bilgi edinme formu
    http://wwweski.tubitak.gov.tr/bilgiedinme/be1.php
    teşekkürler

• Bende PARDUS'un sonlandırılmasından rahatsızım ama sanırım ruhuna el fatiha okumak gerekecek.
  • Kurulumu Basit Turkce Destegi olan Ubuntu-Kubuntu-Xubuntu ve BAsit olan TUrkce Forum Site destegi olan Mint tarzi yazilimlar olduktan sonra pardus 2012 ciksada tutulmaz artık 1 ayda 10 tane linux denedim aklıma bile gelmedi PArdus demekki neymis o kadar populer degil en azından ben gibi yeni baslayanlar icin

-Puppy Warry--Slax-Peppermint 2-Knoppix Linpus Lite-Joli Os
    Suan
    - xp yi tamamen kaldirip Lubuntu Kurdum..Cok Basit ve zevk almadım

*Slax in Benzeri ve Daha Guncel Porteus u buldum.
    *Debian ın XFC+LXDE Masa ustlu versiyonunumu Kursam Diyorum

yani Pardusu Kurmak Gelistirmek yerine daha basit birsey yapsalar hem cd hem usb flashdisk veya harddisk ten çalışan xfc ve Lxde arayuzlu 400- 600mb olsa kullanıcı ne gerekliyse depo dan kendisi yuklese vlc-firefox vb. super olurdu
    1.1gb-1.3 gb KDE arayuzlu bir linux bence gerek yok.
    En Çok Sistem Ram Kullanımı En Çoktan Aza göre
    KDE-Gnome-Xfc-Lxde yani KDE den vazgecmesi yada Lite versiyonu Çıkması gerek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.