Şimdi Ara

PARDUS ERİŞİM ENGELLENDİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Masaüstünde bir kaç film var. Fakat harddiske kopyalamıyor. Şu hatayı alıyorum. /media/Elements/filmle.rar/' dosyası açılırken hata: Erişim engellendi. Yardım edermisiniz?

Not: tek istediğim filmleri harddiske kopyalamak. Pardus, vmware sanal işletim sistemi olarak kurulu. Bir şekilde kendi işletim sistemimden(windows10) pardusun kurulu olduğu .vmdk uzantılı dosyayı başka şekilde açıp o filmlere ulaşabilirmiyim? Hayati önem taşıyor 150 GB falan

• Bu tür hatalar, işlem yapılmak istenen dizinde mevcut kullanıcınızın yetkisi olmadığında gerçekleşir. Komutunuzun başına sudo ekleyerek işlemi yönetici olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • Kıpçak Beği K kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Zahmet olmazsa nasıl yapacağımı anlatır mısınız? Pardus kullanmasını bilmiyorum. Sadece teriminali açıp sudo ya da su yazıp şifreyi giriyorum bu kadar :D dediğiniz şekilde komut ve yol ile nasıl kopyalama yapabilirim?
  • Ayrıca cp komutuyla denedim başına sudo koydum. hedef salt-okunur hatası aldım. Ne illet bişey kafayı yiyecem artık
  • upppp
  • böyle bir durumda "sudo chmod 777 /media/elements/" komutunu kullanıp ondan sonra rar dosyasını açmayı dener misiniz?
  • Sorunu hiçbir şekilde çözemedim malesef. Tek çare pardus'a vmware tools kurarak fiziksel harddiske sürükle bırak yaptım. Daha sonra kendi işletim sistemimden filmleri aldım. cevaplarını için teşekkür ediyorum
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.